google27eaa3905ca3fee3.html

376744_258171357563851_153949587986029_694838_1417526449_n

Na tých, ktorým sa podarilo prebudiť svoje spiace Ego, čaká nemálo ťažkostí. Je možné, že tento článok vám pomôže prekonať tieto ťažkosti a bude nevyhnutnou psychologickou podporou pre vaše napredovanie.

Predstavte si situáciu, kedy vám v dôsledku nejakých okolností mizne chuť do jedla. A ako sa k tomu postavia vaši rodičia alebo váš milovaný? Nepochybne urobia všetko preto, aby ste čo najrýchlejšie začali znovu jesť. A ak zrazu začnete jesť veľa a všetko doradu, ich radosť nebude mať konca-kraja. Apetít sa prebudil a všetci sú šťastní.

A čo robiť, ak sa vám zobudilo ego a žiada si stravu (ktorú dlho nedostávalo) a žiada si prejaviť sa? V takomto prípade budete hádať radosť na tvárach blízkych zbytočne. Takéto prebudenia sa v rodine a v spoločnosti jemne povedané neodpúšťajú. Lebo nikto to okrem nás samotných nepotrebuje. Váš milovaný (žena, muž, partner, možno deti) budú zainteresovaní na vašom osobnostnom raste do momentu, kým budú schopí rásť spolu s vami, alebo kým situácia (teda vaše vzťahy) budú pod kontrolou.

Teda na ceste osobnostného rastu je človek sám a stálych spolupútnikov nemá. Zato sa objavuje hromada nepochopenia, urážok, obvinení, pomsty. Byť samostatnou, nezávislou a slobodnou osobnosťou – to je dobré. Ale v našej spoločnosti treba za to veľmi draho platiť. Spoločnosť nepotrebuje živých hrdinov (je s nimi veľa starostí), dobrý hrdina je padlý hrdina. Ako reaguje spoločnosť alebo dokonca rodina na neštandardné prejavy osobnosti? Jednoducho a efektívne – dajú mu nálepku nenormálneho alebo duševne chorého človeka. A to radikálne ovplyvní jeho ďalšie správanie. Ego ešte nie je pevné, môže sa človek zľaknúť a dočasne sa ukľudní. Mnohí „priatelia” pod vplyvom spoločenskej mienky sa od tohto človeka odvrátia. V očiach príbuzných a blízkych nevyhnutne stráca podporu. Človeka otvorene alebo zjavne prestanú brať vážne a mnohých to stavia do slepej uličky.

Tu je jediná rada: ak cítite, že ste na správnej ceste (dvíha sa vaša energetika, schopnosť adekvátne kontrolovať mnohé problémové situácie, máte pozitívnejší vzťah k sebe a k ľuďom, pocit vnútornej slobody a stále narastajúcej vonkajšej nezávislosti, tak sa jednoducho DRŽTE. Okrem toho sa dnes ukazuje tendencia (s príchodom Vodnára) prevládania všetkého osobného nad spoločným (ideovým) a svet sa viditeľne mení. Rola osobnosti v spoločnosti sa už začína cápať inak. Rôzne idey (politické, duchovné, náboženské) spôsobujú rozpustenie ega, jeho potlačenie. Na druhej strane iba ľudia s celostným egom a zreteľne prejavenými osobnostnými kvalitami sú schopní vzbudzovať sympatie a úctu. А preto jedinou hodnotou človeka sú jeho osobnostné kvality. Je to naša vizitka. Práve to sa cení v hocijakých vzťahoch – nie krásne slová alebo idey! Nech ste úspešní.

Mudr. Vladimír Savčenko

Tip redakcie Eugenika:

Mike Robbins – Buď sám sebou – Inšpiratívna a praktická kniha o tom, ako rozvíjať svoju skutočnosť, sebaúctu aj sebadôveru. Autor nás vyzýva, aby sme sa nebáli byť sami sebou a prejeviť svoj názor. Rozoberá dôvody, prečo sa od malička učíme byť takí, akí si myslíme, že máme byť, namiesto toho, aby sme boli jednoducho sami sebou. Vysvetľuje, aké princípy sú pre našu autentickosť dôležité, a teóriu na konci každej kapitoly uzatvára zaujímavými cvičeniami. Úryvok: Mít dobré vedení je zásadní aspekt toho, abychom znali sami sebe a byli schopni růst. Dalším zajímavým paradoxem života je to, že ačkoliv veškerý náš růst se odehrává v našem nitru a vychází z nás, je pro nás obtížné růst bez podpory a zpětné vazby od ostatních. Nám všem prospěje trvalé vedení, pokud se máme dále vyvíjet a růst, bez ohledu na to, jak moc jsme uvědomělí, jak nadaní můžeme být v určitých oborech, nebo kolik jsme se toho v životě naučili. I špičkoví atleti potřebují koučování a zpětnou vazbu, aby se udrželi na své vedoucí pozici a nadále se zlepšovali. Totéž platí pro nás pro všechny v každodenním životě. V určitém smyslu záleží jen a jen na nás, jestli budeme sami sebou a dokážeme žít opravdově. Nicméně zpětná vazba od lidí, jež respektujeme, jimž věříme a kteří se s námi mohou podělit o svou moudrost a svůj úhel pohledu, se může stát neocenitelnou součástí našeho vnitřního růstu a naší cesty životem.

Pôvodná cena: 8.60 EUR, Naša cena: 6.88 EUR, Zľava: 20.00 %, Ušetríte: 1.72 EUR

Súvisiace články:

(Prečítané 1 499 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.