google27eaa3905ca3fee3.html

Na počiatku bolo slovo a slovo je vyslovená myšlienka. Sporiť sa o tom, čo je silnejšie, by bolo, ako sporiť sa o tom, čo bolo skôr – sliepka alebo vajce. Myšlienka aj slovo sú príčinou tvorby, pohybu, zmeny, života. Preto to, čo zažívame, je následkom našich myšlienok a slov, ktoré na vyššej úrovni, teraz myslím vyššie ako je naša Zem, spúšťajú isté procesy v súlade s vesmírnymi zákonmi.

Všetko, čo má mať silu, dosah a pôsobiť na zmenu musí však obsahovať istý náboj, motor, energiu, vibráciu. V tomto prípade sú hybnou silou našich myšlienok a slov emócie. Ich intenzita a ich kladný, či záporný náboj. Nepochopenie týchto súvislostí prináša mnoho sklamaní pri čítaní takých kníh, ktoré tvrdia, že vaša myšlienka, vaše želanie, či vaša prosba a modlitba budú vyslyšané a vy dostanete to, po čom túžite. V tejto súvislosti treba pripomenúť, že ak sa chce stať niekto husľovým virtuózom, alebo špičkovým športovcom, nestačí mu sedieť na pive a mrmlať mantru – bože daj, aby som vystupoval v Carnegii Hall, alebo na olympiáde získal zlato. A tu je práve pudlo problému. Všetci vyznávači Secretu a podobnej literatúry, chcú vidieť iba cieľ, ale nejako im uniká, že dôležitá je cesta. Tam sa ukáže koľko sme ochotní investovať času, energie, financií, utrpenia, aby sme dosiahli svoj cieľ. Že to v tých knihách nikde nie je napísané? To dá zdravý rozum. Kúpili by ste si knihu, ktorá síce sľubuje, že vám priblíži spôsoby, ako sa dostať k bohatstvu, k láske, ku šťastiu, k hojnosti, ale len 5% z tých, ktorí ju prečítajú, majú naozaj šancu. Možno ešte menej. Ich autori majú tiež isté ciele a cesty a jednou z nich je predajnosť knihy a dopyt po nej. Často samozrejme aj zisk, ktorý donesie. A keďže chápu problematiku hlbšie, neoklamú vás síce, len vám, všetko nepovedia.

Ako sa tomu vyhnúť? Hovoriť a myslieť úprimne a pravdivo. Človek s otvoreným srdcom, rýchlo spozná, čo je iba marketing a čo bude pre neho naozaj prospešné. Paradoxne, aj keď vás kniha nepriblíži k sľubovanému cieľu, bude pre vás dôležité prečítať si ju. Možno vás osloví jedna myšlienka, možno sa naučíte rozlišovať, možno si uvedomíte, že pokiaľ nespoznáte dokonale seba a neoceníte bez preháňania, ale bez podceňovania svoje vlastnosti, tak nemáte šancu pohnúť sa naozaj vpred. Možno si nacvičíte nejaké nové figúrky, nové triky, ale krok vpred prichádza až na základe poznania svojho potenciálu. Ak máte problém ráno vstať, vybrať sa pracovať, spolupracovať s ľuďmi a vydržať vysoké tempo, nechcite, byť manažérom. Ak nerozoznáte motor od, kufra a svetlo od baterky, nesnažte sa vyprosiť si miesto kvalitného predajcu áut. A ak vám prekáža vybočený palec, neustále bolesti a kŕče, či hodiny strávené na tréningoch a potom odchod z divadla po tridsiatke, zabudnite na svoju túžbu živiť sa baletom. Tu vám pozitívne myslenie, ani úprimné prosby nebudú nanič. Rovnako, ak chcete byť právnikom len preto, že tí dnes dobre zarábajú, je celkom zbytočné snívať o tomto povolaní.

