google27eaa3905ca3fee3.html

Henri Monfort a prekladateľka Diana na prednáške v Bratislave

Henri Monfort prináša po prvý raz na Slovensko svedectvo o tom, že je možné žiť bez stravy. Už desať rokov sa živí iba pránou (energiou, ktorá je vo všetkom a všade okolo nás). Jeho život ani jeho učenie nie je o strave, ale o inom spôsobe vnímania sveta. Je to o jednote so všetkým, o novej spiritualite. Tento spôsob života, alebo aspoň jeho duchovná podstata je tu pripravená pre každého z nás. Henri Monfort nám ponúka kľúč na vstup do tejto neprebádanej oblasti duchovna. Do oblasti, ktorá prináša slobodu, nezávislosť a trvalé zdravie. Jeho osobný príklad je toho dôkazom. Program moderuje známy český herec a filozof Jaroslav Dušek.

Toľko text z plagátu pozývajúci na prednášku pána Monforta, na ktorú sa samozrejme vybral aj štáb – Eugenika.TV. Prekvapením pre mňa nebola, po beznádejne vypredanom českom turné, úplne nabitá sála (ľudia sedeli dokonca aj na pódiu), ale skôr skladba divákov. Keďže pravidelne natáčam rôzne prednášky a semináre z oblasti duchovna a ezoteriky, tak som už akosi prirodzene navyknutý na prevahu žien v obecenstve. Niekedy je to až podivné, keď sme zo 100 divákov piati muži. Táto téma však pritiahla viac mužov. Bolo by zaiste zaujímavé preskúmať, že čím to…

Henri Monfort je človek ohromne prirodzený a jeho slová naprosto spontánne. V podstate mňa osobne vlastne ani veľmi nezaujíma, či je klasickú stravu, alebo sa živí iba pránou, to je jeho vec, skôr mi vždy pri týchto ľuďoch ide o to, pobudnúť v ich prítomnosti a precítiť či načítať tú energiu, ktorú kolo seba šíria. A Henri Monfort, práve tak ako pán Dušek, sú ľudia na vysokej úrovni sebauvedomenia a poznania. Ich gestá, posolstvá a odpovede nie sú kalkul, alebo vopred pripravené bombastické „múdra“. Sú to ľudia ktorí, nepotrebujú presviedčať, proste hovoria prirodzene o svojej životnej skúsenosti. A táto prirodzenosť je priam esenciálna v prítomnosti týchto bytostí. Nemám dôvod neveriť, že aj pránická cesta životom je reálne možná. Aj preto sme oboch týchto pánov vyspovedali aj v súkromných rozhovoroch, ktoré čoskoro pribudnú na našom blogu.

Dnes však pozývame na výbornú prednášku z dňa 3.6.2013 natočenú v bratislavských priestoroch CK Vajnorská. Príjemné sledovanie na počúvanie:

Vesmírna energia – strava budúcnosti


Knihy, ktoré sa stali inšpiráciou pre Henriho Monforta:

Jasmuheen – Pránická výživa – Žití ze světla – Pokyny k jednadvacetidennímu procesu pro přechod na pránickou výživu– Fascinujúci príbeh, ako sa autorke podarilo opustiť fyzickú stravu a prejsť iba na výživu zo svetla. Pránická výživa nie je pôst, ale stav vedomia, kedy vieme, že našu skutočnú výživu nám prináša kozmické svetlo, ktoré dáva život všetkému. Kedysi bol takýto stav bytia vyhradený len pre svetcov, ale vďaka procesu, ktorý táto kniha popisuje, sa dnes stáva alternatívou pre všetkých, ktorí túžia po duchovnom živote.

Úryvok:Když už jsme prozkoumali, jak může žít bytost ze světla, a vysvětlili si pojmy energie a prány, podělí se s vámi další kapitoly o praktické uplatnění těchto informací. Ačkoli důvody, jež nás k této cestě zpočátku přitahovaly, byly hluboce osobní, při zpětném pohledu nelze přehlédnout, že mnozí, včetně mne, sloužili jednak za ‚pokusné králíky‘, a zároveň za průkopníky tohoto procesu na Západě. Způsob, jak se naučit žít čistě z prány, není ničím novým. Je to praxe stará přinejmenším jako védy, a sahající zřejmě ještě mnohem dál do historie, neboť podle jisté studie o dobách ztraceného kontinentu Mu se všechny bytosti kdysi živily z éterických sfér, a teprve poté, co ‚upadly v nemilost‘, začaly přijímat výživu ze sfér atmosférických. Ovšem časem naše dokonalost nějak upadala, byli jsme čím dál méně civilizovaní, méně citliví, méně uctiví. Proces, při němž se člověk nechá znovu živit z éterických sfér, je tedy pro mne návratem k civilizovanosti a úctě. Chápu, že vše Božské je dokonalé, a že to, co se v evoluci člověka odehrálo, byla přirozená, předem rozhodnutá část této cesty. Zároveň však zastávám názor, že svůj život chci žít PRÁVĚ TEĎ na nejvyšší možný potenciál.

