google27eaa3905ca3fee3.html

Paramahamsa Nithyanada

Paramahamsa Nithyanada, ktorého meno znamená “Večná blaženosť” je moderný žijúci osvietený Majster a Avatár z Indie. S jeho vekom 34 rokov patrí v súčastnosti k najmladším duchovných majstrom na planéte. Napriek pomerne mladému veku Nithyananda založil vyše 1000 meditačných centier a 78 ašrámov (duchovných labolatórii) vo vyše 33 krajinách sveta.

Narodený v Južnej Indii Paramahamsa Nithyananda si bol od malička vedomý svojho vyššieho duchovného zámeru. Už ako 12-ročný zažil svoju prvú skúsenosť osvietenia.

Jeho misia patrí k jednému z najväčších celosvetových hnutí za mier a meditáciu. So sídlom v Bangalore v Južnej Indii a jeho ašrámom (náboženskou univerzitou), ktorú založil v roku 2003 je v súčasnosti najväčsím centrom meditácie a vnútornej individuálnej transformácie.

Nithyanada je autorom vyše 200 publikácií preložených do 25 jazykov, v ktorých ponúka riešenia na denno-denné situácie ako sú stres alebo depresia až po veci tak mystické a hlboké ako sú techniky a programy na dosiahnutie niečoho tak výnimočného ako je osvietenie.

Mottom jeho organizacie je: “Celosvetovým hnutím za meditáciu a vnútornú blaženosť”.

Nithyanada odišiel z domu v mladom veku aby putoval a hľadal osvietenie. Za 9 rokov prešiel krížom krážom celú Indiu. Počas tohto obdobia navštívil posvätné miesta spojené so jógínmi a mystikmi, zatiaľ čo sa ani raz nedotkol peňazí, neuchovával si jedlo ani pitie do zásoby a putoval s minimom vecí iba v dvoj-dielnom oblečení duchovného askéta. Svoje vnútorné poznanie si uvedomil cestou meditácie, jógy, vedomosti, služby a oddanosti a inými východnými metafyzickými učeniami. “Viesť ľudstvo k prežívaniu blaženosti – vnútornej slobody a bezpodmenečnej radosti – ktorá je ľudskou podstatou.” – takto Nithyanada voľne definoval svoju humanitnú misiu.

Vychádzajúc z odvekých védských tradícií Nithyananda spája všetky svetové náboženstvá, pretože všetky považuje za posvätné a jedinečné. K starobylým védskym tradíciam osvieteného života pridáva prvky ako sú programy na vytváranie bohatstva, dokonalého zdravia, vodcovských schopností, efektívnej komunikácie a iných. Nithyanada priťahuje ľudí z celého sveta, prekračujúc všetky spoločenské, kultúrne, jazykové a vekové bariéry.

S vyše 7000 hodinami nahratých duchovných a mystických prednášok je Nithyananda najsledovanejším Guru na internete. Nedávno vyhlásený za jednu zo 100 najvplyvnejších duchovných osobností planéty podľa najstaršieho celosvetového ezoterického časopisu Body Mind and Sprit ktorý vychádza v Londýne, kde boli vymenovaní medzi inými aj ľudia ako Dalailama, Nelson Mandela, Paulo Coelho, Oprah Winfrey a iní.

Nithyanada vlastnými slovami: „Osvietenie prekvitne, keď sa individuálne ľudské vedomie rozplynie vé vesmírnom vedomí. Keď začnete žiť život v osvietení automaticky pozdvihnete celosvetové ľudské vedomie. Život v osvietení je kľúčom k mieru a vnútornej blaženosti. Každý by sa mal stať priekopníkom v transformácii prechodu ľudského vedomia na božské duchovné vedomie“

Nithyandova misia ponúka meditácie, yógu, bezplatné energetické liečenie “Nithya duchovné liečenie”, bezplatné vzdelávanie mladistvých, bezplatné zdravotné kempy, nemocnice pre chudobných, bezplatné poskytovanie stravy vo všetkých ašrámoch po celom svete, tradičný holistický systém vzdelávania pre deti – gurukulum, bezplatný ročný rezidenčný duchovný program pre mládež a mladých ľudí od 18 do 40 rokov pod názvom Ananda Yogam, 21-dňové pobytové programy pod názvom Inner Awakening (Vnútorné prebudenie) priamo v jeho ašráme v Indii, ktoré su otvorené pre z ľudí z celého sveta, množstvo denných a víkendových programov, Yatry – putovania na posvätné miesta Indie a Himalájí a nadovšetko denno-denne venuje 2.5 hodiny každé ráno na to, aby ponúkol svetu rannú správu a meditáciu, kde rozoberá rôzne tématiky od sociálnych až po mystické a ponúka techniky a procesy na fyzické, psychologické a mentálne poruchy a množtvo ďalších aktivít.

