google27eaa3905ca3fee3.html

Dúfam, že polemika bude tvorivá, inšpirujúca a pokojná

Drahý môj priateľ a kolega Jarko, (tento text je reakcia na článok od autora Jaro Pavliga – Ako sa z konca Mayského kalendára stáva naozajstná katastrofa) ako vravíš často, blog znesie všetko, možno aj našu polemiku. Dúfam, že bude tvorivá, inšpirujúca a pokojná. Dva dni rozmýšľam, či vôbec písmenkovať. Či má význam ešte živiť tvoje ego. Opäť a opäť si čítam tvoje slová a teraz už aj citujem časť, ktorá ma hlboko ľudsky uráža, s ktorou bytostne nesúhlasím a tak sedím v noci pri PC a verejne sa s tebou zhováram. Predosielam, že ti nechcem brať právo na názor, ani na slobodnú voľbu života, ale nechcem ani dopustiť, aby na „aj mojom“ blogu niekto urážal a prepáč ja za týmito slovami cítim urážku. Citujem: Čo môžeme už teraz vidieť veľmi jasne, že katastrofa je už TU! Nemusíme čakať do konca roka. Túto katastrofu si dovolím nazvať Akútny Nedostatok Súdnosti. Nazvať iný názor ako Akútny Nedostatok Súdnosti je síce vtipné a tvorivé. Ale aj naozaj pyšné, netolerantné a zavádzajúce. Táto poroba postihla nečakané množstvo ľudí, dokonca aj tých najznamenitejších. Ľudí, pre ktorých je dôležitý svet duchovna, ktorým záleží na našej Zemi, na prírode, na všetkých bytostiach, na mieri. Ľudí, ktorí sa neboja, že ich tuctový svet má za bláznov alebo “pošahancov”. Ľudí, ktorí sa upínajú k vyššiemu vedomiu a osobnej evolúcii vedomia. Ale žiaľ, práve tých istých ľudí, ktorí keď už prekukli pozlátenú masku spoločenského systému a našli za ňou všetok ten odpad a mamonu, ovládla paranoia, podozrievavosť a odpor takmer voči všetkému svetskému, materiálnemu. Sú to tí istí skvelí a častokrát nadpriemerne inteligentní ľudia, ktorí už neveria takmer ničomu reálnemu, hmotnému, či modernému a vedecký argument je pre nich skoro urážka. A práve títo ľudia, ktorí by mali tvoriť kostru spoločnosti a porozumenia medzi ľuďmi, pretože majú v sebe aktivovaný obrovský potenciál lásky a súcitu, sa úplne fanaticky utiekajú do mýtov, proroctiev, channelingov. Do sveta rozprávok.

Nuž takáto charakteristika ľudí síce môže vyznieť vtipne, až ironicky, ale je to iba slovná polúcia. Koho by si si dosadil za tento mixovaný a nezlučiteľný prototyp? Prázdnota slov ako bláboly v parlamente. Tí, ktorí majú v sebe obrovský potenciál lásky a súcitu nie sú nikdy fanatikmi, lebo tí vedia o čom život naozaj je. Poznajú aj hodnotu mýtov, proroctiev, rozprávok a channelingu, len si dovolia mať na to iný názor ako ty. Myslíš si naozaj, že sú pre to hodní tvojho výsmechu a odsúdenia? Ak si niekto na základe channelingu pripraví doma pár fliaš vody, zopár sviečok, piecku a drevo a možno ešte konzervy, ktoré kupuje za svoje aj preto, aby ťa mohol pohostiť, keď sa niečo stane. S láskou myslí aj na tvoj smäd a hlad je paranoik a stratil súdnosť? Nie. Keby nič nebolo, zje sa to a vypije, ale minimálne prejavil zodpovednosť voči sebe a svojej rodine. Zodpovednosť za život. Síce niekde poeticky opisuješ krásy života, kvapky rosy, nádych a výdych, ale chrániť ho predsa nebudeš, aj keď je to najvyšší dar. Lebo chceš byť iný. Hrdina, ktorý nenaletí. Len pre výsmech a pýchu. Alebo budeš farizej, v článku sa vysmeješ a doma chystáš zásoby? Neverím! Tak potom príď k nám aj s malou. Kúpila som dve sušené mlieka, podelím sa s tebou. A mám aj filter na vodu a pár kusov šungitu. Keď poslúžil vojakom Petra I. vyčistí vodu aj mne. Moja skeptická kamarátka tvrdí, že všetko je to iba obchodný ťah, potrebujú sa zbaviť zásob, tak vymysleli katastrofu. Aj to je názor. Len neviem prečo sa tak veľmi bojí, že hlupáci vykúpia obchody?

