google27eaa3905ca3fee3.html

Ešte donedávna som bol veľmi skeptický ku všetkým autorom či teóriám ohľadom anjelov. Prišlo mi detinské vysvetľovať svet, život, vzťahy cez pôsobenie onoho anjela či archanjela. Trochu iný vhľad mi poskytol pán Emil Páleš svojou nadčasovou a neuveriteľne komplexnou prácou – Angelológia dejín.

Ide najmä o to, neviazať sa na konkrétne slová, ale viac si všímať kontext a pôvod odkiaľ pochádzajú. A preto je naprosto jedno či jemnohmotné energie nazveme v tomto našom pokresťančenom svete anjelmi, či ich budeme volať v Tibete dévovia, či im v pôvodných vierach priradíme atribút prírodných živlov, alebo v psychológii prívlastok kolektívneho vedomia. Proste tieto energie a väzby tu sú a majú na nás všetkých nedozierny vplyv.

O anjeloch nám toť nedávno prišla porozprávať aj známa írska spisovateľka Lorna Byrne, ktorá má od najútlejšieho detstva výnimočnú schopnosť vidieť anjelov a komunikovať s nimi. Jej kniha Anjeli v mojich vlasoch sa stala celosvetovo známa a prakticky už patrí medzi stálice v týchto „nebeských sférach“ literatúry. A ako to už býva zvykom, keď ku nám na Slovensko zavíta niekto slávnejší zo zahraničia, tak sme z neho tak trochu „pokakaný“ a berieme ho div nie za svätca. Veď ako sa hovorí – doma nie je nikto prorokom. A hoc si myslím, že máme u nás omnoho zaujímavejších ľudí ako je pani Byrne, tak musím uznať, že ma príjemne prekvapila. Očakával som podobne afektovanú postavičku akou je napríklad Eric Pearl, či Keisha Little Grand Mother s vopred pripravenými odpoveďami a naučenými gestami, no moja predpoveď sa našťastie nevyplnila.

Lorna Byrne je ohromne prirodzená a spontánna dáma, ktorá necíti potrebu ohurovať či presviedčať o svojej pravde a výnimočnosti. Hovorí vecne a bez pátosu a to sa cení a ocenili to samozrejme aj prítomní diváci vo vypredanej sále Strediska kultúry Vajnorská.

A aj keď minimálne s polovicou prednesených veci nesúhlasím, ba dokonca mi prídu scestné, je pozoruhodné, že som mal pri strihaní tohto videa veľmi príjemné rozpoloženie, ba že som to robil s pôžitkom. O čo viac museli jej posolstvá a samotná jej prítomnosť súznieť s väčšinou obecenstva, ktoré sa našlo v jej knihách?! Takže nech sa páči, dúfam že aj vy si vychutnáte záznam jej bratislavskej prednášky z dňa 11. 4. 2013. 

EugenikaTV uvádza prednášku:

Lorna Byrne – Posolstvo nádeje od anjelovPrednáška pred vypredanou sálou

Nechýbali ani otázky z obecenstva

A na konci spoločná modlitbaTip na knihu o anjeloch:

Anatolij Někrasov – Egregory – Strážní andělé?

Pozoruhodná kniha ruského autora na pomerne zvláštnu tému, ktorá však súvisí s našimi životmi viac, ako si myslíme. Zaoberá sa silami, ktoré pôsobia na ľudí a ovplyvňujú ich myslenie a správanie. Tieto sily sa časom stávajú akoby samostatnými entitami nazývanými egregory.  Sú to buď duchovné mocnosti, ktoré vznikajú zo silných kolektívnych myšlienok ľudí, alebo to môžu byť aj ľudské osoby – mimoriadne mocné alebo známe osobnosti s veľkým vplyvom.

Egregory ovplyvňujú náš život nezávisle na tom, či o nich vieme, alebo nie. Kniha rozpráva o všetkom, čo s egregormi súvisí: čo vlastne sú, ako vznikajú, čo je pre ne charakteristické, aké druhy egregorov existujú (napríklad egregor moci, peňazí a sexu), aj ako sa s nimi dá inteligentne spolupracovať. Cieľom je egregory nie len odhaliť a spoznať, ale tiež naučiť sa ich ovládať a využívať tvorivým spôsobom. Egregory na nás totiž vplývajú negatívne aj pozitívne. Ak chceme, aby na našej planéte začalo vládnuť viac lásky, harmónie, krásy a mieru, musíme sa naučiť vedome využívať pozitívne zdroje energie a nebyť iba stádom, ktoré bezmyšlienkovite napodobuje druhých a podriaďuje sa mocným tohto sveta. Máme slobodnú vôľu, ktorú by sme mali cielene používať pri všetkom, čo robíme.

Pôvodná cena: 11.90 EUR, Naša cena: 10.71 EUR, Zľava: 10.00 %


Súvisiace články:


 

(Prečítané 7 978 krát, 1 dnes)
 

3 Responses to Lorna Byrne – Posolstvo nádeje od anjelov (prednáška)

  1. Zuzana píše:

    Nemám dobrý pocit z Lorny Byrneovej. Doreen Virtue vedie ľudí samých k sebe, Lorna ich skôr odvádza, aby verili jej viac než sebe. Lorna Byrneová hovorí pol pravdy a pol lži. Takí ľudia nie sú od Boha, ale z druhej strany. Bludy, že zvieratá nemajú dušu a že duša človeka nikdy neide po smrti do pekla, sú riadne kraviny. Svätci, ktorých príbehy a varovania zdokumentovala cirkev, príliš veľa trpeli nato, aby sem prišli klamať, a tí jednoznačne vravia o existencii pekla. Skôr sa mi zdá, že Lorna Byrneová nemá ľudskú dušu a nekope za Boha, len v to úprimne verí.

  2. Zuzka píše:

    Ďakujeme veľmi za sprostredkovanie prednášky 🙂

  3. Anna Andrea píše:

    DRAHA ZUZANA,JA MAM POCIT,ZE TO JE PRAVE NAOPAK…ANO.VIEME AJ O EXISTENCII PEKLA,NO VIEME VELMI DOBRE,AKU ULOHU TU PO CELE STAROCIA ZOHRAVALA CIRKEV.SOM DCERA KNAZA,ALE VIEM,ZE VIERA V BOHA A CIRKEV SU DVE UPLNE ODLISNE VECI A BOHUZIAL,CIRKEV VEDELA V KAZDOM CASE SIRIT VELKE NEPRAVDY A ESTE VACSIA TRAGEDIA JE,ZE ICH SIRI AJ DNES… MYSLIM,ZE PRAVE LORNA JE CISTA DUSA A PISE,CO JEJ ANJELI SEPKAJU.NAPR.KONKRETNE LITERATURA PISANA RUKOU DOREEN SA MI CITA OVELA TAZSIE A PRAVE NAAVODY INYCH DALSICH AUTOROV VO MNE VYVOLAVAJU SKOR AKO KEBY STRACH,CI KONKRETNYMI POSTUPNI ANJELOV „neznasilnujeme“ KED SA ICH SNAZIME PRIVOLAT RITUALMI…PODLA MNA,AK MA CLOVEK CISTU DUSU,AJ UMYSLY A UPRIMNU TUZBU SA S ANJELMI STRETNUT A POPROSI O TO,PRIDU RADI SAMI…INAK BY SA NEUKAZALI NIKOMU….MOJ NAZOR…