google27eaa3905ca3fee3.html

Vôkol nás život prekypuje zázrakmi – pohár vody, lúč slnka, list, stonožka, kvet, smiech, dažďové kvapky. Ak žijete vedome, je ľahké vidieť zázraky všade. Oči, ktoré vidia tisíce farieb, tvarov a foriem; uši,ktoré počujú letiacu včelu alebo hrmenie; mozog, ktorý uvažuje o kúsočku prachu s takou ľahkosťou ako o celom kozme; srdce, ktoré tlčie v rytme so srdečným tlkotom všetkých bytosti. Keď sme unavení a cítime sa znechutení každodennými životnými bojmi, nemusíme si tieto zázraky povšimnúť, no oni tu vždy sú.

Pozri na jabloň v tvojej záhrade. Pozri na ňu so svojou úplnou pozornosťou. Je to skutočne zázrak. Ak si to všimneš, dobre sa o ňu postaráš, veď ty tiež si časť jej zázračnosti. Dokonca iba po týždni starostlivosti, budú jej listy už zelenšie a lesklejšie. Je to presne také isté s ľuďmi, ktorí sú okolo vás. Pod vplyvom uvedomenia, sa stávate viac pozorní, rozumejúci, a milujúci, a vaša prítomnosť vyživuje nielen vás a robí vás pôvabnejšími, ona obohacuje tiež aj nich. Celá naša spoločnosť môže byť zmenená mierumilovnou prítomnosťou jednej osoby.

Majster Thich Nhat Hanh

thich-Nhat-Hanh-flower-500x281


Súvisiace články:


Tip redakcie Eugenika

Slávna zenová učiteľka nádherne rozpráva o podstate ľudskej mysle. Táto vaša pravá podstata sa vie “pobiť” so všetkým, čo príde, a to v akejkoľvek podobe. Vaša beztvará myseľ nepozná prekážky a jej fungovanie nie je na ničom závislé. Jediné, od čoho všetko závisí, je základná nekonečná energia, ktorá sa nachádza všade vo vesmíre. A keďže sme prepojení so všetkým vo vesmíre, znamená to, že myšlienky, ktoré vytvárame, ovplyvňujú všetko v našom svete.

“Nahlížejte na věci vždy pozitivně. Jelikož jsme propojeni se vším ve vesmíru, myšlenky, které vytváříme, ovlivňují vše v našem světě. Byť je těžké tomu uvěřit, naše myšlenky opravdu utvářejí náš svět. Vše se v podstatě mění a projevuje každým okamžikem, ovšem směr této energie určují a tvar jí dávají myšlenky, jež produkujeme. Což se těsně pojí s druhým aspektem: neobviňujte ani nekritizujte ostatní. Jestliže někoho kritizujeme, uzamykáme ho do formy naší kritiky, takže pro něho je těžké se změnit a pro nás vidět, jaký je doopravdy. Zároveň tím popíráme jakoukoli naši roli v tom, co se stalo, a ignorujeme naše spojení s dotyčnou osobou. Přitom je v podstatě jinou podobou nás samých, a pokud to ignorujeme, obracíme se zády k neduální povaze reality. Obě uvedené připomínky berte velmi vážně – negativní pohled a tendence kritizovat ostatní nadělá na vaší duchovní stezce větší paseku než cokoli jiného.”

Pôvodná cena: 7.60 EUR, Naša cena: 6.84 EUR, Zľava: 10.00 %, Ušetríte: 0.76 EUR


(Prečítané 1 724 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.