google27eaa3905ca3fee3.html

psychosomatika 1

Každý rok 4. februára je svetový deň boja proti rakovine. Naozaj proti nej bojujeme? Vedci hľadajú účinný liek na boj proti rakovine dlhé desaťročia. Objavili už mnohé chemické látky, s rôznym stupňom toxicity, ktoré sa ale časom stávajú neúčinné. Ak niekedy účinné vôbec boli a ak skutočne niekedy riešili problém. Pre mnohých klasických lekárov je rakovina lokálne ochorenie a teda aj liečba je lokálna – chemoterapia (jedovaté karcinogénne látky), rádioterapia, chirurgia. Očakávaným výsledkom je pravdepodobné zlikvidovanie nádorových buniek. Výsledkom je ale aj zničený a vysilený človek, zatiaľ čo prvotná príčina rakoviny stále ostáva nevyriešená. Naproti tomu, prírodná liečba vníma rakovinu ako systémové ochorenie a od toho sa odvíja aj terapia. Cieľom je hľadať a odstrániť príčiny. Zameriava sa na obnovu rovnováhy v organizme, posilňuje prirodzenú imunitu a schopnosť organizmu ničiť rakovinové bunky.

Aká je teda prvotná podstata vzniku nádorov? Prečo je rakovina strašiakom dnešnej doby a je jej stále viac? Akú úlohu tu zohráva jednotlivec a jeho správanie a myslenie? Aké sú to tie prírodné zákony, ktoré zlyhávajú?

Samozrejme, je to rôzne, keďže každý človek je individuálna bytosť. V skutočnosti má každý človek vo svojom organizme rakovinové bunky, tvoria sa stále v priebehu celého života. Za normálnych okolností ich však imunitný systém dokáže identifikovať a dostatočné rýchlo zneškodniť. Problém nastáva, keď sa imunitný systém oslabí, vtedy môžu začať rakovinové bunky rásť nekontrolovateľne. Čo všetko oslabuje imunitný systém si môžete prečítať tu. K vzniku nádorov prispievajú aj ďalšie faktory – rôzne mikróby, vírusy, plesne, toxické látky, rádioaktívne žiarenie, chemikálie, znečistené prostredie, nesprávne stravovacie zvyky, nedostatok vitamínov a minerálov, nedostatočné vylučovanie odpadových látok, zranenia, nedostatok vitality, stres. Tieto faktory však len prispievajú k rozvoju ochorenia. Dôležitá je, samozrejme, psychika, spôsob myslenia, nazerania na svet a svoj život. Či sa to už niekomu páči alebo nie, rakovina je psychosomatické ochorenie.

harmonyAk sa chcete naozaj vyliečiť, je potrebné pozrieť sa spätne na svoj život a zistiť, prečo chceme zničiť samých seba, prečo sa jednotlivé bunky správajú abnormálne, prečo jednotlivé systémy v organizme nefungujú správne, prečo nie je v organizme rovnováha. Všetky naše myšlienky sú podkladom pre vznik a rozvoj ochorení. To isté platí aj pre rakovinu – sú to rôzne nevyriešené konflikty, popretie seba, svojich pocitov, hnev, nenávisť, neodpustenie, závisť, negatívne myslenie, ale aj ľútosť a strach. Dnešná doba je veľmi hektická a poznačená istou dávkou nezáujmu, bez komunikácie, sebectvom. Nedostatok lásky a sebectvo sa prejavuje v neustálom poškodzovaní prírody, nerešpektovaní prírodných zákonov, prílišnom zameriavaní sa na materiálnu časť sveta. Nevieme lásku dávať ani prijímať. Výsledkom je potom vznik rôznych druhov nádorov.

Rakovina nie je len o abnormálnych bunkách, ktoré sa vymkli kontrole a ktoré stačí odstrániť. Rakovina je ochorenie celého organizmu, na vyliečenie je potrebná zmena v myslení, v správaní, aj v živote. Rešpektovať prírodné zákony znamená rešpektovať svoj organizmus, jeho potreby, obmedzenia, biorytmy, striedanie dňa a noci, odpočívať, kvalitná strava, hygiena a psychohygiena, rešpektovať a chrániť prírodu, rešpektovať slobodu vlastnú aj druhých. Rešpektovať prírodné, a teda Božie zákony, znamená byť v harmónii. Akákoľvek disharmónia sa prejavuje ako ochorenie. Sme súčasťou obrovského celku, všetci sa navzájom ovplyvňujeme. A sme aj súčasťou prírody, ona vplýva na nás a my na ňu. Ak ničíme prírodu, ničíme samých seba.

Mgr. Ľubica Prisenžňáková, PhD.

www.naturterapy.sk


Redakcia Eugenika odporúča túto skvelú a prehľadnú publikáciu:

Lise Bourbeau – Význam nemocí – Abecedne radený slovník, ktorý umožňuje každému, kto má nejaký zdravotný problém, aby rýchlo zistil, aká je jeho skrytá príčina. Každá choroba či symptóm sa tu vysvetľujú v týchto kategóriách: fyzický blok, emocionálny blok, duševný blok a duchovný blok. Navyše by si mal čitateľ položiť otázky, ktoré autorka uvádza na konci knihy a vysvetľuje ich zmysel.

Pôvodná cena: 16.20 EUR, Naša cena: 12.96 EUR

Zľava: 20.00 %, Ušetríte: 3.24 EUR


 

Súvisiace články:


 

(Prečítané 3 821 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.