google27eaa3905ca3fee3.html

Státisíce pútnikov z celého sveta

Nithyanandam, osvietené pozdravy z Indie vám posielam v mene celého prebudeného klanu z celého sveta. Pred hodinou sme sa vrátili z Arunachaly. Nemôžem obsedieť, musím sa s vami čím skôr podeliť o zážitky, ktoré sme mali, lebo tak silno rezonujú v mojom vnútri, že sa inak nedá. Napriek tomu, že sme dve noci nespali, lebo sme ich precestovali (verte mi, cestovanie na Indických cestách je zážitok – neustála levitácia aj bez vašej vôle :))), zážitok včerajšieho dňa je tak silný, že preráža akúkoľvek únavu. Včera bol sviatok Maha Deepam – je to deň, kedy sa Devi (stelesnenie matky, kozmická matka) stala osvietená v Arunachale. Presne včera, presne na spln mesiaca, presne v čase, keď slnko zapadalo a mesiac vychádzal na oblohu, presne o 6 hodine večer pod vrchom Arunachala v prítomnosti Šivu samotného, si Devi uvedomila pravdu a stala sa osvietená. Včera, na spln mesiaca, sme od piatej sedeli pod vrchom Arunachala a pozorovali západ slnka a východ splnu mesiaca na oblohe v jednom čase. Pred nami bola Arunachala (Achala Murti – nehybná forma Šivu) a za nami sedel Swamiji (Sachala Murti – živá, hýbajuca sa forma Šivu). Presne v tom dni, v tom istom čase, na tom istom mieste, v prítomnosti Šivu samotného vo dvoch formách sme intenzívne meditovali na Arunachale, kde sa o 6 večer zapálil oheň Deepa.

Oheň na hore Arunachala svieti do diaľky

Swamiji nám povedal: „Len seďte, nenadychujte sa, ani nevydychujte, len úplne uvoľnene pozerajte na vrch Arunachaly. Uvidíte jeho auru, Arunachala nie je mŕtvy kopec, je to živá bytosť. Máte jedinečnú príležitosť zazrieť pravdu, tak, ako ju zažila Devi. Nepremeškajte, oheň Arunachaly priamo prebudí vaše tretie oko a vy si uvedomíte pravdu.“ Takto sme sedeli nehybne vyše pol hodiny. Naše zážitky sú neopísateľné, ale jeden z nich, čo bol spoločný pre všetkých bolo, že sme videli ako Arunachala dýcha. Jeho aura sa nadychovala a vydychovala a čo sa dialo mne osobne, sa nedá preložiť do slov, lebo je to príliš mystické a za hranicami slov. Nechcem znižovať môj zážitok na úroveň logiky. Jednu vec nám povedal Swamiji po skončení meditácie: „Neviete, čo sa vám teraz stalo, ani netušíte, čo sa udialo. To uvidíte až neskôr.

Trvalo mi hodnú chvíľu, kým som mohla znova rozprávať, v nemom úžase som bola v inej frekvencii, niečo iné sa dialo….. Toto všetko, tento zážitok bol exkluzívne len pre účastníkov IA na súkromnom pozemku, ktorý Swamiji objednal a ohradil len pre našu skupinku ľudí, rovnako aj táto meditácia bola len pre nás, len my sme mali tú výnimočnú možnosť meditovať v jeho energii a dostať tento výnimočný zážitok. Swamiji nám rozprával, že Maha Deepam je druhé najväčšie zhromaždenie ľudí na planéte Zemv jednom mieste. Len na tento sviatok navštívilo Arunachalu 5 miliónov ľudí – bez akéhokoľvek zločinu, násilia, vrážd atď., s hlbokou láskou k Devi a Šivovi a silnou túžbou po osvietení, milióny ľudí sa zhromaždilo, aby zažilo moment osvietenia pod

Chrámy pod posvätnou horou Arunachala

Arunachalou a malo Swamijiho daršan. Arunachala bola ozdobená 3-mi vencami, 20 km dlhým vencom z kvetov, 20 km dlhým vencom z citrónov a 20 km dlhým sprievodom ľudí, ktorí obkolesili horu a pochytali sa za ruky. Oheň, ktorý bol včera zapálený na vrchu Arunachaly je 10 m vysoký, 10 m široký a bude horieť neustále 11 dní. Čo sa dialo potom bol úžasný satsang, po ktorom IA účastníci dostali daršan. Swamiji dával daršan tisíckam ľudí, neustále vyše 5 hodín vkuse, na konci osláv sa robila Rudra homa (rituál ohňa a spievanie mantier na zvýraznenie energie Šivu a Devi) a abishekam (posvätný kúpeľ) pre nové deitis Šivu a Devi v Swamijiho prítomnosti. Celý čas sme sedeli pod Arunachalou so živou Arunachalou a ani netušíme, čo sme vlastne dostali.

Nithyanandam!

Viac o Paramahamsovi Nithyanandovi sa dozviete na jeho webstránke www.dhynapeetam.org, alebo na Slovenskom blogu http://www.inner-awakening-sk.blogspot.in/

Paramahamsa Nithyananda

V Eugenike vyšlo:

Nithyananda – Přirozené osvícení – Kniha pre každého, kto túži žiť plným životom. Nájdete v nej hlboké pravdy a účinné metódy, ktoré vám pomôžu vyriečiť vnútorné konflikty a postúpiť do vyššej roviny vedomia. Mladý, súčasný duchovný majster nadšeným, živým a pritom úplne obyčajným spôsobom popisuje, čo je osvietenie, ako sa dá dosiahnuť a aké výhody prináša. Svoj výklad ilustruje poučnými príbehmi a konkrétnymi meditačnými návodmi. Jeho slová vo vás prebudia radosť zo života a dôveru v Existenciu.

*

Súvisiaci článok – PARAMAHAMSA NITHYANANDA – moderný žijúci osvietený Majster

(Prečítané 557 krát, 1 dnes)

Comments are closed.