Vždy som charakterizovala 5D ako stav duše, stav vedomia

Píšeš vo svojom článku o kráse života tu a teraz. V sobotu a v nedeľu som bola na seminári duchovnej učiteľky a mystičky Ivanky Adamcovej (chystám reportáž) a charakterizovala Tu a teraz inak ako ho zvykneme vnímať. Tu a teraz je podľa nej (a ja sa pridávam) stav spokojnosti a to je aj 5D. Robila som niekoľko kurzov na tému rok 2012 a vždy som charakterizovala 5D ako stav duše, stav vedomia. Ivanka išla ďalej. Ak nie ste spokojní, tak nežijete tu a teraz. Ste mimo stav, s ktorým ste prišli na svet a ku ktorému smerujete, škodíte tým najmä sebe, ale aj okoliu. Tento stav však musíte žiť. Nie o ňom premýšľať, sugerovať si ho, naháňať ho v meditáciách a potom krásne opísať ako napríklad ty …citujem: dôležité je vnímanie Tu a Teraz, duševná harmónia, tiché a hlboké chápanie seba či vnútorný mier, .. ak ho naozaj žiješ, tento posvätný stav, potom pokračovanie tvojho textu je čistá faloš … nie, tam sa robí veľké haló okolo komunikácie s Plejáďanmi, tam sa do najmenších podrobností rozoberajú posolstvá a dejiny Atlanťanov, tamtiež sa tí čo “správne chápu” vesmírne mystérium masívne presúvajú z 3D do 5D a predovšetkým sa tam neustále rieši 21.12.2012,… Falošné je to preto, že človek žijúci v prítomnosti – spokojný človek nikoho nehodnotí, neodsudzuje, nevysmieva sa a nepodsúva nikomu, že: opäť citujem: Sú to ľudia, ktorí priam bytostne potrebujú k životu zázraky, nevysvetliteľné záhady a nadpozemské znamenia. Akoby život samotný nebol úžasný zázrak!

Áno je a práve preto sa zaujímame o to odkiaľ sme a a kam kráčame a kto tam ide s nami, kto nás tam čaká a čo bude, až raz prejdeme hranicu života na tejto zemi. Odpusť nám zvedavosť. My ťa nenútime pýtať sa, ani hľadať odpovede. Prosíme ťa veľký Jarko (toto je nemiestna irónia) dovoľ nám bádať o živote, hľadať Atlantídu, aj vzlietnuť na Mesiac alebo si spáliť krídla v slnečnej žiare. Nájsť vedecký dôkaz duše, aj nesmrteľnosti. Sme slobodné bytosti. A teraz prichádzam v tvojom texte na pre mňa najväčšiu urážku a preto toto všetko píšem.

