google27eaa3905ca3fee3.html

Paramahamsa Nithyananda

Koreňové vzorce a ukončenie

Všetci ľudia by mali vedieť, prečo sa správajú tak ako sa správajú, prečo robia to čo robia a prečo to robia tak ako to robia.

Môžete byť povolaním inžinier, právnik, politik, finančník alebo čokoľvek iné, ale to, či sa správate s mäkkosťou, s pokojom, alebo s podráždením a netrpezlivosťou, za to je zodpovedný váš koreňový vzorec.

Budem definovať koreňový vzorec:

Koreňový vzorec je prvé silné pochopenie vo vašom živote, ktoré vás silne vnútorne ovplyvnilo a neustále ovplyvňuje vo vašom živote. Ak ste mali nejakú traumatickú skúsenosť v detstve, napríklad silný strach, tak už nikdy nevyleziete zo svoje skrýše. Možno fyzicky, ale vo vnútri sa budete naďalej schovávať, triasť a trpieť. Tieto pocity môžu pretrvávať celý život, aj vo veku 95 rokov sa budete triasť ako 3-ročné dieťa. 

Akonáhle sa vo vás usadí koreňový vzorec, váš rast sa zastaví. Potom už bude rásť iba váš vzorec, ale nie vy. Ak sa rozhodnete v tej situácii napríklad zaútočiť späť, to bude tiež váš vzorec. Koreňové vzorce vznikajú ako následok nesprávneho, nenaplneného pochopenia, vo chvíľach vysokého emocionálneho vypätia alebo v tej chvíli pre vás extrémne konfliktnej situácii, ktorá môže byť tak jednoduchá ako to, že vaša mama vás posadila ku stolu aby ste nerobili neporiadok pri jedení, alebo že dala banám vášmu bratovi a nie vám, alebo že vás brat naháňal a vy ste spadli. 

Vo chvíli prvej vysoko nenaplňujúcej situácie vo vašom živote, ktorá sa typicky udeje už vo veľmi útlom veku, v období kedy sa ešte len vyvíjala reč si vytvoríme obraz, pochopenie a uzáver o sebe a o živote a iných ľuďoch. Vyjadrenia ako “svet je krutý a nebezpečný, nikto ma nemá rád, a mama je zlá, ja som nemilovaná(ý)”  sú vytvorené tak nevedome, že sú pred nami skryté po celý život a ovplyvňujú našu celkovú skúsenosť a pochopenie celého života. 

Koľkí z vás ste v duchu presvedčení že ste škaredí, že ste hlupák, že život je nespravodlivý, že vás nikto nechápe, že nech robíte čokoľvek, každý vás len využije  potom odkopne? Pochopte, toto nie je realita, toto je váš koreňový vzorec, vytvorený na základne nezrelého, neúplného a momentálneho pochopenia malého dieťaťa. Toto pochopenie je tak silné, že od momentu kedy vzniklo vám už nikdy nedovolilo rásť. To pochopenie, ktoré sa vás a zmocnilo v útlom veku, to je to, čo musíte nájsť a vyliečiť, až potom váš život znova začne. Inak sa budete len neustále klamať a presviedčať o tom, že ste šťastní, ale vo vnútri budete prázdni a nenaplnení a neustále fungujúci na programe “svet je nebezpečný a nikto ma nemá rád”, napríklad. 

Najhoršia vec je to, že ten koreňový vzorec sa stal takou silnou súčasťou vášho života, že vy vôbec nevidíte, že vy a ten vzorec nie ste jedno a to isté, že ten vzorec nie ste vy, vy nie ste jedno. Vy si vypočujete svoj koreňový vzorec a máte pocit, že to je vaše vaša realita, že taký je život a že takí ste vy. Budete ochotní sa aj pobiť, len aby ste dokázali správnosť svojho presvedčenia.  Ale to presvedčenie nie je pravda! Ten koreňový vzorec je klamár, je to akoby sa najväčší podvodník stal hlavou štátu. Takisto, váš koreňový vzorec žije cez vás, je to váš nepriateľ, je to podvodník. 

Videl som ľudí, ktorí úplne stratia rovnováhu nad maličkosťami ako napríklad že nevedia nájsť svoj zapaľovač. Sú úplne mimo rovnováhy, dezorientovaný a nevedia prečo. Pochopte, tak ako máte dýchací systém, tak ako vo vás prúdi krv, takisto, tento prúd bolesti a utrpenia spôsobený vašim koreňovým vzorcom sa stal postupom času tiež vašou súčasťou. Niekedy si ho dokonca užívate, pretože máte pocit že tá bolesť a utrpenie sú výzvou v živote. Keď nemáte nič hodnotné čím by ste sa mohli v živote pochváliť , tak si vytvoríte vlastné pseudo-utrpenie a bolesť, len aby ste dokázali, ze vaša existencia je niečoho hodná. Neustále dookola si vytvárate pseudo-utrpenie, vzorce bolesti, nenaplňujúce rozhodnutia. Robenie bezmocných rozhodnutí a rozvrátenie vašej stability sa pre vás stane akýmsi dobrodružstvom, vzrušením. Žiť v nestabilite sa pre vás stalo takmer dobrodružstvom.

