google27eaa3905ca3fee3.html

 Priateľka teraz na jar zakvitla. Je svieža, milá, spokojná. Nebolo to vždy tak a preto som sa spýtala na tajomstvo jej zmeny. Bolo naozaj jednoduché. V súlade so súčasnými energiami, ktoré nás nabádajú milovať seba samých, nájsť si čas na veci, ktoré nás bavia, alebo len pracovať na vyváženom prepojení tela, ducha a duše začala prejavovať záujem o seba. Venuje si hodinu denne. Na toto máme naozaj všetci právo a aj akúsi „dobrovoľnú povinnosť“. Každý si tú hodinu vychutnáva po svojom. Ak ešte iba hľadáte ako ju zmysluplne vyplniť mám tip. Je to kundaliny meditácia. Je rozdelená do štyroch častí po pätnásť minút.

1.časť: 15 min

Postavte sa a mierne sa rozkročte. Buďte uvoľnení a nechajte triasť sa celé svoje telo. Preciťujte pritom energiu stúpajúcu od chodidiel nahor. Nechajte ju prúdiť do celého tela. Pri trasení môžete mať oči zatvorené, ale nie je to dôležité. Urobte, ako vám to najlepšie vyhovuje .

2. časť: 15 min

Tancujte …. nie nejaký konkrétny tanec, hoci aj to môžete, ale oddajte sa intuitívnemu tancu pod vedením vášho vnútorného choreografa. Vypnite mozog a oddajte sa pohybu, staňte sa svojím tancujúcim telom.

3. časť: 15 min

Zatvorte oči a zostaňte pokojne stáť, alebo si sadnite a buďte svedkom všetkého, čo sa deje vo vašom vnútri,  ale aj vonku.

4. fáze: 15 min

Ľahnite si so zatvorenými očami a pokojne ležte. Staňte sa pierkom.

Keď robíte Kundalini meditáciu, oddajte sa traseniu, nerobte ho, vy ste tras. Najskôr ticho stojte  a preciťujte ako tras prichádza. Keď sa vaše telo začne trochu triasť, pomôžte mu, ale netraste sa nasilu. Užite si ho, dovoľte si ho, prijímajte ho, privítajte ho, ale neprivolávajte.
Keď trasenie nasilu zosilňujete, stáva sa to cvičením, fyzickým cvičením tela. Trasenie sa objaví, ale zostane iba na povrchu. Neprenikne do vás. Zostanete vo vnútri tvrdí ako kameň alebo skala; zostanete manipulátorom, vykonávateľom a telo to bude len nasledovať. Telo nie je otázka – vy ste otázka. Keď hovorím traste sa, znamená to, že by sa vaše tvrdosť, kamenné bytie malo otriasť v samom základe tak, že sa stane tekuté, splývavé, prúdiace. A keď sa kamenné bytie stane tekuté, vaše telo ho nasleduje. Potom nie ste ten, kto sa trasie, ale len trasenie.  Nikto to nerobí, jednoducho sa to deje. Potom zmizne „vykonávateľ“.

Keď sa vám to podarí, môžete preniesť tento spôsob prežívania na všetko vo vašom živote. Je v tom základ pohody a šťastia. Pochopenia a prijatia života.

Natália Krížová


Krátka ukážka všetkých štyroch fáz v OSHO Kundaliny meditácii


Ďalšie Oshove meditácie nájdete tu:

Osho – Cesta k upokojeniu mysle – Slávny duchovný učiteľ rozpráva o meditácii. Vysvetľuje rozdiel medzi bežným stavom mysle a stavom vedomia pri meditácii. Odpovedá na typické otázky, ktoré vznikajú, keď sa človek začne učiť meditovať. A nakoniec uvádza niekoľko originálnych meditačných postupov. Zmyslom meditácie, ako aj celého Oshovho učenia, je presvedčenie, že náš život má byť plný radostnej extázy a uvoľneného plynutia so životnou energiou.

Pôvodná cena: 7.90 EUR Naša cena: 6.32 EUR Zľava: 20.00 %


Súvisiace články:


(Prečítané 5 160 krát, 1 dnes)
Tagged with:
 

Comments are closed.