Pravda je tá, že ľudia sú nešťastní. Najmä citliví a vnímaví ľudia chápu, že život je utrpenie. Prvá vznešená pravda, ku ktorej sa otvorený človek skôr či neskôr dopracuje. Vidíme, že žijeme prázdne, nezmyselné životy. Na konci na nás čaká smrť.  A potom čo? Tak ako poumierali naši rodičia, starý rodičia, prarodičia, tak sa pominieme aj my a svet bude pokračovať ďalej, práve tak ako pokračoval doteraz. Pre niektorých ľudí je ale toto uvedomenie neznesiteľné. Chápanie vlastnej malosti a konečnosti vie byť veľmi ťaživé.  A tak si ľudia navliekajú na seba pestrý plášť vlastnej vysnívanej personality, aby aspoň navonok skryli pred sebou a ostatnými to vnútorné utrpenie. A prišívame si naň nové a nové farebné záplaty aby sme vynikli, ale pritom proste zo seba robíme šašov. Tvárime sa, že žijeme s výnimočnými ľuďmi vo výnimočnej dobe, rodia sa nám výnimočné indigové deti, chápeme posolstvá predkov a máme tie najdôvernejšie informácie od najdôveryhodnejších zdrojov. A samozrejme vieme čo sa udeje. Pretože veľmi chceme aby sa to udialo, lebo cítime, že náš život nemá bohvieaký zmysel.  

Nikto z nás si nemyslí, že život je utrpenie

Jarko, či veríš alebo nie môj život a život mojich priateľov, blízkych a známych má zmysel a nikto z nás si nemyslí, že život je utrpenie. Život je utrpenie pre toho, kto nepochopil, že život je velebenie daru života a rozvíjanie Boha v nás. Je to tvorba, zmena, radosť, šťastie, láska a spokojnosť. Ak je tvoj život iný, súcitím s tebou, ctím si, že chceš o tom písať, ale nezovšeobecňuj to. Tí, za ktorých píšem, nie sú životom sklamaní, ani utrápení, hoci sme zažili všeličo, ale pochopenie toho, že každý dostane len to, čo mu patrí a čo si vyslúžil (ako ten Janko v rozprávkach), nám nedovolí prijať tvoje ďalšie heslo, že Život v láske si treba zaslúžiť. Podľa nás je život ako taký o láske a radosti a nie o zásluhách a preto nemôžem odpovedať na tvoju niekoľko razy sa opakujúcu otázku: povedz, čo presne bude 21.12.2012. Neviem, nie som veštica a ani to neriešim, lebo verím a viem, že sa stane iba to, čo sa stať má a všetko, čo sa stane prijmem (aj tak mi iné neostáva). Prijmem to s myšlienkou, že vesmír je v každom momente dokonalý a vždy sa môžem niečo naučiť, alebo sa pokúsiť v budúcej chvíli hrať s pochopenými kartami. Ak budú tri dni zmeny elektromagnetického poľa predpokladám a niekoľko tebou opovrhovaných channelingov hovorilo, že to na chvíľu vypne aj ľudský mozog a my budeme ako v polospánku. Tie zásoby a to pozvanie pre teba platí až po tých troch dňoch, keď zistíme, čo sa vonku udialo a budeme musieť uviesť veci do život nepoškodzujúceho poriadku, alebo skonzumovať zásoby jedla a pitia, posedieť si s priateľmi, najmä tými, ktorí budú mať čím kúriť. Som optimista a veľmi sa teším na každý moment, ktorý príde. Ako inak si môžem vyskúšať svoju fyzickú silu, rovnako ako silu svojho presvedčenia? Len tak, že zdolám nejaké prekážky. Ale opäť to nebudem vyhodnocovať ako utrpenie, ale ako školu. Aj tam boli niektoré skúšky ťažšie, iné ľahšie, ale keďže tam boli priatelia a učitelia o zábavu nebola núdza. Len ma nikto nesmel urážať. Tomu som potom jednu vlepila. Dnes som už staršia a kultivovanejšia, ale svoj názor si poviem. Netvrdím, že je lepší, alebo horší od tvojho. Nehodnotím.

Dúfam, že som ťa neurazila a tvoj fun klub mi odpustí. Teším sa na blízke stretnutia. Doteraz každá katastrofa viedla v konečnom dôsledku k pochopeniu ľudskej Jednoty, spolupatričnosti. A táto nemôže dopadnúť inak. A aj keby. Viem, lebo čítam blog.eugenika, že život sa smrťou nekončí.