Na začiatku som hovorila, že nestačí myšlienka, či slovo, rozhodujúci je aj pocit. Tak si teraz sadnite, zatvorte oči a predstavte si cieľ, ktorí ste si stanovili pri prosbe o darčeky z nebeského automatu. Ak nie len výsledok, ale aj cestu plnú utrpenia, rizík a odriekanie prežijete v duchu s radosťou v srdci a s vďačnosťou, tak si želajte čokoľvek. Ale chcem upozorniť, že to musí byť naozaj čisté a úprimné. Vesmír rozlišuje, čo je falošné, čo je hra, čo maska. Môžem zo skúseností povedať, že veľká väčšina ľudí zameriava dnes pozornosť na jednoduché želanie. Zbohatnúť, nájsť spôsob, ako sa prisypú k nám peniaze, dostatok. Navodiť si v čase, keď hľadáte už rok zamestnanie, neviete za čo zaplatíte deťom školskú jedáleň, exekútor vás naháňa na všetkých adresách, ktoré ste uviedli je naozaj takmer nemožné. Nedarí sa to ani pri úprimnej snahe. A nepomôžu ani tie rady, že si máte namiesto nedostatku peňazí predstavovať ich nadbytok a prežívať pri tom intenzívny pocit šťastia. Viete, že máte myslieť na hojnosť, precítiť radosť z dostatku, ale s prázdnou peňaženku a nezaplatenými účtami sa vám to úprimne nikdy nepodarí.

Radšej si urobte iný plán. Taký, ktorý vás krôčik po krôčiku naučí, ako na základe vašich reálnych schopností a nie predstáv a ilúzii, naučí tešiť sa z drobností a tento pocit si dopriať, čo najčastejšie, až sa pre vás stane normálnym a hocikedy nastane, vždy ho budete vedieť identifikovať. Musí prameniť zvnútra a nie z mysle alebo z okolia. V tom je ten háčik a na to, aby sme rozoznali naše pocity sídliace v srdci, musíme, v prvom rade, poznať seba a svoje limity a naučiť sa vedome preciťovať radosť zo všetkého, čo dostávame, hoci by to bol aj ufrflaný manžel, alebo neverná manželka. Človek totiž dostane vždy iba to, čo potrebuje. Keď to pochopíte, pokojne dokážete poďakovať aj za nedostatok.

Erika Vincoureková


Odporúčame knihu:

Kay Pollak – Šťastie nie je náhoda

Kniha je určená tým, ktorí túžia duchovne rásť a meniť svoj život. Múdrosťou nabitá knižka prináša jednoduché nápady a cvičenia, ktoré vám pomôžu vidieť pravdivo seba samých aj druhých a jednať v súlade s tým. Je to pomôcka pre každodenný život, ktorá vám umožní poznať, že šťastie nie je náhoda, ale že sa dá vedome dosiahnuť: tým, že zmeníte seba, svoj pohľad na svet aj vzťah k ostatným ľuďom.

Ukážka z knihy: Môže byť šťastie záležitosťou voľby? Môžeme si sami zvoliť emócie ako nádej, sila alebo radosť? Možno si myslíte, že vaše pocity sú nevyhnutné. Je ale dôležité uvedomiť si, že myšlienky prichádzajú skôr, ako emócie. Môžete si voľne vyberať svoje myšlienky a tieto myšlienky potom vo vás tvoria emócie. Pre mňa bolo veľmi ťažké prijať skutočnosť, že niektoré veci sú záležitosťou našej vlastnej voľby. Neveril som, že veľa vecí závisí odo mňa, a nie od vonkajších okolností alebo iných ľudí. Dnes však som úplne presvedčený o tejto pravde: Zážitok radosti, šťastia alebo pokoja je vecou výberu, ktorý môžem ovplyvniť. Moje myšlienky o tom, čo sa mi prihodí, určujú, aké budem mať emócie. Zmena myslenia spôsobí aj zmenu cítenia.

Pôvodná cena: 8.90 EUR, Naša cena: 8.01 EUR, Ušetríte: 0.89 EUR, Zľava: 10%


Aj takto môže dopadnúť ten, kto sa skrýva pred sebou samým 🙂


Súvisiace články:


 

 

(Prečítané 1 435 krát, 1 dnes)
 

One Response to Dostávaš, čo potrebuješ

  1. Dostávaš, čo potrebuješ píše:

    Veľmi dobrý, poučný, pravdivý článok. Autorku obdivujem veľa rokov. Verím, že je to ona. Pôsobila dlhšie obdobie i v televízii. Vždy privítam s radosťou, čo povie, alebo napíše. Želám jej veľa zdravia a tvorivých síl. Ďakujem za všetko, čo ste zatiaľ napísali. Vaša dlhoročná obdivovateľka.

    Anna