google27eaa3905ca3fee3.html
jjjjjindkkex„No jó, mužský, ti nestárnou. Šediny je zdobí, brýle jim svědčí, vrásky jsou sexy. Žádné krřečové žíly. Žádna celulitída. Žádné klimaktérium. Ale pak najednou….zdechnou.“

Věra Chytilová

Po pravidelných návštevách kozmetického salóna a kúpe „zaručených“ kozmetických zázrakov na omladenie pleti, som sa rozhodla pre ráznejšie kroky.

Je najvyšší čas, ak už nie je po funuse!

Prehrabávam sa článkami a triedim v hlave informácie o neinvazívnych metódach, ako pomôcť svojej stárnucej pleti vyvolať dojem, že ešte nemá svoje odslúžené roky za sebou. Po skonštatovaní, že sú mi už všetky tieto neinvazívne metódy za drahé peniaze na „starú belu“, hľadám tvrdší, teda silnejší kaliber. Invazívne metódy plastických chirurgov. Len nájsť dobrú kliniku, kde cena bude priamoúmerná k dosiahnutej kvalite. Teda, že za veľa peňazí mi skutočne uberú zopár rokov a to takým spôsobom, že nebudem mať namiesto ksichtu posmrtnú masku, že moja prirodzená mimika (úsmev od ucha k uchu, keď sa vám aj oči smejú), nebude predlohou pre hororový animovaný film Tima Burtona, ani príslovia pre dospelých „Chcela stará mladou byť – zašila si riť.“

Ak si dám ubrať zopár rokov v tvári, zdvihnú sa mi tým aj prsia, ktoré odkojili moje deti? Nie. Tie prídu na rad ako druhé. Len trochu narezať, odstrihnúť, zapošiť a možno by si zaslúžili aj niečo do nich vložiť, nejaký futrál. Nech si aj oni užijú návrat k rokom, keď mali dvadsať – tridsať. Nebudem na nich šetriť a ukracovať ich. Ale čo moje hrdlo a dekolt? Dlhé roky konkurovali labuti – dlhé a štíhle, hladké. Teraz by obstáli  v súťaži o najlepší husí krk. To im nemôžem spraviť – tvár po faceliftingu, prsia po plastike! Nepoznám horší pohľad ako na hladkú, ponaťahovnú tvár na vráskavom krku. Na pekné, vyšponované prsia s hroším dekoltom. Dobre. Vrchná tretina môjho ja sa vráti o desaťročie dozadu. Čo spravím s druhou tretinou? Tú budem skrývať v korzete a v tunike? Zaslúži si táto tretina o niečo menej než vrchná? Jednoznačné áno liposukcii! Ináč to nemá význam, ak nemôžem ukazovať osí pás, dokonalý zadok v bikinách. Kurnik. Zabudla som na zadok! Dva kopčeky s úhľadnou dolinkou to už zrovna nie sú. Odsedel si svoje. Tomu pomôže už len elastické prádlo pod plavkami. To by tie kopčeky po zosuve pôdy mohli trochu pozdvihnúť. Vyriešené. Ostatné maličkosti ako celulitída na stehnách, horšiaci sa (chválabohu len) zrak, budem riešiť priebežne. Žiaden problém.

Po tomto dlhom procese „znovuzrodenia“ vlastnej mladšej kópie, ktorý som pre seba tak starostlivo naplánovala, sa mi začal v mozgu rýpať malý, malinkatý červík s neuveriteľne silným hlasom. Ten hlas sa nedalo nepočuť. „Prečo by si to, ty krava, na sebe páchala? Či si si neužila dosť bolestí v čase, ktorý ti bol na to vyhradený? Tak porozmýšľaj, prečo? Stojí ti za to chlap, ktorý ťa vymenil, alebo sa chystá vymeniť za mladšie víno, pretože, hlupák, nevie oceniť zrelé, vzácne, archívne víno? Stojí ti za to tá zle platená robota, len aby si mohla ešte pár rokov variť šéfovi kávu?“

„Nestala by som sa ministerkou zahraničných vecí USA, keby ma Joe neopustil,“ povedala Madeleine Allbrighová. To dokáže žena, ktorá sa úplne zbavila batohu so záťažou, pričom tento batoh vláčila dobrovoľne a s masochistickou radosťou dlhé roky.  Zatiaľ, čo muži rastú, ženy stagnujú a potom sa karta obráti. Príde vek, v ktorom žene narastú krídla. Len muži nám nahovorili, že ženy ich generácie sú už staré. Presvedčili spoločnosť, že ich dlhšia reprodukčná schopnosť je dôležitejšia ako ktorákoľvek iná schopnosť. Táto rozmnožovacia schopnosť je  základ predsudku voči starším ženám, tento predsudok je základ tolerancie spoločnosti voči neverám, rozbíjaniu vzťahov, ničeniu rodín dokonca aj tých mužov, ktorí by mali byť vzorom pre všetkých. Hoci štatisticky ich prežívame o veľa rokov, dokázali nás presvedčiť, že na nich od určitého veku nemáme. Prečo inak by ženy znášali oveľa menšie platy, nižšie pracovné zaradenie ako ich mužský náprotivok?