Jaruško, nepotrebujeme zázraky, ani si ich nepotrebujeme vyrobiť, to je tvoj subjektívny pocit a ak sa niektorí ľudia cítia byť vesmírnymi poslami, či pracovníkmi svetla je to ich vec, ich postoj, ich názor, prečo ťa to dráždi? Ako vieš, že nimi nie sú? No a robiť si srandu zo všeobjímajúcej, či bezpodmienečnej lásky to už ani nechce komentár. Lebo tí „strelení“ naozaj veria, že v tom je cieľ pozemského života. Že dostať sa k nemu naozaj nie je ľahké, si zrejme zistil už aj ty. Inak by sme si nepísali na stránkach, kde sme sa kedysi spolu rozhodli ľuďom dávať informácie všetkého druhu a pre všetkých, aby si každý mohol vybrať svoju cestu, svoju šálku kávy, svoj postoj a svoj názor. Verím, že v tom budeme aj naďalej pokračovať a chcem sa poďakovať v mene nás oboch, ale aj ďalších tvorcov blogu za dôveru, ktorú nám prejavujete vašou pozornosťou. Dúfam, že naša polemika je natoľko kultivovaná, že vás neodradí.

Erika Vincoureková

P.S.

Mám dve dobré správy 17. Novembra bude mať v Bratislave filipínsky liečiteľ Paul Altesing okrem liečenia aj prvú verejnú ukážku filipínskej operácie. (Napojenie na zdroj, astrálna chirurgia, rez bez skalpela, bez rany a bez jazvy). V prípade záujmu Ubytovňa Zvárač, Pionirska ulica 17. Bratislava

Zajtra vám ako prví z web. stránok prinesieme informácie o prevratnom spôsobe liečby 21. storočia. (Dorastanie orgánov, omladzovanie a celoživotné zdravie )

*

Pre čitateľov, ktorých oslovil tento článok sa bude zaujímavá táto publikácia:

Peter Ruppel – Jak přežít rok 2012? – Proroci a mudrci pokladajú rok 2012 za prelom vo vývoji našej planéty. Mayovia vo svojom kalendári upozornili na prevrat, ktorý vtedy nastane. Ľudstvo bude v tejto dobe nútené prekonať náročné, ale aj zaujímavé úlohy. Táto stručná, no praktická kniha popisuje, ako sa môžeme na tieto výzvy pripraviť duševne, duchovne aj telesne, aby sme prežili prerod a vstúpili do vyššej dimenzie. Uvádza tu jednoduché praktické cvičenia, zdravotné odporúčania a tvorivé techniky.

Pôvodná cena:4.59 EUR, Naša cena:3.67 EUR, Zľava:20.00 %, Ušetríte:0.92 EUR

*

*

(Prečítané 3 358 krát, 1 dnes)
 

6 Responses to Polemika o význame očakávaného dňa 21.12.2012

 1. polemika a k čomu ? píše:

  Prečítala som obidva články a z praktického hľadiska ak dáme preč všetky hry so slovíčkami kto múdrejšie napíše.

  Od kedy ľudia zliezli zo stromov tak na zimu si zásoby k prežitiu robievali. A tento múdry zvyk je v mnohých domácnostiach chvalabohu zachovaný.
  Spomínaný termín 21.12.2012 je v čase predvianočných sviatkov a vo väčšine rodín bude dostatok mäsa, kapusty, zemiakov, napečené koláče. Aj vínko či slivovička sa nájde.

  Takže dobre nie.

  P.S.: Úsmev na tvár a radosť zo života treba v sebe hľadať.

