google27eaa3905ca3fee3.html
„Môžete meditovať sami, ale po určitom čase sa zaseknete v jednom bode. Toto je čas, kedy potrebujete Guru. Inak sa nebudete môcť pohnúť ďalej.“ 
 neznámy jogín
*
*
Všetky náboženské skriptá, náboženská literatúra, metódy a náuka Vás dokážu iba inšpirovať, môžu Vám ponúknuť iba technické vedomosti a techniky. Knihy, CD-ečka, DVD-éčka vo Vás môžu nanajvýš prebudiť inšpiráciu, ale nedokážu Vám ponúknuť samotnú skúsenosť. Skúsenosť sa dá iba preniesť. Proces iniciácie sa dá sprostredkovať iba vďaka prítomnosti žijúceho osvieteného Majstra / Guru. Skúsenosť je ako lampáš. Iba zo zapáleného lampáša sa dá zapáliť ďalší lampáš. Takisto skúsenosť toho, čo obnáša život v osvietení može preniesť iba živý osvietený Majster na svojho žiaka.
Telo a dušu treba pripraviť na to, aby dokázali udržať a uchovať si túto energiu osvietenia. Špeciálne techniky, napr. jóga, pripravia samotné telo, meditačné techniky pripravia myseľ. Ale koniec koncov na to, aby táto skúsenosť zostala permanentná, je nutné zmeniť samotnú biologickú pamäť Vášho tela. Tento proces je v rukách žijúceho Majstra, ktorý priamo zmení naše telo pomocou dotyku. Potom sa vo Vašom systéme začnú prebúdzať rôzne, doposiaľ nepoznané dimenzie. Svaly dokážu zachytiť túto biologickú pamäť iba v tom prípade ak žijete v blízkosti osvieteného Majstra. Preto buďte voči jeho prítomnosti otvorení, aby mohol preniesť jeho plameň na Vás a prebudil Vaše osvietené vedomie.
*
*
*
(Prečítané 1 017 krát, 1 dnes)

Comments are closed.