google27eaa3905ca3fee3.html

Paramahamsa Nithyananda

Nájdite svoj koreňový vzorec

Dnes budem širšie hovoriť o tom, ako identifikovať váš koreňový vzorec. Znova vám všetkým chcem pripomenúť, že iba keď mi venujete svoje počúvanie vám môžem pomôcť. Akýkoľvek prenos informácií, energie alebo skúsenosti sa totiž udeje iba vtedy, ak mi dáte svoje počúvanie. Dokonca aj védski Rishis (vidiaci) začínajú každé učenie a rozprávanie slohou: “Ó synovia nesmrteľnosti, prosím, počúvajte ma!”

Takže ako nájsť svoj koreňový vzorec.  Najskôr budem definovať koreňový vzorec.

Prvý útok nejakej silnej negatívnej emócie, ktorá vás vyviedla z rovnováhy a spôsobila vám pocit bezmocnosti, pocit, že toto nezvládnete, že je to príliš kruté a bolestivé, táto prvá skúsenosť, ktorá vás úplne premohla dala život vašej mysli, a v tom momente sa zrodil váš koreňový vzorec. V tom momente ste si vytvorili určité pochopenie reality, ktoré ste prijali ako fakt, a ktoré ste si zapamätali navždy a riadite sa na základe tohto pochopenia úplne nevedome po celý zbytok vášho života. Toto je koreňový vzorec.

Prosím pochopte, mohlo to byť čokoľvek čo spôsobilo zrod vášho koreňového vzorca. Niečo tak jednoduché ako že vaša mama dala väčší kus koláča vášmu bratovi, alebo to, že ste počas večere museli sedieť pri kuchynskom stole, až kým ste nedojedli, alebo že vás naháňal váš brat a zahnal vás do kúta, alebo t,o že ste prehrali nejakú súťaž, naozaj príkladov môže byť toľko koľko je ľudí na planéte Zem, pretože každému z vás sa ten vzorec zrodil vo vašej osobitej situácii. Má to len jedného spoločného menovateľa a to je to, že vás po prvý krát v živote premohla úplná bezmocnosť a vaša nezrelá myseľ dala život nezrelému a neúplnému pochopeniu danej situácie, ktoré je koreňom vášho správania a konania po celý váš život.

Ak si sadnete sami so sebou a opýtate sa, aká negatívna emócia sa vyskytuje vo vašom živote najčastejšie, čo je podmazom všetkých vašich slabých momentov a konfliktov, bude to väčšinou vždy jedna vec. Pamätajte, že hoci si myslíte, že tá emócie, tá reakcia ste vy, že takí proste ste, nie je to tak. Táto emócia sa zrodila kedysi dávno ako reakcia na tú prvú nezvládnuteľnú situáciu vo vašom detstve, ktorú ste použili ako alternatívu a kompenzáciu na to, aby ste vôbec prežili ten šok a bolesť vašej prvej, neskutočne traumatizujúcej skúsenosti.

Začnite hľadať vo svojom vnútri, kedy to bolo po prvý krát čo ste sa takto strašne cítili. Čokoľvek na čo si spomeniete ako najskoršiu spomienku alebo skúsenosť bezmocnosti, začnite sa rozpamätávať presne dopodrobna na to, čo sa stalo, kto čo povedal, ako ste sa cítili, a v tom ako ste sa cítili, ako ste sa rozhodli pomenovať vaše okolie, t.j. ľudí, ktorí boli súčasťou tejto skúsenosti, ale hlavne, ako ste si vysvetlili svoju existenciu pre nich, ako ste si vysvetlili ich vzťah ku vám.

Dám vám príklad. Napríklad boli ste v škôlke a nechtiac ste sa neovládli a pocikali ste sa. Vaši starší spolužiaci sa z vás začali smiať a učiteľka na vás nakričala a potom o tom povedala aj vašej mame, ktorá vás takisto stašne vyhrešila aj pred vašimi súrodencami doma. Vy ako dieťa ste v tom momente cítili neskutočný pocit nepráva, veď ste to neurobili zámerne, viete že sa máte pýtať na záchod, ale proste tento krát vám to nevyšlo, navyše vás vysmiali pred ostatnými deťmi a ešte aj vyhrešili. Predstavte si, že vaša vlastná mama od ktorej čakáte oporu po tak zhadzujúcej situácii v škôlke vás naopak ešte viac poníži a sklame, predstavte si to nevinné 2-3 ročné dieťa v tejto situácii.

