google27eaa3905ca3fee3.html

buddhist-737275_960_720

Chudý muž se zeptal Buddhy: „Proč jsem tak chudý?“
Buddha odpověděl: „Protože neumíš dávat.“
Chudák: „Nemám co dávat.“
Buddha: „Máš co dávat, přinejmenším pět věcí:

1) TVÁŘ – můžeš se usmívat, dávat radost, veselí a štěstí,
2) ÚSTA – můžeš mluvit vlídně, povzbuzovat lidi, zlepšovat jim náladu,
3) SRDCE – můžeš upřímností a laskavostí otvírat své srdce pro druhé,
4) OČI – můžeš se na druhé dívat s láskou a soucitem,
5) TĚLO – můžeš něco dělat pro druhé, abys jim pomohl…

Tak vidíš – vůbec nejsi chudý. Skutečně chudí jsou lidé chudí v srdci.“


Súvisiace články:


Tip redakcie Eugenika:

Rose Rosetree – Peníze, spiritualita a realita – Populárnym mýtom dnešnej doby je tvrdenie, že budete bohatí a šťastní, keď budete robiť to, čo milujete. Nie je to pravda!

Táto kniha zdôrazňuje podstatné detaily, ktoré unikajú ostatným „duchovným“ návodom na zbohatnutie. Na to, aby človek zbohatol, totiž rozhodne nestačí pozitívne myslenie! Autorka na základe svojej schopnosti vidieť a čítať auru rozoberá, vysvetľuje a na príkladoch zo života dokladá viaceré zásadné myšlienky aj ich praktické implikácie.

Na rozdiel od ostatných kníh, ktoré na základe ezoteriky v súčasnosti zaplavujú trh učením zhmotňovania bohatstva, táto zdôrazňuje podstatné detaily, ktoré ostatným autorom unikajú a ktoré sú protikladné k filozofii rýchleho zbohatnutia. Rose Rosetree na základe svojej schopnosti vidieť a čítať auru, ale tiež triezvo hodnotiť skutočnosť, rozoberá, vysvetľuje a na príkladoch zo života dokladá tieto myšlienky aj ich praktické implikácie: Na to, aby človek zbohatol, rozhodne nestačí pozitívne myslenie! Ľudia sú mystifikovaní autormi, ktorí tvrdia, že sa stačí správne naladiť a predstavovať si, že sú bohatí, čím si podľa nich bohatstvo zhmotnia! Ľudia, ktorí vyššie uvedenému uveria, sa v skutočnosti na rovine praktického života oslabujú (a tým sa programujú skôr na neúspech a finančné problémy, a nie na bohatstvo!) A veľa z nich trpí duchovnou závislosťou (čo je niečo úplne iné ako duchovné osvietenie). Ľudia, ktorí sú veľmi bohatí, k tomu majú úplne iné než čisto ezoterické či duchovné predpoklady: sú to naopak zemití, pragmatickí ľudia s obrovským egom (hlavne v zmysle obrovskej sebadôvery). Každý, kto túži po bohatstve, by si mal v prvom rade poctivo zvážiť, či má na to, aby sa vrhol prakticky do práce, podnikania, rokovania s ľuďmi a ďalších zručností, a vytvoril si tak predpoklady pre výnimočný úspech. Tí, ktorí naozaj túžia po bohatstve a radi by to skĺbili aj so svojou duchovnou stránkou, v texte nájdu cvičenia a rady pre úspešné fungovanie aj na praktickej (čiže materiálnej) rovine. Zaujímavou súčasťou knihy sú osobnostné profily známych boháčov vykonanej autorkou na základe ich aury aj osobného vyžarovania, a to ako z hľadiska ich spirituality, tak aj ďalších vlastností.

Pôvodná cena: 9.90 EUR, Naša cena: 8.91 EUR, Zľava: 10.00 %, Ušetríte: 0.99 EUR


foto: https://pixabay.com/sk/photos/monk/


(Prečítané 944 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.