google27eaa3905ca3fee3.html

Trpí ňou každá druhá žena a každý štvrtý muž. Príčinou zápchy je najčastejšie nesprávne stravovanie, nedostatok pohybu a nedostatočné množstvo tekutín. Samozrejme aj lakomosť, závisť a neprajníctvo a nedostatok dobrého sexu. Ako s ňou bojovať?

Keď obštrukcia trvá niekoľko dní, cítite nepríjemnú ťažobu a napätie, skúste si pomôcť jedným z nasledujúcich spôsobov:

1. V priebehu dňa vypite 2,5 – 3 litre jemne osolenej vlažnej vody. Kávová lyžička soli na jeden a pol litra vody. Ak ani v tento, ani v nasledujúci deň nepocítite úľavu, musíte zmeniť stravu.

Nezabúdajte! Ak pijete príliš málo, obsah čriev tvrdne a nechce sa presúvať.

Ak vám nechutí slaná voda, pite čerstvé ovocné alebo zeleninové šťavy. Najlepšie sú doma odšťavené z čerstvého ovocia a zeleniny.

2. Pred raňajkami vypite vlažnú šťavu zo slivkového kompótu alebo vo vode rozpustené (večer namočiť) a rozmixované sušené slivky. Na raňajky si pripravte musli s kefírom. Počas dňa jedzte (Kvalitné! Bez obsahu síry)sušené slivky a marhule. To by malo pomôcť a už nasledujúci deň sa váš problém vyrieši.

Nezabúdajte! Nesiahajte po sladkostiach a takisto nejedzte biele pečivo ani tučné mäso – sťažujú proces trávenia.

Jedzte čo najviac surovej zeleniny a ovocia( najlepšie nastrúhanej), celozrnné pečivo a všetky potraviny, ktoré obsahujú veľa vlákniny. Táto urýchľuje presúvanie obsahu čriev.

3. Pred spánkom vypite prečisťujúci čaj. Mal by zaúčinkovať po 6 – 10 hodinách. Rovnaký účinok má aj šťava z kyslej kapusty. Treba jej naraz vypiť najmenej trištvrte litra.

Nezabúdajte! Čaj s laxatívnym účinkom ani kapustovú šťavu by ste nemali piť častejšie ako dvakrát týždenne. Pri predávkovaní hrozí porucha činnosti čriev.

Každé dva mesiace si urobte v pití laxatív prestávku , inak vaše črevá ešte viac zlenivejú až napokon prestanú pracovať úplne..

4. Zachovávajte dostatočnú fyzickú aktivitu. Najmä v prípade, že vediete sedavý spôsob života. Pravidelný sex tiež prispieva k harmonickej činnosti čriev.

Nezabúdajte! Pohyb a cvičenie spôsobujú, že svaly masírujú črevá a povzbudzujú ich do práce. Medzi ten správny pohyb patrí aj sex. Dobre prekrvená panva pomáha pravidelnej stolici.

Každý deň si urobte aspoň 30-minútovú prechádzku a 15 minút venujte gymnastike, joge, či inému cvičeniu. Dva razy do týždňa sa pokúste o sex, z ktorého budete mať aj vy radosť.

5.Jogíni tvrdia, že ak vypijete na lačný žalúdok jeden a pol litra vody (nesmie byť ľadová), nemôžete mať problémy so stolicou.

Nezabúdajte! Naša schopnosť dostať do seba naraz také veľké množstvo vody je individuálna. Dôležité pre úspešné zvládnutie je, vodu piť pomaly a po dúškoch, tak sa dostane do každej bunky v našom tele rovnomerne. Niekomu pri správnom pití stačí vypiť pol litra a má po probléme so zápchou.

Prax potvrdila, že je dôležité začať s touto kúrou minimálne 2 -3 hodiny pred odchodom z domu. Inak môžu nastať problémy s rýchlosťou premiestňovania 🙂

6. Čím viac hrabete ku sebe, šetríte alebo sa ničoho nedokážete vzdať, lebo sa to ešte môže zísť, tým dlhšie budú pretrvávať vaše problémy. Tak rýchlo ako sa budete zbavovať zlých návykov, tak rýchlo sa zbavíte aj zbytočného obsahu svojich čriev. Našli ste v tom spojitosť?

Nezabúdajte!Lakomý nemusíte byť iba v oblasti financií, možno sa nechcete podeliť o vedomosti, o skúsenosti atď. a možno sa nechcete vzdať svojich starých spôsobov myslenia, ktoré jasne určujú, čo je správne a čo nie, čo je morálne a čo vás poburuje.

Sám sa človek vidí najhoršie. Spýtajte sa priateľov a blízkych, čo nechcete pustiť.


Súvisiace články:Aj na túto tému máme zaujímavý tip:

Místa meditace – Chcete vedieť, ako v kľude vykonať potrebu v divočine, keď na vás útočia vlci?Kuriózna kniha, tak trochu vybočujúca z bežnej ezoterickej literatúry. Popisuje, ako sa v rôznych častiach sveta a v rôznych obdobiach vykonávala základná telesná potreba. Je odborne faktografická a dostatočne humorná. Analyzuje sa tu aj širšia problematika zaobchádzania s odpadom, takže sa dozviete množstvo zaujímavostí nielen o záchodoch, ale aj o kanáloch, nádobách na odpad a pod.

Pôvodná cena: 9.60 EUR, Naša cena: 1.92 EUR

Zľava: 80.00 %, Ušetríte: 7.68 EUR


 

(Prečítané 6 900 krát, 1 dnes)
Tagged with:
 

Comments are closed.