Ako sa bude cítiť? Strašne. Pravdepodobne úplne stratené, zlomené realitou aká nastala, bude cítiť silnú bezmocnosť zmeniť to čo sa deje a pohľad iných na neho. Bude cítiť, že svet je nespravodlivý, že mama ho nemá rada, že učiteľka sa voči nemu spikla, že všetci sú úplne nespravodliví. A ako sa rozhodne, že oni vnímajú jeho? Možno ako ”ja nie som hodný lásky”. Možno “som babrák, čo môžem to pokazím”.  Alebo “som idiot”? Alebo “ nikto nemá rád”? Je možné že aj tisíc ďalších variácií alebo interpretácií tejto jednej udalosti.

Toto vaše pomenovanie samých seba, to je váš koreňový vzorec. Toto vaše pomenovanie samých seba je váš doživotný rozsudok, ktorý ste udelili sami sebe a ktorému ste uverili. Od tejto jednej nesprávne pochopenej situácie ste si vytvorili obraz o sebe samých a pochopili ste, že toto proste nezvládnete. Toto je váš koreňový vzorec.

Avšak tam to nekončí. V tejto nezvládnuteľne bolestivej situácii ste pochopili, že takto sa život nedá žiť. Váš malý mozoček veľmi rýchlo vyhodnotil hrozbu situácie, vycítil, že ak by sa podobný stres opakoval ešte raz, alebo nebodaj aj viac krát, nezvládli by ste to. Život by vás položil. Preto ste sa okamžite rozhodli pre alternatívne riešenie, a to použiť “alternatívne kompenzačné správanie”, ktoré vám pomôže prežiť. Nie len teraz, ale aj v budúcnosti, kedykoľvek, keď sa objaví ďalšia extrémne bolestivá a nezvládnuteľná situácia. Toto “alternatívne kompenzačné správanie” je reakcia, ktorá ohúri vaše okolie a dá mu jasne najavo, že vy sa tak ľahko zlomiť nedáte, a že táto situácia pre vás vôbec nie je nezvládnuteľná, ba práve naopak, že ešte vy im “ukážete”, ako sa hovorí.

Takže čo môže byť toto alternatívne kompenzačné správanie v našom príklade? Napríklad silný hnev, ukázať tvár silnej agresie ako “pozri kto ja som”, silný truc, krik, hnev, alebo naopak smútok, stiahnutie sa do seba, apatia… znova, môže to byť čokoľvek.

Toto alternatívne kompenzačné správanie je to, čo najviac používame v našom živote, pretože je to automatické. Nech je to akýkoľvek problém, kríza, hádka alebo výmena názorov, kedykoľvek keď sme zatlačení do kúta, vždy keď máme pocit bezmocnosti, tak naše podvedomie automaticky zapne toto alternatívne kompenzatívne správanie, aby sme prežili. Je to inými slovami ako “pes, ktorý šteká nehryzie.”

Čo však musíme pochopiť, že toto alternatívne kompenzačné správanie nie sme my. Je to len reakcia na náš vzorec, na tú krutú realitu na ktorú sme sami seba odsúdili v útlom veku. Je to niečo, čo nám pomohlo a pomáha prežiť. Ale bohužiaľ, my sme otrokmi tohto správania. Náš hnev, výbušnosť, agresia, krik, alebo naopak smútok, apatia atď. je niečo, čoho sa chceme zbaviť, čo chceme ovládať a nechceme dovoliť v našom živote, ale nikdy sa nám to nedarí. Prečo? Pretože kým nevyliečime naše nesprávne pochopenie, náš vzorec, čiže kým nepochopíme, že ten záver, ktorý sme si vytvorili sami o sebe v tejto slabej chvíli nie je pravda.

Nie je to pravda, že vás mama nemá rada, alebo že svet je nespravodlivý, alebo že ste zlyhanie, alebo že ste babrák. Všetko toto je len nezrelé pochopenie malého dieťaťa, ale bohužiaľ, my sme s ním vyrastali roky a na tomto pochopení sme fungovali náš celý život. Toto pochopenie je tak silno zakorenené v nás, že je pre nás neviditeľné, stalo sa prirodzenou súčasťou nás. My si ani nie sme vedomí toho, že fungujeme na takomto nesprávnom pochopení. Preto nájsť náš vzorec nebude tak jasné a viditeľné. Náš vzorec je dobre zamaskovaný a schovaný a v niektorých prípade úplne neviditeľný nášmu zraku.

