google27eaa3905ca3fee3.html

Posledné mesiace sú veľkou záťažou na psychiku, ale aj na naše fyzické telá. Množstvo neprestajne sa meniacich energií, ktoré prichádzajú vnímajú už aj tí menej citliví. Píšeme o tom neprestajne. Rada by som zhrnula na vlastných zážitkoch/postrehoch, čo sa deje, možno to pomôže aj Vám v pochopení vnútorných a aj vonkajších “tlakov”. 

Je obdobie, kedy sme s mnohými nespracovanými vecami viac konfrontovaní ako inokedy. Viac cítime čo potrebujeme dokončiť. Zisťujeme, že aj to, o čom sme si mysleli, že už máme spracované, na 100% ešte nemáme.  Jeseň je prípravou na zimu, dobou upratovania. Zima je obdobím odpočinku, zahĺbenia sa a rekapitulácie. Ak si v zime dostatočne neodpočinieme, na jar nás dobehne jarná únava s jej sprievodnými chorobami.

Od augusta sa energie zhusťovali, prichádzali v silnejších a častejších vlnách. Momentálne sa učíme (samozrejme u každého je to inak, ale spomeniem aspoň pár príkladov z môjho okolia) – učíme sa povedať nie, budujeme si vlastnú sebahodnotu, skúšame, kam až s fyzickými silami môžeme zájsť. Každý sme skúšaný inak, v tom, čo je nutné spracovať. Vnútorné tlaky sú často veľmi silné, akoby sme cítili “niečo”, čo sa má stať, niečo čo nevieme pomenovať, len to cítime … je to o tom, aby sme sa nenechali vyhadzovať zo svojho stredu nepríjemnosťami, konfliktnými situáciami. Zostávali pozorovateľmi, nestrannými a s nadhľadom sledovali všetko okolo, bez emocionálneho zasahovania. Ak sa tak stane, dostaneme to hneď späť. Viem, je to veľmi ťažké, no ako inak sa naučíme neposudzovať, neškatuľkovať ľudí/situácie? Nevidíme na skutočné dôvody (ktoré môžu siahať veľmi ďaleko, tam, kam nemôžeme dovidieť), nevidíme do ľudí. Toto je časť vecí, ktorú sa snažíme sprracovávať. Byť neprestajne TU A TERAZ je oveľa viac dôležité ako po iné mesiace. Aj s ohľadom na prichádzajúci “koniec sveta”, dni temna a podobné výmysly, ktoré nás majú len zneistiť a odviesť našu pozornosť od prítomnosti, od žitia.  Uvedomte si, že Vy ste tvorcovia svojho vlastného života/ sveta, ale aj toho, čo sa udeje nám všetkým. Naše myšlienky sa zhmotňujú neuveriteľným tempom. Myslite a hovorte to, čo chcete mať vo svojom živote. Pritiahnete si to. Ale ak budete mať strach (či iné pocity), pritiahnete si skúšky, ktoré Vám prinesú možnosť strachu sa zbaviť. Je to len na Vašej voľbe.  Myslite a robte to, čo Vám robí radosť, čo Vás vnútorne teší. Pritiahnete si tak dobré zdravie a rovnako zmýšľajúcich ľudí.

Ďalšia časť je odpočinok. K tomu Vám napíšem svoje zážitky:

Kto ma pozná, vie aké životné tempo mám, že som nezmar. V pokluse a bez oddychu som od septembra. Už ani nedele som nestíhala oddychovať, vtedy som dobiehala maily.  Posledné dni ma začali upozorňovať na nutnosť oddychu (keď nepočúvam priateľov, tak mi treba :D ). Prvý veľký náznak a stopka pre mňa  bol riadne narazený nos (učila som sa po tme chodiť cez zatvorené dvere). Druhý bol nevydarený koláč. A tu sa dostávam k tomu, prečo som dala taký divný názov tomuto článku.

Vyššie som spomínala nutnosť prítomného okamihu viac ako inokedy. Akonáhle sa necháme rozptyľovať okolím, nerobíme veci tak, ako treba. Myseľ je inde, uši počúvajú čo sa deje, ruky robia iné. Môj koláč mal hroznú chuť, pretože práve na základe rozptyľovania okolím som namiesto cukru dala soľ. Nikdy sa mi to doteraz nestalo :D

Čo tým chcem povedať?  Ak sa necháme rozptyľovať okolím – teraz myslím na to, čo sa šíri éterom – poplašnými správami, negativitou, ktorá sa na nás hrnie cez médiá, naše vnútro začne kolabovať. Telo zrazu začne vypovedať službu a my nevieme prečo. Ozve sa, aby nás zastavilo a sústredilo pozornosť na seba (haló, ja som tu, pozeraj na mňa, vykašli sa na to všetko okolo). Poďakujme mu za to! Za to, že ono je múdrejšie, ako my s našim skrytým strachom z niečoho čo nepoznáme. Znova zopakujem – my sme tvorcovia toho, čo chceme. Dostaneme všetko na čo si pomyslíme (samozrejme v úvodzovkách). Preto sa hovorí, daj si pozor na to, čo chceš, lebo to dostaneš.

