google27eaa3905ca3fee3.html

Prekyslenie organizmu môže byť príčinou mnohých zdravotných problémov. Čo ho spôsobuje? Ako proti nemu bojovať?

Téma prekyslenia organizmu v poslednom čase rezonuje medzi odbornou i laickou verejnosťou. Musíme uznať, že oprávnene, lebo acidóza spôsobuje celý rad zdravotných ťažkostí. Prekyslenie organizmu vedie napríklad k cukrovke, nadváhe, migrénam, vypadávaniu vlasov, akné, kvasinkovým infekciám, únave či ekzémom. Je jedným z činiteľov, ktoré výrazne narúšajú fungovanie imunitného systému. Liečba spočíva predovšetkým v úprave jedálnička a zaradenia športovej aktivity do životného štýlu.

Poznáte podstatu prekyslenia organizmu?

Nebudeme vás zbytočne frustrovať náročnými definíciami, pretože to nie je naším cieľom. Acidóza je nerovnováha medzi kyslým (pH<7) a zásaditým (ph>7) prostredím v našom organizme. Vzniká vtedy, keď vplyvom určitých faktorov (strava, stres), nedokáže náš organizmus udržať stav rovnováhy. Následne sa vo svaloch, kĺboch a vnútorných orgánoch kyseliny hromadia a spôsobujú problémy.

Primárnou príčinou prekyslenia organizmu je konzumácia nesprávnych, resp. „kyslých“ potravín. Za ďalšie významné faktory, zodpovedné za vznik acidózy, sú považované stres, znečistené prostredie, nedostatok tekutín, vitamínov a minerálov. V ojedinelých prípadoch je prekyslenie organizmu spojené s nejakou chorobou alebo dlhodobým užívaním liekov.

Kyselinotvorné a zásadité potraviny v kocke

Skôr ako si vymenujeme aspoň niektoré z kyselinotvorných a alkalických potravín, je potrebné zdôrazniť, že ku zachovaniu rovnováhy pH v tele je potrebné, aby sa denný príjem kyslých a zásaditých potravín pohyboval v pomere 1:3 až 1:4.

Zásadité druhy potravín (zabraňujú prekysleniu) väčšina z nich je rastlinného pôvodu (ovocie, zelenina, strukoviny).

Kyslé potraviny – (spôsobujú acidózu) – tvoria ich prevažne produkty živočíšneho pôvodu (mäso, ryby, vajcia, syry) okrem mlieka a jogurtov, všetky obilniny a výrobky z nich vyrobené. Zo strukovín sem patrí napríklad šošovica. Z ovocia brusnice, slivky a čučoriedky.

Ako zistím, že môj organizmus je prekyslený?

Ak máte podozrenie na prekyslenie organizmu kvôli vyššie uvedeným príznakom, zakúpte si v lekárni niektorý z testov, ktoré určujú pH v tele. Najčastejšie majú testy podobu prúžkov, ktoré analyzujú vzorku moču alebo slín. Za optimálny sa považuje stav, keď je hodnota pH v rozmedzí 6,75 až 7,25.

Ako s prekyslením organizmu bojovať?

 • Obmedzte kyselinotvorné potraviny, najmä mäso, obilniny, syry, vajcia, alkohol, potraviny s vysokým obsahom rýchlych sacharidov, soli a konzervačných látok.
 • Pravidelne športujte a zdržiavajte sa na čerstvom vzduchu!
 • Pite dostatok tekutín, pri prekyslení organizmu sa odporúča pramenitá voda a bylinkové čaje (púpava, zelený čaj).
 • Sústreďte sa na konzumáciu zeleniny (brokolica, uhorky, paradajky) a ovocia (citrusové plody). Denne si doprajte niekoľko porcií.
 • Jedálny lístok obohaťte o semená, mandle, olivový olej, slnečnicové a ľanové semienka, avokádo. Obsahujú minimum rýchlych cukrov a dostatok vlákniny, a tak prospievajú bunkám.
 • Na odstránení prekyslenia sa podieľajú minerály ako vápnik, draslík a horčík, preto dbajte na ich dostatočný prísun.

Zdroj: http://cvicte.sk/cvicte-sk/priberate-pocitujete-unavu-mozno-trpite-prekysl


Pôvodná cena: 15.20 EUR , Naša cena: 6.08 EUR, Zľava: 60.00 %, Ušetríte: 9.12 EURSúvisiace články:


(Prečítané 8 877 krát, 1 dnes)
 

2 Responses to Mnoho chorôb plynie z prekysleného organizmu

 1. Boží zázrak - veľké sklamanie píše:

  Už 12 rokov Dr.Johanes Klaiderson ponúka Boží zázrak, ktorý je ľudskou vedou technicky zdôvodniteľný. Lieči celého človeka, zdravého aj chorého.Pomáha všetkým.Škoda, že tento objav je blokovaný na celom internete.Výroba je veľmi náročná ako časovo,tak aj energeticky.Tento zázračný liek nemožno zadarmo rozdávať, náklady na výrobu sa musia zaplatiť. Veľkú reklamu nemožno urobiť nakoľko lieku je obmedzené množstvo a neni pre všetkých.Zdroje-surovina je obmedzená.No napriek tomu Slováci nie sú ochotní zaplatiť ani výrobné náklady.Keďže objaviteľ lieči ľudí vo svojom okruhu, lieku je obmedzené množstvo nepotrebuje publicitu.

 2. Mirka Vítková píše:

  Veľmi pekný článok, no odkyslenie organizmu je oveľa komplexnejšie. Nestačí zmeniť stravu, je veľmi ťažké dosiahnúť denný príjem potrebných látok. Na odkyslenie potrebujeme celý rad látok, ktoré účinne odkyslia a pomôžu vám dosiahnúť optimálnu hladinu pH organizmu. Ja som už vyskúšala množstvo prípravkov, skúšala som kombinovať rôzne vitamíny a prírodné produkty, avšak bez výsledne. Jediné čo mi na koniec pomohlo bolo Alkalio. Jeho zloženie je z 19 látok, ktoré účinne dosiahnú optimálnu hodnotu pH organizmu. Priaznivé účinky prekyslenia som začala pociťovať už po pár dňoch.