Ale musíme pochopiť, že tento vzorec je len nesprávne pochopenie ktoré nám spôsobuje bezmocnosť a ako následok nie sme schopní zmeniť ani našu reakciu (ako napríklad hnev, agresiu, smútok, apatiu atď.) Lenže cítiť bezmocnosť je otroctvo. Naopak cítiť silu, to je sloboda. Ak sa cítite silný celý deň, tak ste jivan mukta (osvietená bytosť).

Takže pochopte, že všetko vo vesmíre má svoj koreň. Vaše pocity bezmocnosti, vaše správanie, váš pohľad na iných a na svet ako taký. Väčšina z nich sa zrodila práve v tejto prvej skúsenosti bezmocnosti. Takže spôsob akým sa správame, ako myslíme, ako reagujeme, ako chápeme a vnímame veci, prečo sa správame ako sa správame, to všetko má svoj koreň, väčšinou v tejto prvej situácii bezmocnosti.

Či sa cítite bezmocní, fyzicky chorí, emocionálne slabí, unavení, znudení, leniví, alebo podráždení, všetko toto dokopy ja klasifikujem ako bezmocnosť . Ale my môžeme žiť bez bezmocnosi, to je tá dobrá správa! Ďalšia správa je to, že preto musíme najskôr niečo urobiť, a to je nájsť náš koreňový vzorec a vyliečiť ho.

Keby sme pomohli deťom zbaviť sa ich koreňového vzorca a uistiť sa, že si už nikdy nevytvoria žiadny iný vzorec, tak dokážu zázraky. Videl som, že všetko čo sa udeje počas programu Vnútorné prebudenie (Inner Awakening), tak 10 krát toľko sa udeje počas programu eN-Génius pre deti a to bez mojej priamej fyzickej prítomnosti.

Jeden krátky príbeh:

Boh a Adam sa prechádzajú po rajskej záhrade a Adam hovorí Bohu: Bože, Eva je tak nádherná, urobil si takú skvelú prácu, je skutočne dokonalá, bravó! Boh mu odpovedá: Áno, to preto aby si ju veľmi ľúbil. Adam ďalej hovorí: Ale neurobil si ju veľmi múdru. Je veľmi hlúpa, hovorí Adam. Boh mu odpovedá: Áno, to preto aby ona teba veľmi ľúbila. 

Takže pochopte, keď nájdete svoj koreňový vzorec, tak uvidíte svoju prarabdhu (svoj osud, svoju životnú cestu).

Teraz vám dám presnú techniku ako nájsť svoj koreňový vzorec. Bolo by úžasné, keby ste mali učiteľa, ktorý by vám pomohol nájsť a vyliečiť váš koreňový vzorec. Ja takisto pracujem na 10-dňovom programe, ktorý bude zameraný na nájdenie a ukončenie vašich koreňových vzorcov. Tento program bude ponúkaný cez video-konferenciu z vášho meditačného centra. (pre viac informácií ohľadne tohto programu alebo ohľadne pomoci nájsť vaše koreňové vzorce, kontaktujte nás na emaily: slovakia.shivaloka@gmail.com).

Ak máte osobu, ktorá už našla a vyliečila svoj koreňový vzorec, to je skvelé. Ak takúto osobu nemáte, tak si sadnite pred zrkadlo a začnite hovoriť o prvej udalosti, kedy ste sa cítili utlačení a bezmocní vo svojom živote. Vyrozprávajte celú udalosť ako sa udiala a budete si schopní spomenúť na tú úplne najskoršiu udalosť. Potom vyrozprávajte tú najskoršiu udalosť a choďte hlbšie a hlbšie a prežite to aspoň 10 krát a spomeňte si na presné slová a myšlienky, ktoré ste si opakovali znova a znova vo svojej hlave, keď sa táto udalosť stala. 

Spomeňťe si na každé slovo, na každú myšlienku, ktoré vtedy prelietali vašou hlavou, ktoré ste vyriekli voči SEBE SAMÉMU, teda myšlienky, ktoré ste mali voči SEBE SAMÝM. Osoba, ktorá našla a ukončila (vyliečila) svoj koreňový vzorec vám veľmi ľahko pomôže nájsť váš vlastný koreňový vzorec.