Vráťte sa späť! Nebuďte hlupák!

Na konci života vás budú posudzovať na základe vašich úspechov, nie na základe vašich “dobrodružstiev”. Väčšinu času si vytvárate prekážky, trpíte kvôli nim a nakoniec to nazvete dobrodružstvom. Váš život by mal byť meraný podľa úrovne obohacovania, ktoré robíte. To je mierka, podľa ktorej budete meraní, nie podľa množstva utrpenia, ktoré ste mali.
Človek môže byť považovaný za veľkého vodcu iba podľa toho, koľkých ľudí v živote obohatil, iba na základe jeho obohacovania. Urobiť váš život dobrodružným je niečo ako nabrať nadbytočný tuk na nepotrebných miestach vášho tela. Toto nie je správne vynaložená snaha a energia, váš výdaj energie by mal byť zameraný na obohacovanie ľudí.
Váš koreňový vzorec neustále prehĺta váš život. Keď cez vás reaguje a odpovedá na život cez vás, vaše vnímanie reality sa stane maya – ilúzia. Nájdite svoj koreňový vzorec, nájdite zdroj kde sa začala vaša forma správania, kedy určité chápanie obsadilo váš vnútorný priestor. 

Videl som niekedy ľudí, ktorí sú slávni, ale nedokážu prebrať zodpovednosť za ostatných ľudí. Až keď preberiete zodpovednosť za vaše naplnenie a pomáhanie iným ľuďom budete mať skutočné meno a slávu. Prečo by vás mali ľudia chváliť? Iba za to ak niečím prispejete v ich živote. Medzera medzi vašou túžbou a zodpovednosťou ktorú máte prebrať je vaša neautentickosť. Prineste viac a viac autentickosti, preberte viac a viac zodpovednosti. Poviem vám, pokiaľ nenájdete svoj koreňový vzorec a neukončíte ho, váš život sa ani nezačal. 

Ľudia sa ma niekedy pýtajú, “Čo ponúkaš na programe Inner Awakening (Vnútorné prebudenie)?” – Poviem vám, ja vám ponúkam váš samotný život počas programu Inner Awakening.  

Stáva sa, že vodné lekná pokryjú hladinu jazera natoľko, že ani nevidíte, či tam je voda. Tá pokrývka kvetov je taká hustá, že nevidno ani či tam voda je a či sa dá použiť. Takisto utrpenie spôsobené vašim koreňovým vzorcom vás naplní tak silno, že kvôli nemu stratíte svoj vlastný život. Vy už nevlastníte svoj život. Až keď odstránite tie lekná budete vidieť, či je v jazierku voda. Až keď odstránite svoje koreňové vzorce a vzorce ktoré ste si vytvorili kvôli vašim koreňovým vzorcom budete vedieť o vedomí, ktoré máte. 

Až keď nájdete svoj koreňový vzorec a odstránite ho si uvedomíte, “Ó bože, ja som doslova premárnil svoj celý život!”. Dokonca aj jednodouché veci ako je chtíč (žiadostivosť) nie sú nič iné ako kombinácia vašich koreňových vzorcov. Chtíč nie je vôbec chtíč. Môže to byť potreba pozornosti, alebo snaha niekomu niečo dokázať, alebo čokoľvek iné. Až keď odstránite váš koreňový vzorec budete poznať svoje vedomie. Až potom budete vedieť čo je to sloboda. Pretože ak váš koreňový vzorec riadi váš život, nikdy vás nedovedie k úspechu. Ak vaše auto riadi váš nepriateľ, myslíte si že vás dovedie úspešne do cieľa? Nie! Váš život bude premárnený. 

Každý moment keď sa cítite bezmocní je to kvôli vášmu koreňovému vzorcu.

Človek, ktorý necíti bezmocnosť v jeho živote je osvietená bytosť. Človek, ktorý necítil bezmocnosť čo len jeden krát v živote je inkarnácia. Všetko je hodné vzdania sa pre nájdenie vášho koreňového vzorca a jeho ukončenie, pretože budete cítiť toľko energie a sily. Ak sa niekde cítite bezmocní, je to kvôli koreňovému vzorcu, ktorý v sebe nosíte. Každej ľudskej bytosti by sa malo pomôcť nájsť ich koreňový vzorec a situáciu z ktorej sa zrodil a začal okupovať ich vnútorný život a prehĺtať ich život. Tá situácia kedy sa zrodil váš koreňový vzorec dala život vašej mysli. 

