google27eaa3905ca3fee3.html

S trochou humoru a škodoradosti by sa dalo povedať, že väčšina žien sú obezitofóbne stvorenia – čiže majú panický strach z obezity, či akéhokoľvek prírastku telesnej hmotnosti.

Niečo na tom bude, pretože niektoré ženy priam uviaznu v rôznych redukčných, rýchlych a zaručených „hurááááá“ diétach, ktoré už dospeli do takého štádia, že pomaly nevyžadujú účasť dotyčnej.

Ak „honí mlsná“ nejakého muža, ten otvorí chladničku a vezme si napríklad jogurt. Otvorí ho, vychutná a buď povie, že bol dobrý alebo, že nestál za nič. Ak má chuť zamaškrtiť si žena, prípadne jej niekto jogurt ponúkne, tak ho tiež otvorí, opatrne naberie malou lyžičkou a ochutná. Ak jej chutí, ale nepozná ho, v konzumácii nepokračuje, ale prečíta si na viečku, koľko má kilojoulov (o jogurtoch, ktoré bežne konzumuje, má už všetko „nutné“ naštudované). Pokiaľ zistí, že je to kalorická bomba, odmietne ho i napriek tomu, že jej chutí.

Problémom nie sú kilojouly, ale prehnaná túžba po schudnutí, ktorá pripravuje ženy o psychickú pohodu. A ak telo nie je po psychickej stránke v pohode, verte mi, nepustí ani gram. Ak sa chceme zbaviť nejakého toho kilečka, musíme zvládnuť najskôr sami seba. Milovať svet taký, aký je, pochopiť zmysel životných skúšok a veriť v krásu nadchádzajúcich dní.

Z duchovného hľadiska je totiž obezita obrana. Odráža ľudskú neschopnosť riešiť kľudne a s vedomím správnosti svojho konania nahromadené problémy a situácie, do ktorých sa vlastným správaním a postojmi dostal. Obézny človek od niečoho uteká. Keď necíti lásku, chveje sa chladom nelásky a klepe sa strachom z prežitého, či očakávaného. Oblieka si prebytočný tuk, ktorý slúži ako pomyselný kabát.

Keď skončí zima a príde jar, kabáty a teplé bundy odkladáme. Obdobne je to aj s nadbytočnými kilami. Ak je okolo vás (v medziľudských vzťahoch) nepriaznivé počasie, ani sa nepokúšajte vyzliekať svoj kabát. Je to zbytočné a narobíte viac škody ako osohu.

Akonáhle telo vyhodnotí situáciu okolo vás ako priaznivú a príjemnú, samo odovzdá prebytočné kilá (vyzlečie vás z kabáta) a nebude túžiť po sladkostiach a neprimeraných množstvách jedla, ktorými nahrádzate nedostatok rodičovskaj a partnerskej lásky.


Súvisiace články:

 


 

(Prečítané 630 krát, 1 dnes)
Tagged with:
 

Comments are closed.