google27eaa3905ca3fee3.html

Ešte netušilo, kto je. Ležalo v kyprej zemi, kde sa ocitlo keď spadlo, či privial ho vietor z kadiaľ si. Ešte netušilo kto je, keď hniezdilo si v kyprej postieľke spletenej z jemných vlákien človečenstva. Cítilo sa fajn.

Bolo samé sebou a netušilo, čo ho čaká.Plynuli dni a noci a všetko bolo stále rovnaké. Zdanlivo rovnaké. Nemenilo sa nič okolo neho. Nemalo zrkadlo a oči ešte nevideli. Len jeden problém malo, lebo ten priestor okolo neho mu začal byť tesný. Netušilo, že ono rastie, len cítilo tlak zo všetkých strán. Ale bolo mu aj tak dobre. Teplučká vlhká zem mu poskytovala ochranu, teplučké mamino bruško ho kolísalo.  Začalo naťahovať ručičky a nožičky, vyrástol korienok a lístok z jeho stredu.

Keď dozrel čas, tak zmenil sa zrazu jeho život. Jemný lístok na jar nesmelo vykukol zo zeme a bol oslepený toľkou rozmanitosťou sveta. Keď dozrel čas, opustilo mäkučkú, bezpečnú postieľku a aspoň pupočnou šnúrou sa ešte chvíľku snažilo udržať kontakt s tým, čo sa už nedá vrátiť späť.  Bolo ohromené, keď uvidelo svet. Bolo ohromené, keď videlo tvár svojej matky, keď pocítilo hlad,  teplo vo svojej plienke. A z úst sa mu vydral prvý zvuk a cítilo prvé lúče slnka, prvé kvapky dažďa. Nevedelo o čom to všetko je. Len kochalo sa svetlom, vlahou, jedlom, životom. A telo mu silnelo. Rástli mu nové listy a mohutnel mu kmeň a oči videli stále viac. Videlo lietať vtáky a komáre a chcelo lietať tiež. Nevedelo, že má rodinu z ktorej pochádza, lebo nevedelo z kadiaľ ho privial vietor. A tak tam rástlo a považovalo všetkých za bratov a sestry a pozorovalo stále z väčšej výšky svet. Videlo lietať vtáky a komáre a chcelo lietať tiež. Jeho mama mu vraví:

Lietanie je nebezpečné. “ A ono uverilo skúsenosti, lebo dôverovalo. 

Sedelo tíško a pozorovalo svet. A  snívalo o tom,  že možno raz v ďalšom živote sa narodí ako vták. 

*

Veľmi zaujímavá knižná novinka vydavateľstva Eugenika:

Marsha M. Lucas – Přeprogramuj svůj mozek na lásku – Neuropsychologička a psychoterapeutka vám príjemným, vtipným a zrozumiteľným spôsobom vysvetlí, ako funguje váš mozog vo vzťahoch. Lepšie tak pochopíte, ako ste dospeli k svojim súčasným vzťahovým vzorcom, a naučíte sa, ako si svoj mozog účinne preprogramovať. Zistíte, aké vnútorné pochody nám vlastne prebiehajú v mozgu; ako si výrazne zlepšiť schopnosť nadväzovať a pestovať uspokojivé vzťahy; čo stojí za chorobnou úzkosťou zo záväzkov – to všetko doplnené množstvom príkladov zo života a praktickými návodmi. S pomocou uvedených návodov a meditačných cvičení dokážete zmeniť navyknuté reakcie vo vzťahoch, založené na strachu; vybudovať si emočnú odolnosť; užívať si krajšie milovanie; pochopiť a zlepšiť svoje prežívanie lásky.

Ukážka:

Vraťme se nyní zpátky k Julii. To, že intelektuálně chápala souvislost se svými zážitky z dětství, bylo dobré, ale nestačilo to. Poté, co jsme probrali dilema, které měla v mozku uložené, proč u ní dochází ke zkratu a není schopna zůstat ve vztahu, začala s pravidelnou meditací na všímavost. Julia pociťovala postupné a trvalé zlepšování. Dokázala se ve vztazích správně rozhodovat, místo aby z nich v panice prchala. Po roce přijala Gregovu nabídku k sňatku.

Pôvodná cena: 9.20 EUR, Naša cena: 7.36 EUR, Zľava: 20.00 %, Ušetríte: 1.84 EUR

 *

(Prečítané 1 157 krát, 1 dnes)

Comments are closed.