Takže ako nájsť svoj koreňový vzorec? Opýtajte sa sami seba, akú negatívnu emóciu a pocity cítite väčšinu času vo vašom živote, ktorá vo vás zanecháva hlboký pocit neúplnosti a nenaplnenia. Keď ju identifikujte, spomeňte si na situáciu, kedy ste v určitom konflikte alebo konfrontácii zažili túto emóciu alebo pocity.  Prežite tú situáciu sami so sebou pred zrkadlom. Pozerajte sa do očí tomu človeku, tej nenaplnenej časti z vás, ktorá je v tom zrkadle a dovoľte jej, aby precítila a znova prežila tú bolesť, utrpenie, poníženie, neprávo. Identifikujte, aké pochopenie máte v tejto situácii o sebe samom. Ako sa vnímate v tejto situácii, a ako vnímate tú druhú osobu alebo život v tej chvíli. Napr. mama vám odmietne kúpiť čokoládu, vy sa v obchode rozplačete, ona vás za to ešte udrie po zadku a vy sa v tej chvíli rozhodnete že: “Mama ma nemá rada” a poviete si, “ja som nemilovaný, nie som hodný lásky, so mnou niečo nie je v poriadku” a vaše pochopenie o živote bude, že svet je nespravodlivý a krutý. 

Nájdite ten koreňový vzorec na základe ktorého stále vnímate seba a iných a život a vyliečte tento začarovaný kruh nenaplňujúcih emócií. 

Ako vyliečiť tieto vzorce sa naučíme zajtra. 

Takže podstatou dnešného satsangu je: 

Nájdite svoj koreňový vzorec a ukončite ho, až potom život začne vo vás.


~ Paramahamsa Nithyananda – ranná správa z 3. mája  2013

Pre viac informácií o Paramahamsa Nithyanandovi a jeho učeniach nás kontaktujte na slovakia.shivaloka@gmail.com a na našom blogu: http://inner-awakening-sk.blogspot.sk/

*

Paramahamsa Nithyananda – Přirozené osvícení – Kniha pre každého, kto túži žiť plným životom. Nájdete v nej hlboké pravdy a účinné metódy, ktoré vám pomôžu vyriečiť vnútorné konflikty a postúpiť do vyššej roviny vedomia. Mladý, súčasný duchovný majster nadšeným, živým a pritom úplne obyčajným spôsobom popisuje, čo je osvietenie, ako sa dá dosiahnuť a aké výhody prináša. Svoj výklad ilustruje poučnými príbehmi a konkrétnymi meditačnými návodmi. Jeho slová vo vás prebudia radosť zo života a dôveru v Existenciu.

Úryvok: Problém je, že většina lidí je přesvědčena, že se je někdo neustále snaží zranit, což není vůbec pravda, jelikož tím se pouze skrze ostatní promítá jejich vlastní nejistota. Velká spousta lidí nepociťuje žádnou vděčnost ke svým rodičům ani ke společnosti, jelikož mají pocit, že se na nich nějak podepsali, nebo jim nedali vše, co potřebovali. Pochopte, že díky své nynější inteligenci sice možná vidíte, že se vám v dětství či dospívání nedostalo od rodiny nebo společnosti správné mentální výbavy, nicméně ti, kdo vám dali vaše tělo, neměli ani nejmenší úmysl vás nějak narušit či o něco ochudit. Dali vám to, o čem byli přesvědčeni, že je to nejlepší, to je celé. V současnosti jste již rozumnější, proto se můžete přes tento pocit ublížení přenést a být jim vděční. Vědomě se rozhodněte, že po dobu příštích dvou dnů budete na vše reagovat pouze s čistou láskou a vděkem, a automaticky uvidíte každou osobu jako jedinečný výtvor Existence, jako odraz Božství. A nejenom to, vy také ke všemu a všem kolem vás pocítíte obrovský soucit.

Pôvodná cena: 13.20 EUR, Naša cena: 10.56, EUR Zľava: 20.00 %, Ušetríte: 2.64 EUR

Súvisiaci článok:

Ako dosiahnuť stav naplnenia pomocou procesu ukončenia – 1.časť

*

(Prečítané 1 650 krát, 1 dnes)
 

One Response to Ako dosiahnuť stav naplnenia pomocou procesu ukončenia – 2.časť

  1. janka píše:

    ešte by to chcelo nejakú radu, ako nevytvárať takéto vzorce u svojich detí. ako môžem ovplyvniť, aby si moje dieťa nezafixovalo, že ho nemám rada, keď mu zakážem rozlievať nápoje po byte alebo keď ho ťahám z pieskoviska, lebo už musíme ísť? Alebo keď mu nasilu navliekam oblečenie, keď je zima? Je veľa situácií, ktoré u nás končia plačom a krikom a hádzaním sa o zem.