 2. Jaro Pavliga píše:

  Ahoj Erika. Ako píšem vo svojom článku – katastrofa je už tu. V tomto prípade nie je až takou veľkou katastrofou, že si môj článok absolútne nepochopila, ale to, že ako píšeš, ťa hlboko ľudsky urazil. To kde sme? Neviem si predstaviť korektnú debatu s urazeným človekom. Ako možno spoločne hľadať pravdu a porozumenie, keď sa urážame pre názor iného človeka? Mne to príde dosť infantilné od človeka, ktorý tvrdí o živote, že je to pre neho, citujem: tvorba, zmena, radosť, šťastie, láska a spokojnosť. Dosť podivné od človeka, ktorý ročne absolvuje niekoľko desiatok rôznych kurzov, prednášok a seminárov zameraných práve na tieto témy. Kde sa podela ta bezpodmienečná láska, o ktorej sa na všetkých týchto podujatiach hovorí? To si človek nemôže napísať vlastný názor, ani na tak tolerantný blog ako je tento, aby nebol označený za egoistu, samozvaného sudcu, človeka plného pýchy, atď (nebudem radšej uvádzať čo si mi všetko napísala v súkromnom maily)? Nikoho konkrétneho som v článku neuviedol, ani v náznakoch. Uraziť sa mohli iba tí, ktorí sa tam našli sami. A títo urazenci nech radšej porozmýšľajú nad sebou, svojou duchovnou pýchou a úrovňou vedomia. Neviem či vôbec má zmysel s tebou diskutovať, keďže prekrúcaš význam mnou napísaných viet iba na základe svojich negatívnych emócii. Hádam jednou vetou: ja nemám nič proti mýtom, bájam, proroctvám ani channelingom, majú svoju krásu, symboliku, význam; netvrdím že Atlantída a UFO je výmysel, veď ktohovie čo všetko sa ešte počas našich životov dozvieme; nemám ani nič proti ezoterike, veď sa ňou zvyčajne zaoberajú úprimne hľadajúci ľudia, ktorí chápu, že ta matéria okolo nie je jediná realita. Čo mne prekáža je, že sa mnohí títo „duchovní“ ľudia utiekajú do vybájených svetov, prekrývajú si nimi vnímanie a ohromne radi šíria poplašné správy od výmyslu sveta. Ak si si nevšimla, veľa z nich už začína panikáriť, nevediac už teraz (začiatok novembra) ako sa pripraviť na onen dátum. A bude to pre nich čoraz ťažšie a frustrujúcejšie, ale to sa už opakujem, prečítaj si prosím komentáre pod mojim článkom, už sa mi o tom nechce dokola písať. Rozbehla sa tu, či na facebooku, vďaka môjmu článku celkom pekná diskusia. To bolo cieľom článku, autor je spokojný. Pozdravujem ťa a teším sa na Vianočné trhy a pokojné sviatky. U nás tri dni temna nebudú. Dúfam, že ani vo väčšine domácností a hláv.
  Jaro

 3. erike píše:

  Erika dakujem ze si napisala aj za nas.Absolvovali sme seminar s Luisou Muratori a sustavne sme hladali co o tom napises…no a samozrejme natrafili sme na Pavligov komentar…No tak nas vytocil,ze sme o blog nezavadili az dodnes.Objavili sme tvoju odpoved a hned je den krajsi.NATRELA SI MU TO AJ ZA NAS,DIK.
  zdravia ta Moniky

 4. Cane Corso píše:

  neverte tomu prosím. zbytočná panika. koniec sveta je hlupost. je to potvrdene vedcami aj inými odborníkmi z oblasti astrologie. ten kalendáír len skončí, ale neskončí svet. je to hlupost. Vsetci sa zobudime 22. decembra a uzijeme si tohtoročné Vianoce. je to hlupost. verte. vysvetlenie s kalendárom vám istotne postačí aj toto http://zaujimavosti.net/zo-sveta/koniec-sveta-21-12-2012-sposobil-sialenstvo-a-aj-zabavne-situacie/

 5. Anonym píše:

  Tak opäť materialisti slávia svoj triumf a ukazujú tzv. ezoterikom na čelo, lebo to je práve to, čo im všetkým chýba – zdravý rozum. A možno im ešte chýbalo uvedomenie, že všetci, ktorí snáď verili v nejakú náhlu zmenu naleteli astrálnym potvorám s krásnym výzorom a ešte krajšími rečičkami. Stále sme ochotní uveriť čomukoľvek a komukoľvek čo znie vznešenejšie, a nie sme schopní veriť v Seba. Tak dobrovoľne odovzdávame svoju energiu tým, ktorí nás ľahko ovládajú a je jedno z akého sveta sú…