Pôvodná cena: 12.20, EUR Naša cena: 10.01 EUR, Zľava: 20.00 %

 +

Jasmuheen – Využití prány

Prána je životodárná síla, která se nachází všude ve vesmíru. Čím více umožníme práně, aby proudila naším tělem, tím více zdraví a štěstí vneseme do svých životů. Tato publikace popisuje efektivní využití programu prány pro lidi na celé Zemi. Najdete v ní jednoduchý obecný postup pro práci s pránou s využitím různých technik a metod, a to především meditace, dýchání a afirmací. Celkově se zde velmi zajímavě píše o duchovním vývoji, zdraví a životním prostředí. Kniha je psána formou otázek a odpovědí.

Pôvodná cena: 10.90 EUR, Naša cena: 9.81 EUR, Zľava: 20.00 %


Súvisiace články:A ešte zopár fotiek z prednášky:

Večer moderoval známy zabávač a svojský filozof Jaroslav Dušek

*

Diana, Henri, česká organizátorka Dana a Jaroslav

*

Nechýbalo ani prekvapenie večera a to v podobe čerstvého slovenského pránistu Petra

*

Samozrejme prišlo aj na otázky z publika

*

Niektoré, ako tradične, boli trochu naivné

*

Iným nechýbal (dô)vtip

*

Na niektorých sme sa dobre pobavili

*

a to ozaj všetci…

*

A potom prišli aj príbehy a otázky, pri ktorých sa tlačia slzy do očí

*

Bodku za otázkami dala babka Eva, ktorá vlastne ani žiadnu otázku nepoložila, hoc rozprávala dobrých 7 minút 🙂

*

Myslím, že napokon nikto z prítomných neoľutoval, že sa zúčastnil(Prečítané 10 884 krát, 1 dnes)
 

7 Responses to Jaroslav Dušek uvádza prednášku Henriho Monforta – Vesmírna energia – strava budúcnosti

 1. Iluzia píše:

  „Henri Monfort, práve tak ako pán Dušek, sú ľudia na vysokej úrovni sebauvedomenia a poznania“
  Myslim, ze takych ludi bola (skoro) plna sala. 😉

 2. Jasmuheen také v Praze, 21.6.2013, info na http://www.jelef.cz

 3. Eva Czekoova St píše:

  Presne takto nechali v Madarsku vyhladovat 1.5 roc.dieta. Zaplatilo za to zivotom

 4. Peter Starec píše:

  Pokiaľ viem,tak Henri Monfort neodporúča,proces prechodu na pránickú výživu do 25 roku života,keď ma niekto blbcov rodičov,tak za to nemôže p.Monfort a zistite si či to bolo "presne tak" a na základe skúseností a odporúčaní Henriho Monforta,keď už reagujete na tému zaoberajúcu sa jeho životnou skúsenosťou a ničím iným…:-)

 5. Neuvěřitelné že lidé těmto hloupostem věří píše:

  Československé esoterické publikum je hladové po hloupostech tohoto typu a věří každé hovadině. Samo o sobě nejíst – k čemu je to dobré ? Tím k osvícení nikdo nedojde, jsou to jen cirkusové záležitosti. Tímto způsobem se může za „breathariána“ prohlásit úplně každý (ty i já) a oblbovat lidi … Jo, až ho někam na 3 měsíce zavřou opravdu bez jídla, tak potom to bude o něco důvěryhodnější. Jeho kolegyni Jasmusheen zkoumali a po 3 dnech bez jídla kolabovala 🙂 Tak asi tak … Ale je to napůl cesty … Co třeba nedýchat ? Nebo nekakat apod ? Zhruba na stejné úrovni … Člověk maří čast naprostými hloupostmi a lidi to baští ..

 6. Pavol Matuška píše:

  Pisateľovi zo 14.júna 2013 10:30 hod.
  … s Jasmuheen to bolo trochu ináč, kto chce ten si to „načíta“.
  Odporúčam film Na počátku bylo světlo, ktorý je prezentovaný na stránke: http://www.breatharian.eu/clanky/anfang.php. Možno zmení názor.

 7. Tomáš píše:

  Dobrý den.
  Noo ja sa zaoberám bojovými umeniami ktoré su spojene s určitým druhom spirituality tiež v nich človek musi vnimat kolobeh energii okolo seba v prirode je najlepšie červepat energiu ale ked by som sa mal pozret do minulosti ludia odjakziva niečo jedli aby mohli fungovat aj ten najvačši majstre umenia boja musi niečo zjest aspon vyhonky z listov takisto v biblii kristus musel niečo zjest osobne sa týmto druhom zivota nezaoberám nemožem to nejako poprierat ale určite by nemohol podavat vysoke fyzicke vykony bez prisunu nejakeho jedla keby som ho videl nazivo že je niekde zavrety 3 mesiace a žije z tých energii tak by som to prijal ale inak som k tomu skor skepticky 🙂