Pamätajte, potom ako si ako dieťa vytvoríte svoj koreňový vzorec, tak prestanete rásť. Váš život je zastavený. Vaše telo síce bude rásť a starnúť, ale vy zostanete naďalej ako dieťa. Ak nájdete svoj koreňový vzorec a vyliečite sa, tak budete naveky mladí. 

Tento koreňový vzorec sa vo vašom živote prejavuje znova a znova a znova. Nesnažte sa utekať pred týmito ťažkými momentami. Pred nimi aj tak nemôžete uniknúť. Nikdy sa vám nepodarí uniknúť. V momente ako sa zrodí váš koreňový vzorec, váš rast sa zastaví. V momente, ako ukončíte svoj koreňový vzorec, váš život znova začína.

Pochopte, váš život bude kompletný iba vtedy, ak ukončíte (vyliečite) svoj koreňový vzorec. Pokiaľ nepochopíte a neukončíte váš koreňový vzorec, tak nebudete spokojný nikde vo svete.   

Malý príbeh:

Žiak sa pýta Majstra: Majster, ty si tak silný a mocný, prečo ma nezoberieš niekde na tiché a pokojné miesto, miesto v úplne inej hladine, ako napríklad Kailáš?

Majster odpovedá: Keby som ťa zobral do Kailášu, tak Kailáš by už nebol pokojné miesto. 

Takže podstata dnešného satsangu je: Nájdite svoj koreňový vzorec a ukončite ho. Váš život, vaša realita sa zmenia o 360 stupňov. Zažite realitu najvyšších možností a vysloboďte sa navždy od utrpenia vo vašom živote.

 *

~ Paramahamsa Nithyananda

  Ranná správa 4. mája,2013

Pre viac otázok napíšte nám na email slovakia.shivaloka@gmail.com, a čítajte nás na facebooku pod Slovakia Shivaloka.

 *

Paramahamsa Nithyananda – Přirozené osvícení – Kniha pre každého, kto túži žiť plným životom. Nájdete v nej hlboké pravdy a účinné metódy, ktoré vám pomôžu vyriečiť vnútorné konflikty a postúpiť do vyššej roviny vedomia. Mladý, súčasný duchovný majster nadšeným, živým a pritom úplne obyčajným spôsobom popisuje, čo je osvietenie, ako sa dá dosiahnuť a aké výhody prináša. Svoj výklad ilustruje poučnými príbehmi a konkrétnymi meditačnými návodmi. Jeho slová vo vás prebudia radosť zo života a dôveru v Existenciu.

Úryvok: Problém je, že většina lidí je přesvědčena, že se je někdo neustále snaží zranit, což není vůbec pravda, jelikož tím se pouze skrze ostatní promítá jejich vlastní nejistota. Velká spousta lidí nepociťuje žádnou vděčnost ke svým rodičům ani ke společnosti, jelikož mají pocit, že se na nich nějak podepsali, nebo jim nedali vše, co potřebovali. Pochopte, že díky své nynější inteligenci sice možná vidíte, že se vám v dětství či dospívání nedostalo od rodiny nebo společnosti správné mentální výbavy, nicméně ti, kdo vám dali vaše tělo, neměli ani nejmenší úmysl vás nějak narušit či o něco ochudit. Dali vám to, o čem byli přesvědčeni, že je to nejlepší, to je celé. V současnosti jste již rozumnější, proto se můžete přes tento pocit ublížení přenést a být jim vděční. Vědomě se rozhodněte, že po dobu příštích dvou dnů budete na vše reagovat pouze s čistou láskou a vděkem, a automaticky uvidíte každou osobu jako jedinečný výtvor Existence, jako odraz Božství. A nejenom to, vy také ke všemu a všem kolem vás pocítíte obrovský soucit.

Pôvodná cena: 13.20 EUR, Naša cena: 10.56, EUR Zľava: 20.00 %, Ušetríte: 2.64 EUR

Súvisiaci článok:

Ako dosiahnuť stav naplnenia pomocou procesu ukončenia – 1.časť

Ako dosiahnuť stav naplnenia pomocou procesu ukončenia – 2.časť

*

(Prečítané 1 234 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.