google27eaa3905ca3fee3.html

V tejto zaujímavej knihe je spracovaná Zakuťanského samoliečebná metóda, ktorá je určená na liečenie zápalov v ľudskom tele a chorôb, ktoré majú v týchto zápaloch pôvod. Zápaly sa podieľajú na 80%-nej chorobnosti obyvateľstva, čo je skutočne veľmi vysoké číslo. Princíp liečby spočíva v hĺbkovej masáži zápalových ložísk. Autor metódy Štefan Zakuťanský (1958), objavil túto liečebnú metódu počas liečby svojich ťažkých a „neliečiteľných“ zdravotných problémov. Vychádzal z doterajších medicínskych aj alternatívnych spôsobov liečby, ktoré začal skúmať a vylepšovať ich, čo ho neskôr doviedlo k objaveniu jednoduchej a originálnej metódy. Prvýkrát ju publikoval už v roku 1992.

Pán Zakuťanský objavil, zmapoval a opísal zápalové ložiská v ľudskom tele, o ktorých sa dosiaľ nedalo nikde dočítať  a neexistovali ani ich nákresy. V súčastnosti používané diagnostické prístroje (RTG, CT, Magnetická rezonancia, ultrazvuk, …) ich nevedia lokalizovať, hoci sú pri zápalových chorobách fyzický prítomné.

Autor znovu-objavil fungujúci prírodný zákon a zistil že: „na hojenie zápalu sú účinky masáže prinajmenšom také, ako od chemických liekov“. Objavil dokonca aj to, že účinky masáže predbehujú chemické lieky v tom, že dokážu vyliečiť aj doteraz neliečiteľné chronické zápaly do nuly – do čista a to bez nákladov a vedľajších účinkov. „Vďaka cielenej masáži sa hojí každý zápal, bez ohľadu na to, či je to obyčajný alebo chronický zápal“. Zistil, že samoliečebná metóda je zakódovaná v živočíchoch vo forme pudu, podobne ako je vrodený napr. sací pud. Samoliečba automasážou  sa dá odpozorovať aj u zvierat, môžme ich vidieť ako si nohou kopú pod bradu, do krku, ucha, dýchacej trubice, medzi lopatky, do brušnej dutiny, masírujú sa o výstupky na predmetoch……  Taktiež malé deti, batoľatá, ak majú problémy s hrdielkom alebo uškom,  si tam rúčkou (hoci nemotorne)masírujú. Vidíme, že príroda poznala túto prvú liečebnú metódu dávno predtým ako vzniklo oficiálne zdravotníctvo. Aj naši predkovia využívali túto metódu v každej domácnosti ako prvú pomoc, prvotné ošetrenie, ale akosi sa metóda vytratila zo života ľudí a až doteraz nebola dôkladne písomne spracovaná. Prenášala sa iba ústnym podaním z pokolenia na pokolenie. Z tejto metódy sa ešte dochovalo masírovanie bruška dieťaťu, masírovanie hrude, krku, mandlí  -„podvihovanie mandlí“.

Pán Zakuťanský už vyše 20 rokov propaguje slovenskú tradičnú liečebnú metódu v celej jej šírke, výsledkom čoho je množstvo vyliečených prípadov, ktorý sa liečili sami, podľa jeho knihy. V knihe sú uvedené nové vyšetrovacie úkony, pomocou ktorých sa dá zistiť každý zápal v ľudskom tele, návody masírovania, nové rehabilitačné cviky na chrbticu, návody naprávania chrbtice, obrázky s nákresmi zápalových ložísk a fotografie názorných ukážok.  Kniha je písaná ľudovým spôsobom pre laickú verejnosť. Neprináša len zaujímavé čítanie, ale je aj užitočným radcom nielen v chorobe, ale aj v rámci prevencie. To je vlastne jej poslaním. Chorobám je potrebné  predovšetkým predchádzať – jeden gram prevencie je určite viac ako kilogram liekov. Masáž je v tomto prípade prvým liekom, ktorý si každý môže užiť sám. Aj najobyčajnejšia masáž vie poskytnúť efektívnu pomoc pri rôznych ochoreniach, neduhoch a ťažkostiach, ktoré sa podieľajú na 80%-nej chorobnosti. Želám vám veľa užitočne strávených chvíľ pri čítaní tejto knihy. Nech je pre vás prínosom a pomôckou pri prekonávaní vašich zdravotných ťažkostí.

*

Liečiteľ Štefan Zakuťanský (foto. Korzar)

*

Viac o autorovi sa dočítate v tomto článku – Štefan Zakuťanský oprášil tradičnú metódu samoliečenia

*

Štefan Zakuťanský – Samoliečba zapálových chorôb – Autor predstavuje vlastnú, novú metódu liečby – hĺbkovú masáž. Dajú sa ňou liečiť zápaly v ľudskom tele: nádcha, chrípka, angína, astma, zápal pankreasu, cukrovka a množstvo ďalších. Jedná sa o samoliečbu, a nie je ťažké naučiť sa ju robiť. Táto praktická príručka dokonale vysvetľuje všetko, čo sa o tejto metóde dá a má vedieť. Text sprevádzajú názorné ČB ilustrácie a fotografie.

 Pôvodná cena: 14.00 EUR Naša cena: 12.18 EUR Zľava: 13.00 % Ušetríte: 1.82 EUR

*

(Prečítané 3 415 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.