google27eaa3905ca3fee3.html

Nasledovných 6 bodov pre perfektné zdravie nám dal Bashar s tvrdením, že ich dodržiavanie eliminuje riziko akejkoľvek choroby u 99,999999 % ľudí. Dodáva: „Sú to jednoduché body, ktoré sa dajú do života prirodzene doplniť.“

1. Kyslík

Bashar tvrdí, že je najdôležitejší, lebo dovoľuje bunkám opraviť sa. Nie nadarmo sa v poslednej dobe píše o vedomom dýchaní. Telo sa dá dobre okysličiť pomocou meditácií, Jogy a mnohých ďalších relaxačných cvičení ako Qi Kung. Niektoré bojové umenia sa dajú prevádzať pomaly ako napríklad Aikido a i.

2. Hydratácia

Mnoho chorôb je spôsobených práve dehydratáciou, pričom ja považujem za chorobu aj starnutie. Hovorí sa, že s pribúdajúcim vekom telo stráca vodu, akoby to bolo prirodzené. No telo má vody v skutočnosti nedostatok kvôli konzumácii spracovanej (dehydratovanej) stravy. Pitím dostatočného množstva tekutín sa dokáže hydratovať, no niekedy toho nie je schopné pre celkový zlý stav organizmu a len sa jej zbavuje. Preto je lepšie jesť živú stravu – nie usušenú, uspatú. Voda je indikátorom života a ak namočíte usušené semená a orechy a nenasajú vodu, sú mŕtve. Ak vodu nasajú, sú živé a ak aj vyklíčia, sú mladé a plné energie.

Naše telo je zložené zo 60-75% vody, ktorá je potrebná pre lepšiu vodivosť a pre rýchle vedenie elektrických signálov. No nie len neuróny potrebujú vodu, ale každá bunka v tele. Ja volám fyzické telo aj bunkovisko (analogicky od mraveniska 🙂 ). Dobre hydratované telo nie je nikdy smädné; smäd je posledný signál.

3. Cvičenie a pohyb 

Pohyb pumpuje telom krv, ktorá ho vyživuje a odplavuje toxíny. No pohyb je taktiež dobýjajúci; rozhýbe energie a umožní vyplavovanie hormónov dobrej nálady.

4. Redukcia stresu

Ďalší bod je o vzdaní sa emócií súvisiacich s okolnosťami, ktoré nemôžeme zmeniť. Nechať ich byť, bez toho, aby sme sa nechali strhnúť. O tom sú aj mnohé súčasné učenia žitia v prítomnosti a spokojnosti. Neobávať sa, čo by sa mohlo udiať, nespomínať na to, čo už bolo.

5. Toxíny

Pre správne fungovanie tela a jeho látkovej rovnováhy je potrebné sa zbaviť toxínov, zbavovať sa ich neustále a snažiť sa, čo najviac eliminovať ich príjem.

6. Odľahčenie jedla

Najideálnejšia fyzická strava, ktorá najmenej intoxikuje telo, je surová a živá. Tí, čo cítia, že môžu ísť aj „ďalej“, môžu skúsiť konzumáciu len ovocia (fruitariánstvo), štiav, vody (wateriánstvo), či nakoniec žiť len z lásky a dychu (breathariánstvo).

*

strava_spojenie

*

Prvých 5 bodov je, podľa mňa, ľahko doplniteľných do života – ako vraví Bashar. Čo sa týka šestky – zlepšujte stravu pomaly, aby si to telo ani nevšimlo a netrápilo sa. Hlavne postupujte tak, ako vy sami cítite, že je pre vás správne.

*

Prajem krásny deň,
Ivet L.W.

*

Novinka vydavateľstva Eugenika:

Dmitrij Veriščagin – Jistota – Naučte se ovládat osud – Táto kniha zoznamuje čitateľov s piatym stupňom systému DEIR. Je to ucelený systém, ktorý vedie k harmónii, úspešnému životu a zdraviu. D. Veriščagin sa tu dotýka závažného problému: ako sa nestratiť v prúde života. Je nevyhnutné pochopiť zákonitosti, ktoré riadia okolitý život, a porozumieť tendenciám svetových prúdov. Akonáhle sa to naučíte, už nebudete zbytočne strácať čas a plytvať silami, aby ste zvíťazili nad niečím, čomu sa aj tak nedá vyhnúť. Na druhej strane si nebudete vytvárať umelé prekážky a svoj osud budete pevne ovládať. Naučíte sa rozumieť svetovým prúdom, využívať zákonitosti „náhod“, predpovedať budúcnosť a meniť uzatvorené cesty na voľné.

*

(Prečítané 6 024 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.