Minimálne raz do mesiaca Paramahamsa Nithyananda usporadúva celosvetové vzdelávacie a meditačné webináre, ktorých sa zúčastňujú elektronicky ľudia zo všetkých kontinentov, časových pásiem, zo stoviek miest a desiatok krajín v jednom čase kedy pomocou hromadných meditácií vytvárajú silný efekt osvietenia na pozdvihnutie vedomia a prekonania kolektívnej negativity modernej doby.

Viac o Paramahamsovi Nithyanandovi sa dozviete na jeho webstránke www.dhynapeetam.org, alebo na Slovenskom blogu http://www.inner-awakening-sk.blogspot.in/, kde budete môcť nájsť množstvo článkov, videí a informácií o programoch na Slovensku ako aj v Indii. Rovnako nas mozete najst na facebooku pod nazvom Nithyananda Slovensko alebo Vnútorné prebudenie Slovensko.

Pre viac informácií kontaktujte autorku tohto článku Vibhooti na emaily manithyavibhooti@gmail.com.

Zostávajte vo večnej blaženosti – Nithyananda!


V Eugenike vyšlo:

Paramahamsa Nithyananda – Přirozené osvícení – Kniha pre každého, kto túži žiť plným životom. Nájdete v nej hlboké pravdy a účinné metódy, ktoré vám pomôžu vyriečiť vnútorné konflikty a postúpiť do vyššej roviny vedomia. Mladý, súčasný duchovný majster nadšeným, živým a pritom úplne obyčajným spôsobom popisuje, čo je osvietenie, ako sa dá dosiahnuť a aké výhody prináša. Svoj výklad ilustruje poučnými príbehmi a konkrétnymi meditačnými návodmi. Jeho slová vo vás prebudia radosť zo života a dôveru v Existenciu.

Úryvok: Problém je, že většina lidí je přesvědčena, že se je někdo neustále snaží zranit, což není vůbec pravda, jelikož tím se pouze skrze ostatní promítá jejich vlastní nejistota. Velká spousta lidí nepociťuje žádnou vděčnost ke svým rodičům ani ke společnosti, jelikož mají pocit, že se na nich nějak podepsali, nebo jim nedali vše, co potřebovali. Pochopte, že díky své nynější inteligenci sice možná vidíte, že se vám v dětství či dospívání nedostalo od rodiny nebo společnosti správné mentální výbavy, nicméně ti, kdo vám dali vaše tělo, neměli ani nejmenší úmysl vás nějak narušit či o něco ochudit. Dali vám to, o čem byli přesvědčeni, že je to nejlepší, to je celé. V současnosti jste již rozumnější, proto se můžete přes tento pocit ublížení přenést a být jim vděční. Vědomě se rozhodněte, že po dobu příštích dvou dnů budete na vše reagovat pouze s čistou láskou a vděkem, a automaticky uvidíte každou osobu jako jedinečný výtvor Existence, jako odraz Božství. A nejenom to, vy také ke všemu a všem kolem vás pocítíte obrovský soucit.

Pôvodná cena: 13.20 EUR, Naša cena: 10.56 EUR, Zľava: 20.00 %, Ušetríte: 2.64 EURSúvisiace články:


 

(Prečítané 4 744 krát, 1 dnes)

One Response to PARAMAHAMSA NITHYANANDA – moderný žijúci osvietený Majster

 1. Výnimočný Mystik, liečiteľ a Guru Paramahamsa Nithyananda píše:

  Ak ste bádateľom pravdy, ak patríte medzi ľudí, ktorí chcú poznať pravdu za rúškom denno-dennej reality? Ak áno, neváhajte, prečítajte si knihu „Přirozené osvícení“ od Paramahamsa Nithyanandu.

  Je to výnimočný mystik, liečiteľ, Guru na osvietenie, ktorý vyliečil tisícky ľudí, ktorým tisíckam ľudí ukázal cestu osobnej transformácie, ktorý denne odhaľuje mystické tajomstvá vesmíru a existencie, Guru, ktorý svojimi metódami a učením zaviedol množstvo ľudí do stavu za hranicami mysle, do stavu osvietenia.

  Ako blízka dlhoročná žiačka, ktorá strávila posledné 4 roky pod vedením Swamiho Nithyanandu, a ktorá je priamo vyškolená do techník meditácie, transformačného programu Škola životnej blaženosti a ako učiteľka Nithya yógy vám podávam tieto informácie z prvej ruky a vrele vám odporúčam navštíviť jeho webstránku http://www.nithyananda.org alebo slovenský blog http://inner-awakening-sk.blogspot.in/ ak nehovoríte anglicky a dozvedeli sa viac informácií o Swamijim priamo, o živote a o tajoch a programoch, ktoré ponúkajú obrovskú transformáciu vášho života.

  Horúce pozdravy z Indie, priamo z ašrámu Swamijiho Nithyanandu.

  Ma Vibhooti