google27eaa3905ca3fee3.html

Keď som prvý krát počul o Banyán strome v Nithyananda ašráme nevedel som sa dočkať kedy ho budem môcť navštívíť. Hneď ako som dorazil na 21-dňový program Inner Awakening, to bolo prvé miesto kam som zamieril. Keď som sa priblížil k tomuto preslávenému miestu, zbadal som nápis so slovami: “Tráviť čas pod týmto stromom je meditácia sama o sebe.” Aký nádherný spôsob predstaviť návštevníkom toto nádherné miesto!

Hneď ako som zazrel tohto mysteriózneho mohykána, premkol ma podobný pocit, ako keď som prvý krát videl Grand Canyon. Zostal som úplne bez slov a aj hlas v mojej mysli úplne zmĺkol. Nazývať tento nádherný úkaz iba ako “strom” je silné podceňovanie. Toto sa nedá nazvať ničím iným ako nádherným prírodným úkazom.

Jeho kmeň je tak mohutný a rozsiahly, že jediný spôsob ako ho môžem popísať je niečo ako 50 obrovských stromov poprepletaných navzájom. Každý konár nielen že vyrastá zo samotného kmeňa, ale zároveň sa aj ťahá smerom k zemi, kde po dlhom čase dosiahne zem, zapustí korene a pomaly vytvorí ďaľší kmeň.Keď som pomaly prechádzal po obvode tohto 1000-ročného giganta, bol som ohúrený jeho silnou energiou. Cítil som, ako z neho vyžaruje silné ticho a preniká hlboko do môjho srdca. Doma by som musel sedieť v meditácii minimálne hodinu aby sa moja myseľ dokázala ukľudniť do takéhoto stavu vnútorného ticha. Pod banyán stromom mi to trvalo sotva 30 sekúnd. Sedieť v tomto energetickom poli je ako sedieť vedľa Budhu. Niet divu, že aj Swami Nithyananda začína každý deň práve na tomto mieste.

Okrem iného banyán strom má aj silné liečivé účinky. Jeho listy sa používajú na výrobu vibhuti, čo je posvätný liečivý popol. Dokonca aj listy ktoré opadli zo stromu majú zázračné účinky. Len držať list v ruke je ako držať v ruke liečivú energiu. Mnohí z účastníkov programu trpeli na rôzne poruchy spánku a bolo nám povedané, že si máme jednoducho dať jeden list pod vankúš a problémy zmiznú. Verte či neverte, už prvá noc bola ako by sme spali v perinke.

Snáď najlepším spôsobom ako opísať banyán strom bude z perspektívy veveričiek a sov, ktoré ho obývajú a aj jogínov ktorí vyhľadávajú jeho energiu. Banyán strom je pre nich domovom. To musíte jednoducho zažiť na vlastnej koži….. nájdite si svoje tiché miestečko, sadnite si a v tichosti splyniete s tichom tohto mystického mohykána.

Od účastníka Inner Awakening programu

Zdroj – http://inner-awakening-sk.blogspot.com/


Ak chcete o Majstrovi vedieť viac prečítajte si knihu:

Paramahamsa Nithyananda – Přirozené osvícení – Kniha pre každého, kto túži žiť plným životom. Nájdete v nej hlboké pravdy a účinné metódy, ktoré vám pomôžu vyriečiť vnútorné konflikty a postúpiť do vyššej roviny vedomia. Mladý, súčasný duchovný majster nadšeným, živým a pritom úplne obyčajným spôsobom popisuje, čo je osvietenie, ako sa dá dosiahnuť a aké výhody prináša. Svoj výklad ilustruje poučnými príbehmi a konkrétnymi meditačnými návodmi. Jeho slová vo vás prebudia radosť zo života a dôveru v Existenciu.

Úryvok: Problém je, že většina lidí je přesvědčena, že se je někdo neustále snaží zranit, což není vůbec pravda, jelikož tím se pouze skrze ostatní promítá jejich vlastní nejistota. Velká spousta lidí nepociťuje žádnou vděčnost ke svým rodičům ani ke společnosti, jelikož mají pocit, že se na nich nějak podepsali, nebo jim nedali vše, co potřebovali. Pochopte, že díky své nynější inteligenci sice možná vidíte, že se vám v dětství či dospívání nedostalo od rodiny nebo společnosti správné mentální výbavy, nicméně ti, kdo vám dali vaše tělo, neměli ani nejmenší úmysl vás nějak narušit či o něco ochudit. Dali vám to, o čem byli přesvědčeni, že je to nejlepší, to je celé. V současnosti jste již rozumnější, proto se můžete přes tento pocit ublížení přenést a být jim vděční. Vědomě se rozhodněte, že po dobu příštích dvou dnů budete na vše reagovat pouze s čistou láskou a vděkem, a automaticky uvidíte každou osobu jako jedinečný výtvor Existence, jako odraz Božství. A nejenom to, vy také ke všemu a všem kolem vás pocítíte obrovský soucit.

Pôvodná cena: 13.20 EUR, Naša cena: 10.56 EUR, Zľava: 20.00 %, Ušetríte: 2.64 EUR


(Prečítané 1 107 krát, 1 dnes)

Comments are closed.