google27eaa3905ca3fee3.html

kartyVsetky-1024x944

Priblíženie Esejských učení verejnosti sa udialo v pár knihách, na pár webstránkach. Ja som sa k ich učeniu dostala cez semináre takzvaného „Kľúču Esejcov“ a jeho pokračovaní, kde sa učia základy učenia, postupy liečenia, smerovanie energie, rituály a ďalšie iné techniky pre prácu na sebe a pomáhanie iným. Už len čo sa týka využitia základných princípov a každodenných meditácii má esejské učenie veľký potenciál pomôcť každému dostať sa znova do svojej harmónie a celistvosti.

Takisto ma zaujala teória Esejských zrkadiel o ktorých hovorí Gregg Braden a ktorá sa dostala aj na Slovensko a Čechy. O týchto zrkadlách moji učitelia zo semináru Kľúču Esejcov nepočuli napriek tomu, že boli adeptami v tradičných Esejských kruhoch. A naopak, učitelia Esejských zrkadiel zase nepoznali učenia Majstrov Esejských, ako boli podávané z generácie na generáciu v Esejských kruhoch. Aký to paradox. G.Braden podľa jeho vysvetlenia študoval pomocou tlmočníka z Aramejčiny zväzky z Kum Ránu a preinterpretoval ich, napasoval na dnešnú dobu. Z toho vznikla teória Esejských zrkadiel. V Esejských kruhoch sa zase vyučujú tradičné, po stáletia staré (overené) postupy. Čo takto spojiť tieto dve časti do jednej? 😉

Nápad kariet Esejských zrkadiel vznikol hneď, ako som s nimi prišla do kontaktu. Z času na čas mi prebleskol hlavou, ale nevynorili sa konkrétne myšlienky, ako ich presne skombinovať s niečím iným. Asi rok toto semienko pomalinky klíčilo, až jedného dňa, počas prestávky práve na pokračovaní semináru Esejkého kľúču, sme sa dostali s Iskrom do prúdu tvorivej energie a naše nápady zrealizovania Esejských kariet naberali konkrétnu formu. Bežala som pre papier a pero a robila náčrty, písala, čo do kariet zaradiť a o čom sa ďalej poradiť. Všetky informácie tu už boli, bolo ich treba dať len na papier.

A tak sa začala nádherná cesta tvorenia kariet. Vo Svetovom Esejstve (niečo ako akašická kronika Esejcov) sme si vypýtali povolenie, spýtali sa na podrobnosti, ktoré informácie môžeme použiť a požiadali sme o podporu pri projekte.

Ako prvá bola hotová sada zrkadiel a komúnií (meditácií) a lúče Bieleho Bratstva. Hneď sme prvé prototypy aj skúšali po našich piatkových spoločných meditáciách. A tešili sme sa na nové časti.

Takto vyzerala prvá časť kariet, zhora dole: zadná a predná časť síl (lúčov) Bieleho Bratstva, Esejské zrkadlá a Esejské komúnie.

kartyPrve-703x1024

Nasledovali karty síl drahokamov, testy s nimi, opravy chýb, dopĺňanie informácií. Na radu prišli hviezdne symboly, z ktorých som mala časť hotovú asi 5 rokov a zavretú v šuflíku. Teraz máme k dispozícii 8×2 symbolov hviezd, od ôsmich hviezdnych bytostí symbol pre duševnú/kozmickú a pre fyzickú/pozemskú časť. Časom ich pribudne viac, nateraz tieto stačia. Namaľovala som symboly enkaustikou, ale nie sú dobre reprodukovateľné ako karty a tak ich momentálne prekresľujeme. (Na papieri, keďže nie sme schopné digitálneho kreslenia). 😉

symboly-1024x539

Pri testovaní kariet sme mali dilemu, či pridať aj anjelov elementov a kozmu (tradičné esejské rozdelenie), nakoniec sme sa rozhodli pre ich pridanie.

Teraz sme vo fáze testovania, písania brožúrky, skúmania možností využitia kariet a HLAVNE vytešovania sa z nich :).

Momentálne karty vyzerajú takto:

kartyVsetky-1024x944

Jedna sada obsahuje:

  • 7 kariet Esejských komúnií (meditácií) s anjelmi kozmu a zeme
  • 7 kariet Esejských zrkadiel
  • 7 kariet lúčov Bieleho Bratstva
  • 8 kariet hviezdnych symbolov
  • 8 kariet Esejských anjelov elmentov a kozmu
  • 8 kariet drahokamov
  • Sprievodná brožúrka má akurát 47 strán, ešte na nej pracujeme.

Ak máte chuť otestovať tieto karty, v piatok ich nosím so sebou na naše meditácie v Bratislave, vstup je dobrovoľný ;). Teším sa z tohto projektu a vašej podpory!

