google27eaa3905ca3fee3.html

Žiť život, to nie je ako prejsť poľom – pobudneš aj na koni, aj pod koňom, hovorí príslovie. Takže, ak sa práve nachádzate pod koňom, možno vám príde vhod niekoľko praktických rád.

Ste teda v situácii, v ktorej sa vám zdá, že vám nerozumejú, nepodporujú vás, nepomáhajú vám, nik s vami nesúcíti, pritom vy zreteľne cítite bezmocnosť, bezradnosť, nespravodlivosť, únavu, apatiu, hnev, depresiu, nemohúcnosť. Čo robiť? Začnite tým, čo určite nerobiť.

Pre začiatočníkov

1. Nehrajte rolu nešťastnej obete.

Hrať obeť je obľúbená rola v mnohých situáciách. Nešťastné oči, zvesené ramená, pocit bezmedznej únavy a žiadna nálada. Spomínate si? Možno tento pocit prežívate do špiku kostí, ale to vôbec neznamená, že ostatní účastníci deja sú ochotní zdieľať s vami vaše ťažké prežívanie. Častejšie to býva práve naopak. V tom prípade to aj vy urobte naopak – živé oči (môžete pridať trochu radosti), hrbiť sa vám nepristane, únava, normálna nálada typu „určite to, mohlo to byť aj horšie”.

2. Neobviňujte a neurážajte sa.

„Tak prečo stále…” atď. Celý ten celkom oprávnený vnútorný monológ si radšej nechajte pre seba. A ešte lepšie – radšej ho ani vo vnútri nerozvíjajte a zamestnajte sa niečím iným – napríklad s pôžitkom zjedzte chrumkajúc a mľaskajúc chutné jablko. A keď vám to nebude ľúto, druhé jablko môžete ponúknuť svojmu „katovi”.

Pre pokročilých

1. Som pripravený na túto situáciu.

To, čo sa odohráva, prežívajte v pozitívnom variante. Spočítajte si to, čo máte a nie to, čo nemáte, alebo čo vám chýba. Len preto, že budete naplno prežívať ono „všetko je zlé”, sa predsa situácia výrazne nezmení. Ste pripravení na takú životnú situáciu? A aby ste nezačali vypočítavať, čo všetko nemáte, pripomeňte si:

2. Nik vám nič nedlhuje.

A vôbec. Chceme toho veľa. Chceme, ale nie vždy to máme. Alebo ešte neprišiel čas. A ak začneme uplatňovať nároky (na seba, na iných, na život), tak nás obyčajne neprivedú k ničomu inému, len k pocitu opomínanosti, nespravodlivosti a krivdy. Takže, má to význam? Ale keď viem, že mi nik nič nedlhuje – ani manžel, ani priateľ, ani deti, ani život, tak voči nim nemám žiadne nároky. Skôr naopak. Mám pocit vďačnosti, lebo okrem nepríjemností mám od nich veľa tepla, darčekov a starostlivosti – ak som k nim pozorný.

Tieto dva body tvoria základ kvalitných vzťahov a ak ste ich zvládli, ste už múdri, veľkí, ohromujúci. Okrem tohto minimálneho programu môžete skúsiť splniť ešte aj maximálny program.

Pre machrov

1. Môžem požiadať o pomoc.

Prepáčte, že to pripomínam vám, dospelému človeku, ale z nejakého dôvodu je to pre mnohých veľmi obtiažne. Väčšinou si ľudia vyberú radšej prejav „samostatnosti” a hrdo trpia, než aby sa „ponížili” prosbou. Je to tak?

2. Za získanie tejto pomoci zodpovedám ja. Je to moja zodpovednosť.

Ak vám niet pomoci (a ako pozorujete, stále jej niet), tak je to tak jednoducho preto, že ste ju neorganizovali. Prinajmenšom ste sa o to nepokúsili. Alebo ste sa pokúsili, ale ste to neurobili celkom kvalitne. Ale jediným človekom, ktorý zodpovedá za to, že vám bude poskytnutá včasná pomoc a podpora, ste vy. Vidíte, aké je to pohodlné, dokonca netreba chodiť ďaleko.

Mimochodom

Keď prosíš, neponižuj sa, keď dávaš, neponižuj. Snáď vám niekto aj chce pomôcť, ale vaša obľúbená rola obete alebo póza, že vám niečo dlhujú, v ňom vytvára dojem, že ste pre jeho pomoc ešte nedozreli. A preto dobre postavená prosba v správny čas môže byť príjemnou vecou pre oboch. Vy obaja ste prejavili nádherné komunikatívne schopnosti a druhému ste dali pocit dôležitosti. No a keď vám pri všetkých vašich snahách a umení ešte nik nepomohol, pozrite sa znova na prvý bod.

Ak splníte všetky predchádzajúce body a pomoci sa vám stále nedostáva, znamená to, že týmto úsekom svojho života budete musieť prejsť sami. A to, čo vás nezabije, to vás posilní.

MUDr. Vladimír Savčenko


Tip našej redakcie na knihy:

Hicks Esther a Jerry Pros a dostaneš! (komplet 4 knihy)

KOMPLET 4 POPULÁRNYCH KNÍH ZA VÝHODNÚ CENU!

Pros a dostaneš! – Kniha podrobne a logicky vysvetľuje, prečo sa vám doteraz nesplnilo to, po čom túžite, a ako dosiahnuť, aby sa to splnilo. Tajomstvo spočíva v postupnej zmene vašich vibrácií. To sa dosahuje cieleným usmerňovaním myšlienok, pričom sa riadite svojimi pocitmi. Ak vám doteraz nefungovalo pozitívne myslenie, tu pochopíte príčiny. 22 originálnych postupov, cvičení a hier, ktoré to pomôžu lepšie pochopiť.

Pros a dostaneš 2 – Pokračovanie unikátnej knihy, ktorá do najmenších podrobností vysvetľuje, ako si utvárame svoj život a tú realitu, ktorú prežívame. Dozviete sa, že základom všetkého sú opakované, výrazné myšlienky, ktoré sa stávajú naším presvedčením a ktoré v nás vzbudzujú silné emócie. Naučíte sa, ako takéto myšlienky cielene usmerňovať tak, aby sme si do života privolali iba to, čo chceme a čo sa nám páči.

Pocity – Kniha vysvetľuje, prečo v živote prežívame určité veci, alebo prečoe nemáme to, po čom túžime. Kľúčom sú naše myšlienky, a to aj tie, ktoré si neuvedomujeme. Pre lepšie uvedomenie máme skvelú pomôcku: Naše pocity. Tie nám v ktorejkoľvek chvíli prezradia, aké máme myšlienky a k čomu smerujeme. Všímajte si, ako sa cítite, primerane tomu meňte svoje myslenie a uvidíte, že sa budete mať čoraz lepšie!

Dovoľ si to čo chceš – Jedinečné vysvetlenie toho, ako si utvárame svoje životy, ako naše myslenie ovplyvňuje všetko, čo zažívame, a ako nám naše pocity ukazujú, k čomu smerujeme. Nájdete tu konkrétne návody a príklady na zmenu k lepšiemu vo všetkých dôležitých životných oblastiach. Reálny a podrobný rozbor procesu, akým sa formuje naše myslenie a život.

Pôvodná cena: 36.90 EUR, Naša cena: 29.19 EUR, Zľava: 20.90 %, Ušetríte: 7.71 EUR


Súvisiace články:


(Prečítané 2 524 krát, 1 dnes)

Comments are closed.