Skutočne prichádza čas oddychu, venovaniu sa sebe, svojmu vnútru. Stanovenie si toho, ako chceme ísť ďalej, čo si ponesieme ako potrebné a užitočné, a čo je najvyšší čas zahodiť ako niečo, čo už doslúžilo a viac to nepotrebujeme. Čo sa mňa týka, zahodila som strach z konca sveta, z dní temnoty. A čo sa posolstiev a odkazov z hora týkalo (teraz myslím na overené zdroje), ani tam nebolo nič, čo by malo vyvolať obavy. Teda pokiaľ tie informácie boli skutočne od bytostí svetla. Ak to moje vnútro neberie a má pochyby, neberiem to. Nikto zo svetla nás nikdy nestrašil. Upozornenia chodia, rady dajú, ale je len na nás, ako sa k nim postavíme – máme predsa slobodnú vôľu! Používajme ju v tom najlepšom zmysle! Nečakajme a ani nechcime,  aby za nás rozhodoval niekto iný.   Aspoň čo sa nášho vnútra a duchovného smerovania týka. Rozhodujme sami za seba, na to máme slobodnú vôľu. Nenechajme sa rozptyľovať  a nesypme si do koláča soľ!

Želám Vám veľa vnútorného pokoja napriek tomu všetkému čo sa deje, čo na nás chrlia zo všetkých smerov. Buďte vo svojom strede, v tom, čo je Vaše- nie v tom, čo je cudzie a čo vo Vás vyvoláva nepríjemné energie. Analyzujte to, prevracajte zo všetkých strán a postupne od seba uvoľnite. Rozhodujte sami za seba!

Želám Vám dostatok času na seba, na to, čo máte radi a na svojich blízkych. Venujte sa tomu, čo Vás teší, čo Vás udrží v pozitívnych energiách.

Krásny deň Vám všetkým priatelia,

Mária :)

*

Zdroj – http://eldhwen.wordpress.com/2012/11/21/teoria-slaneho-kolaca/#comment-10866 (krátené)

*

*

Vo vydavateľstve Eugenika práve vyšlo:

David Burns  – Cítit se dobře s druhými – Profesionálny psychiater a terapeut vám s pomocou množstva príkladov z praxe vysvetlí, v čom spočíva tajomstvo dobrej komunikácia a naopak, aké chyby v komunikácii a empatii robíme. Naučí vás, jako jednať s ľuďmi spôsobom, ktorý vám pomôže výrazne zlepšiť a prehĺbiť vaše vzťahy. Nezáleží na tom, s kým máte problém: s manželom/manželkou, rodičom, súrodencom alebo kamarátom. Najpozoruhodnejšie na tejto knihe sú hĺbka a detailnosť, s akými Dr. Burns rozoberá rôzne formy efektívnej aj neefektívnej komunikácie.

Úryvok: Pohlazení je pátým tajemstvím efektivní komunikace. Pohlazení znamená vyjádření pozitivní úcty druhé osobě, nehledě na to, jak moc jste naštvaní. Všichni toužíme po lásce a respektu, ale někdy prostě lásku a respekt nechceme dávat. A to zvláště tehdy, jsme-li naštvaní, cítíme se zranění, nebo pokud si s někým nerozumíme. Někteří lidé nechtějí používat techniku pohlazení jen proto, že se bojí, že budou znít strojeně. Nicméně při použití techniky pohlazení nemusíte jednat falešně ani nemusíte popírat nebo potlačovat své skutečné pocity. Předpokládejme, že jste naštvaná na svého manžela. Můžete svůj vztek vyjádřit přímo, ale s respektem, aniž byste zněla falešně, třeba takto: „Gregory, jsem na tebe naštvaná. Ale taky vidím, že i ty jsi na mě naštvaný. Opravdu tě miluju a vadí mi, že se spolu takhle hádáme. Pojďme si o tom promluvit. Můžeš mi říct, čím tě tak štvu?“

Pôvodná cena: 11.90 EUR, Naša cena: 9.52 EUR, Zľava: 20.00 %, Ušetríte: 2.38 EUR

*

(Prečítané 937 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.