Tina 🙂

Viac na: Cesta k sebe


Tip na knihu od Eugeniky:

Gregg Braden – Kódy vedomia – V našom vesmíre sa všetko mení podľa toho, ako zmýšľame. Známy autor na základe moderných vedeckých poznatkov veľmi zaujímavo vysvetľuje, ako sú bunky a atómy ovplyvňované našimi myšlienkami. Definuje nielen myšlienky, ale aj emócie, pocity a podvedomie. Predstavuje možnosti, ako zmenou našich presvedčení želaným spôsobom meniť našu realitu.

Úryvok: Veciam, o ktorých rozmýšľame, vdychuje život to, či sa nám páčia, alebo z nich máme strach. V príklade s romantickým vzťahom je možné predpokladať, že emóciou – vykonávacím príkazom – ktorý živí myšlienky na nášho partnera, je láska. Pocity a presvedčenia, ktoré prežívame, sú definované tým, že sa nám páčia možnosti, aké nám nový vzťah prináša. Sny, ciele a túžby, ktoré máme spoločné so svojím novým partnerom, alebo láskyplný prístup k jeho snom, to všetko uvádza do pohybu udalosti, ktoré naplnia našu realitu. Potom nastane okamih, v ktorom sa všetky dieliky zložia dokopy a naše nové presvedčenie vo svojej dokončenej forme teraz môže poslúžiť ako vzor na vyjadrenie toho, čo sme v sebe vytvorili. Srdce premieňa ukončené presvedčenie na vlny, ktoré prenášajú informácie celým naším telom a von do okolitého sveta, a tak sa to, čomu veríme, mení na jazyk, ktorým hovoríme s kvantovou podstatou vesmíru. Ekvivalentom ukončovacieho príkazu je pocit. Dostaneme signál, že práca na novom presvedčení je hotová a dokončený výstup sa môže prejaviť a uskutočniť. V uvedenom príklade by to predstavovalo pocit, že vzťah sa už začal, že sme sa už vydali na novú životnú cestu s novým partnerom.

Pôvodná cena: 9.80 EUR, Naša cena: 7.84 EUR, Zľava: 20.00 %, Ušetríte: 1.96 EUR


Súvisiace články:


(Prečítané 953 krát, 1 dnes)

5 Responses to Ako vznikajú karty „Esejské učenia a zrkadlá vzťahov“

  1. Maja píše:

    myslim, ze by to chcelo trocha si nastudovat pravopis a zlepsit vyjadrovanie.

    • Tina Topi píše:

      Majka, zijem dlho mimo Slovenska a tak sa mi pravopis a hlavne slovosled za tie roky zhorsil. Rada sa necham poucit, kde su chyby. dakujem vopred.
      🙂

      • Maja píše:

        no asi by to bolo nadlho. spomeniem len cosi. cely prvy odstavec sa mi zda zvlastny. neviem presne co ma te na mysli v prvej vete, ci slovo udialo je spravne. mozno skor prebiehalo. urcite vsak nie je spravne slovne spojenie „v par knihach“, skor by som povedala: v niekolkych knihach (webstrankach).
        dalej: „kde sa ucia zaklady ucenia“, mozno by bolo vhodnejsie “ kde sa podavaju zaklady ucenia“
        „kluca“, nie klucu
        ciarky pred „ktory, ktora, ktore.

        chapem, ze pisat po slovensky je mozno pre Vas tazke. sama zijem v zahranici, no o to viac mi zalezi na slovencine. nie som expert, aj ja robim chyby, no myslim, ze ludia, kt. svoje clanky zverejnuju, by mali byt v tejto veci velmi pozorni….lebo ti, kt. tie clanky citaju (bezna slovac), vseto automaticky preberaju. maju totiz predstavu, ze ak je to v mediach, tak je to urcite spisovne….a potom sa stava, ze stretnete na ulici ludi, kt. sa vami hovoria ako idioti…..az nespoznavate slovencinu.

        • Tina Topi píše:

          Majka dakujem! Ja sa snazim tiez davat pozor, ako vidno, tak malo. Ocividne som stratila cit pre spravne vyrazy a niektore preberam z cudzej reci jedna k jednej a potom vyjde mis-mas.
          V kazdom pripade vdaka za snahu s vysvetlenim. Pokusim sa najst niekoho, kto bude po mne citat a opravovat 🙂
          …a teraz idem do textu opravit aspon to, na co si ma upozornila 🙂

        • Tina Topi píše:

          aha, tak teraz sa to uz neda upravit, aspon na mojej „domovskej“ sa pokusim 🙂
          a tu, pride novy clanok, nova sanca 🙂