google27eaa3905ca3fee3.html

Robert Craig Stojací Medveď

Byť láskou – je výzva nerobiť nič. Nefungovalo to v 60 -tych rokoch, v 70-tych, v 80-tych…a nefunguje to ani dnes. Nikdy tu nebol zámer, aby to fungovalo. Toto sú slová indiánskeho medicinmana Roberta Stojaceho Medveďa z kmeňa Čeroky.

Problém pochopiť túto dobu je v tom, že nám povedali veľa lží. Rozvoj priemyslu a spotrebiteľský boom nie sú vstupenkou do budúcnosti. Tá cesta je v odpustení. Minulosť je minulosťou. Zabudnite, odpustite. Indiáni poznajú sedem základných cností, ale láska medzi nimi nie je, potom poznajú ešte aj 13 cností, ale medzi nimi tiež nie je láska. Až keď človek pochopí naplno všetky tieto cnosti, môže začať chápať, čo je to láska. Zatiaľ naozaj stačí naučiť sa odpúšťať. Keď sa to človeku podarí, môže začať písať prvú kapitolu svojho nového života. Života po vnútornej zmene. Všetci ľudia sú dnes pozvaní vrátiť sa do kruhu života. Zem otvorila svoju bránu, ale len málo ľudí ňou doteraz prešlo. Nič to. Brána je otvorená, ale navždy to tak nebude. Ak máte otázky, ako sa dostať bližšie k poznaniu, hovorte s hviezdami, hovorte s vodou, hovorte s kameňmi. „Každý kameň, ktorý vezmem do ruky pozná celú históriu ľudstva. Nemusím čítať historické knihy a všetko viem. V knihách je aj tak klamstvo. Dejiny píšu víťazi a tí napíšu iba to, čo vyhovuje im. Kým vám však voda, kamene, hviezdy odpovedia, musíte byť trpezliví, predstaviť sa im, nadviazať priateľstvo, vytvoriť kanál a to môže trvať aj roky, ale potom dostanete odpoveď na všetko. A hovorte vždy priamo so Stvoriteľom. Nikto z nás nepotrebuje na tento rozhovor prostredníka (kňaza, gurua, anjela, učiteľa). Každý má možnosť osloviť ho priamo, ale nie žiadosťami. Rozhovorom.

Robert Stojaci Medveď je jediným členom svojho kmeňa, ktorý skončil univerzitu. Ako obeť priniesol to, že si musel nechať ostrihať vlasy, dať si „civilné oblečenie“ zaradiť sa do spoločnosti biznismenov svojím zovňajškom aj správaním. Všetko bolo v poriadku, len vnútorná prázdnota, nenaplnenosť bola čoraz väčšia. Jeho vlastná aj ľudí okolo neho. Často sa pýtal ako má žiť a čo má robiť, aby mohol byť naraz v obidvoch svetoch. Aj v tom „civilizovanom“ aj v tom indiánskom. Jedného dňa bol na návšteve v mexickom meste Santa Clara, kde vyrábali špeciálnu keramiku z čiernej hliny, keď zrazu začul hlas, aby vyšiel z dielne von. Urobil to. Poobzeral sa a videl, že nebo je úplne jasné, bez oblakov. Iba presne nad jeho hlavou sa nachádzal oblak v tvare plameniaka s roztiahnutými krídlami a v mieste kde mal srdce bol otvor. Kým sa spamätal, bol cez tento otvor vtiahnutý do vesmíru a dostal sa ku Plejáďanom, ktorých považoval za svojich prapredkov, lebo v jeho kmeni sú presvedčení, že my všetci sme hviezdni ľudia. Tam dostal odpovede na všetky svoje otázky a povedali mu aj s akým poslaním prišiel sem na Zem. Odvtedy je na cestách.

Indiánsky šaman Stojací Medveď a jeho očistný rituál

A pre tých, ktorí už tušia, že nič nie je náhoda, ani miesto kde sme sa narodili, ešte jeden citát od Roberta Stojaceho Medveďa:

Múdrosť a vedomosti, ktorých som strážcom a nositeľom, sú alebo pôvodne boli prežívané na celej planéte, sú univerzálne, vesmírne, teda jednotné. Rovnaké vedomie majú pôvodní obyvatelia celej planéty, je preto potrebné precítiť aj regionálny kontext každého územia.

Je dôležité uvedomiť si, že aj vy ste potomkovia domorodcov, pravého národa kontinentu, ktorý obývate. Ste potomkovia Keltov, Slovanov a ďalších národov nesúcich pôvodnú múdrosť. Vaša múdrosť spočíva vo vašich koreňoch a k nim sa treba vrátiť. Situácia v strednej Európe je neobvyklá. U vás je vzácna kombinácia silne sa prebúdzajúceho potenciálu ľudskej bytosti a dosiaľ veľmi zachovalej nádhernej a úrodnej krajiny. Dôležité je, že vy tu máte ešte možnosť pestovať si svoje vlastné potraviny, ktoré nie sú ožarovane a že je tu ešte pomerne prirodzené si zájsť pre mlieko k miestnemu farmárovi a pre vajíčka k susede. Je dôležite túto prirodzenú cestu života nielen udržať, ale aj rozvíjať. Vy tu máte ideálne podmienky. Možno si to ani neuvedomujete, ale vnímam, že z nejakého dôvodu ste tu v akomsi závetrí. Som presvedčený, že to nie je náhodou…. 

Pozvanie do posvätného kruhu života nikdy neustalo…. obnovme dôstojnosť pre naše vnúčatá a naše deti. Úloha žien je teraz mimoriadne dôležitá. Matky a babičky vaše deti sú ohrozené…


Súvisiace články:


Tip na knihu:

James Endredy – Šamanismus pro začátečníky

Autor, ktorý dlhé roky zbieral skúsenosti u šamanov a získal viacero zasvätení, pútavo a kultivovane rozpráva na témy: čo vlastne šamanizmus je, aký je šamanistický pohľad na svet, ako sa človek stáva šamanom, šamanistická iniciácia, duchovia, psychoaktívne látky, šamanove nástroje a rituály, liečenie, veštenie… Varuje aj pred nebezpečnými či pochybnými záležitosťami, ktoré sa často tvária ako šamanistické, a zaujímavý je aj zoznam šamanistických kmeňov celého sveta v závere knihy.

Ukážka: Ačkoliv některé šamanské kultury (například nepálští Magarové či sibiřští Eskymáci kmene Goldů) používají během svých obřadů živý strom, je strom světa jednoduše jen symbolem středu světa uprostřed kvantové pěny, což znamená, že ve středu světa se nachází každý strom, každé místo i každý člověk. Pokud budeme po tomto stromu lézt nahoru či dolů nebo se budeme jen houpat na jeho větvích, náš život se navždy změní, neboť prolomíme kletbu společné dohody o jediné realitě a naše vědomí se rozšíří do kosmické pěny. Prožijeme pak jednotu vědomí, hmoty, času i prostoru a vzájemnou propojenost veškerého života. A právě toto je věčná cesta šamana.

Pôvodná cena: 8.30 EUR, Naša cena: 7.47 EUR, Zľava: 10.00 %


(Prečítané 2 961 krát, 1 dnes)
Tagged with:
 

Comments are closed.