google27eaa3905ca3fee3.html

images

 Ste každý z iného brehu rieky...

V jeden deň, pred pár rokmi, keď ste kráčali popri jej toku, zbadali ste jeden druhého. Možno to blesk z jasného neba, možno len jediný pohľad – od tej chvíle bolo zrazu všetko inak. Možno ste sa zadívali a skúmali … Čo sa deje?

Možno vám bolo hneď od prvej chvíle všetko jasné.

Naťahovali ste k sebe ruky. Chceli ste ucítiť teplo, chlad, čokoľvek, čo by vám prezradilo viac. Keď ste sa už držali, túžili ste zacítiť vôňu pokožky, mäkkosť pier…

Začali ste stavať most. Most zo slov a činov. Každý prinášal zo svojho brehu to, čo našiel a čo mu niekto vložil do života.

Teraz tu stojíte, držíte sa za ruky. Stojíte na moste, ktorý je vašim dielom. Pod mostom tečie rieka. Môžete do nej skočiť, zaplávať si, osviežiť sa, ale aj utopiť sa v nej.

Z čoho ste postavili most? Je to mohutná stavba z pevných materiálov ako je láska , porozumenie, obetavosť…. ktorá možno vydrží všetko? Alebo stojíte na tenkom lane, spletenom z pavučín snívania a ilúzii? Možno je jedno z akého materiálu je most. Z každého sa dá skočiť. Je však len na vás, ako pevne budete chcieť na ňom stáť a odolávať vetru a dažďu, možno bleskom a hromom, chrániť jeden druhého pred úpalom, pred pádom, keď pokúsi sa niekto vytiahnuť vám tehlu spod nôh.

Aká je vaša odvaha? Dokážete stáť na tom moste aj s vašimi deťmi? Rodičmi? Priateľmi?

Tým mostom ste vybudovali novú cestu. Cestu z jednej strany na druhú, spojnicu medzi dvomi svetmi. Budujete most z tehiel, slamy, povrazov,nitiek, hrubých aj tenkých polien a drievok. Spravili ste cestu pre nás. Aby sme mali možnosť, pozrieť sa na druhý breh.


Súvisiace články:


Tip na knihu:

Marsha M. Lucas – Přeprogramuj svůj mozek na lásku – Neuropsychologička a psychoterapeutka vám príjemným, vtipným a zrozumiteľným spôsobom vysvetlí, ako funguje váš mozog vo vzťahoch. Lepšie tak pochopíte, ako ste dospeli k svojim súčasným vzťahovým vzorcom, a naučíte sa, ako si svoj mozog účinne preprogramovať. Zistíte, aké vnútorné pochody nám vlastne prebiehajú v mozgu; ako si výrazne zlepšiť schopnosť nadväzovať a pestovať uspokojivé vzťahy; čo stojí za chorobnou úzkosťou zo záväzkov – to všetko doplnené množstvom príkladov zo života a praktickými návodmi. S pomocou uvedených návodov a meditačných cvičení dokážete zmeniť navyknuté reakcie vo vzťahoch, založené na strachu; vybudovať si emočnú odolnosť; užívať si krajšie milovanie; pochopiť a zlepšiť svoje prežívanie lásky.

Ukážka: Vraťme se nyní zpátky k Julii. To, že intelektuálně chápala souvislost se svými zážitky z dětství, bylo dobré, ale nestačilo to. Poté, co jsme probrali dilema, které měla v mozku uložené, proč u ní dochází ke zkratu a není schopna zůstat ve vztahu, začala s pravidelnou meditací na všímavost. Julia pociťovala postupné a trvalé zlepšování. Dokázala se ve vztazích správně rozhodovat, místo aby z nich v panice prchala. Po roce přijala Gregovu nabídku k sňatku.

Pôvodná cena: 9.20 EUR, Naša cena: 7.36 EUR, Zľava: 20.00 %, Ušetríte: 1.84 EUR


(Prečítané 789 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.