diane-keaton-wrinkles-cosmetic-surgeryPrečo sa prizeráme, ako sa táto kampaň voči ľuďom v určitom veku šíri celou spoločnosťou? Prečo mladá pleť a mladistvý vzhľad má byť zárukou toho, že niečo sa hýbe vpred? Vidíme, ako mladé moderátorky nahrádzajú staršie, skúsenejšie. Veď vo svete to takto nefunguje. Stačí si pozrieť správy na významných spravodajských TV staniciach, kde mierou kvality redaktorov sú výkony a nie počet vrások na tvári, čím menej, tým lepšie a najlepšie žiadne.

Je Vlado Voštinár pri svojej 50-tke menej charizmatický ako voľakedy, keď mal hrivu brčkavú? Určite nie.

Dobre. Možno pohľad na hladkú pleť je príjemnejší, ale kto nám túto myšlienku vtĺkol do hlavy? Muži alebo kozmetické spoločnosti? Ak zoberieme v úvahu fakt, že nás žien je oveľa viac ako mužov, tak sme vynikajúci segment trhu. Dokonca tak vynikajúci, že sme boli schopné prijať názor, že len mladá pleť má patent na rozum, schopnosti a šťastie. Tento názor radostne prijali aj muži a čím ďalej, tým viac vidíme mužov depilovaných, namaľovaných, po plastikách, pozorujúcich sa v zrkadle, či im pribudli ďalšie vrásky. Už majú aj ich.

Spoločnosť sa mení. To je fakt. Niektoré hodnoty minulosti ako úcta k šedinám, rešpekt ku skúsenostiam starších, nahradili slová obsahujúce anti-aging. Prečo si ale nevážiť cestu, ktorú sme prešli, skúsenosti, ktoré sme získali, než sme sa dostali tam, kde sme?

Mnohí hľadajú zmysel svojho života, svoj cieľ a trvá, než pochopia, že cesta je cieľom a zmyslom života. Tie roky k nemu patria.

Žena, ktorá prijme samu seba takú aká je, je žena slobodná a tým nebezpečná. Slobodná žena je nemanipulovateľná. Nedonúti ju žiadna reklama, aby na sebe dala robiť zbytočné pokusy len preto, aby si na chvíľu privolala roky, ktoré už raz prežila, nenakupuje predražené výrobky svetoznámych kozmetických značiek, nenakupuje veci, ktoré jej dodajú zdanie mladistvosti, nestiahne sa do psychiatrického ústavu, ak ju vyhodí zo sedla manželky ctižiadostivá žabka a nebude znášať, aby s ňou v práci zaobchádzali ako s trpenou príťažou s malým platom, ktorá má byť vďačná, že má vôbec prácu a môže variť kávu mladšiemu kolegovi.

zdroj: http://www.zenyvbiznise.com


Tip na knihu:

Lise Bourbeau – Tělo – Tvůj nejlepší přítel – Autorka sa prihovára čitateľovi v snahe napomôcť pozitívnemu vývoju a životu v súlade s jeho fyzickým bytím. V prvej časti rozpráva o vývoji, raste, duchovných zákonoch, láske a energii. Druhá časť pojednáva o týchto témach: choroby, strava, zmysly, nadváha, sexualita, dych, telesné potreby, mentálne a emocionálne telo, duchovnosť a meditácia. Po každej kapitole nasleduje niekoľko cvičení.

Úryvok: Pro tělo je prvořadým úkolem zažívat potravu. Nejde jen o to strávit potravu, ale i strávit nové myšlenky. Možná jsi přijal něčí myšlenku; strávil jsi ji tedy. Zpětně se však rozhodneš postavit se proti ní tak, že toho člověka zkritizuješ, protože ona myšlenka v tobě vzbuzuje strach. Tím, že odmítneš opět strávit to, co způsobuje nějaký strach, riskuješ, že si přivodíš nějakou zažívací poruchu, odmítnutí myšlenky. Tvé tělo tě upozorňuje, že odmítat tuto myšlenku není dobré. Takový postoj způsobuje poruchy trávení a může dokonce zasáhnout celý trávicí systém, tedy žaludek, játra a slinivku. * * * Nelze dát druhým to, co člověk sám nemá. Jsi-li pln pochybností, strachu a starostí, nebudeš moci učinit šťastným ani nikoho jiného. Začni myslet na sebe, přitahuj k sobě příjemné věci a automaticky je budeš zasívat i kolem sebe. Buď přesvědčený, že máš v sobě vše, co je potřeba, abys k sobě přitáhl spoustu krásných věcí a požádáš-li o ně, dostaneš je. Nech se vést, oddej se tomu, odpusť vnitřně sám sobě.

Pôvodná cena: 7.60 EUR, Naša cena: 6.46 EUR, Zľava: 15.00 %, Ušetríte: 1.14 EUR


Súvisiace články:


 

(Prečítané 1 749 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.