google27eaa3905ca3fee3.html

boy-694763_960_720

V noci mě probudil synův intenzivní suchý kašel a hned mě napadlo, že zítra nikam nejedeme. Další den totiž syna čekalo pokračování florbalového turnaje.

Ráno se probudil se zastřeným hlasem, bolestí v krku a s kašlem, který jsem slyšela už v noci. Ptám se ho, zdali se na to chce podívat, odpovídá, že ne. Já na to, že ok, ale ať počítá s tím, že jakýkoli jiný způsob léčby mu neumožní jet na dnešní zápasy. Odcházím na procházku s naším psíkem a po návratu, už mezi dveřmi slyším: „Mamí, slíbilas mi, že se podíváme na ten kašel!“
A tak jdeme na to. Syn zavírá oči, vědomě dýchá a vnímá tělo. Nejvíc si říkají o pozornost dutiny u nosu. Ptám se, s čím tohle místo souvisí. Odpovídá: „S tím, že neumím florbal.“ Poté nahlas říká větu „Neumím florbal“, dýchá a sleduje, co se bude dít v těle. Reaguje hlavně krk, nejdříve cítí, jak se zahleňuje, pak jak ho tam škrábe a nakonec vše odchází. Poté nahrazujeme původní přesvědčení tzv. nasycující větou. Ta je „S radostí hraju florbal.“ Když jí syn říká nahlas, cítí, že ho zespodu těla zaplavuje příjemné teplo. Opakuje, dokud je mu to příjemné a užívá si to.

Ptám se, jestli je ještě něco potřeba udělat, aby dnes mohl ve zdraví hrát. Přišla odpověď, že ano. V těle se ozývá ještě tvrdá boule za pravým uchem. Tam je schované přesvědčení „Jsem hloupej.“ Už při uvědomění tohoto přesvědčení syn cítí v místě boule ulevující prasknutí. Po stejném procesu opakování přesvědčení nahlas už boule není červená a je měkká. Za pár chvil je úplně pryč. Nasycující věta je „Lidi mě přijímají takovýho, jakej jsem.“

Pak je ještě třeba kouknout na rýmu. Tam je přesvědčení „Neumím se projevovat“. Po procesu opakování ho nahrazujeme nasycující větou „Projevuji se v klidu a s radostí.“

Víc už není třeba, syn poděkuje mě, já jemu a za pár hodin odjíždíme na turnaj bez kašle, zastřeného hlasu i rýmy.
Jak jednoduché a účinné, že? 🙂

www.terapieodpustenim.cz


Súvisiace články:


Tip redakcie Eugenika:

Zdeňka Jordánová – Tvoje dieťa ako šanca pre teba

Múdre rozprávanie o tom, ako pristupovať k jednej z najťažších úloh v živote – rodičovstvu. Deti by sme mali milovať také, aké sú, no na druhej strane sa o ne prehnane nestarať a nerozmaznávať ich. Deti nás mnohému učia a mnohé odzrkadľujú. Naše deti sú podivuhodným a neoddeliteľným rozšírením nášho života, nášho vlastného Ja. Autorka nás prevedie jednotlivými fázami rodičovstva: od zistenia, že je žena tehotná, cez pôrod až do rôzneho veku a napokon dospelosti vášho potomstva.

Ukážka z knihy: Alergie sa vyskytujú predovšetkým u detí. Sú u nich časté, pretože to, že nedokážu isté situácie riešiť, je na dennom poriadku. Keby sa mohli slobodne rozhodovať, nejako by ich samozrejme vyriešili, lenže problém je vo svete dospelých, kde majú deti nekonečne veľa obmedzení. Pokiaľ sa deti riešenia vzdajú a nadobudnú dojem, že riešiť to aj tak nemá cenu, potom nastupuje alergia. Je to istota, ktorá im zabezpečí pozornosť rodičov, starostlivosť a dôležitosť. Obmedzenia, ktoré tým postupne vznikajú, sú spočiatku nedôležité, ale neskôr riadne otravujú život. Niektoré deti sa menia na “chudáčikov”, ktorí nič nesmú a sú izolovaní od bežného života.

Pôvodná cena: 11.20 EUR, Naša cena: 10.08 EUR, Zľava: 10.00 %, Ušetríte: 1.12 EUR


(Prečítané 1 072 krát, 1 dnes)
Tagged with:
 

One Response to Okamžité uzdravení

  1. Zuzana píše:

    Nádherná skúsenosť. Ďakujem veľmi pekne za zdieľanie aj takýchto zážitkov, ktoré určite vždy potešia a dodajú optimizmus :).