google27eaa3905ca3fee3.html

historia_knihZačala som písať knihu… Ale ako sa vlastne píše taká kniha?

Začala som už niekoľkokrát. Človek sa proste učí celý život, ale keďže vývoj vo vesmíre ide po špirále...múdry človek nikdy nespraví veci tak, ako ich už raz spravil.

V poslednom čase ma fascinujú príslovia a porekadlá. Na toto by sa hodilo : „Nikdy nevstúpiš do tej istej rieky„. Začala som ju písať znovu… pretože mám potrebu… Každý si všetko vysvetľuje po svojom. Jeden si povie: „Kríza stredného veku, treba bilancovať a splniť si všetko, čo sa ešte splniť dá“. Druhý povie: „No tá sa nudí a už nevie, ako by na seba upútala pozornosť.

„Každý hodnotí daný stav a skutočnosti na základe svojho poznania. Poznania, ktoré nadobudol v priebehu svojho života.

…. tak som začala … píšem ju síce celý život vo svojej hlave, ale teraz potrebujem dať na „papier“ určité skutočnosti. Možno, že chcem machrovať,  možno vás chcem len vytrhnúť na chvíľku z vašej všednej, naučenej reality. Keď si človek myslí, že už na niečo prišiel, väčšinou to nie je pravda… pretože vesmír je neustále v pohybe a pravdepodobne je už teraz zase všetko inak.
Najradšej by som sa o tom všetkom rozprávala s vami osobne, lenže my ľudia sme si tu na Zemi vytvorili pravidlá…

… sme zbytočne zaneprázdnení a nevieme si nájsť čas na niečo, čo by nám spravilo radosť.  Ženieme sa za materiálnymi vecami, len aby sme si posilnili naše ego. Lebo EGO má oči . A tak vyrábame milióny zbytočností a kôli tomu riešime milióny problémov. Namiesto toho, aby sme ležali niekde pred krbom v objatí s človekom…  s ktorým nám je dobre.
Vymysleli sme si tisíce pravidiel, lebo my ľudia si proste nevieme bez pravidiel predstaviť svoj život. Tak, ako som si vypočula rozhovor akupunkturistu, neurológa,  chiropraktika, arména žijúceho vo Zvolene pána Karapetiana. “ Pán doktor, dajte mi prosím nejakú ihlu aj na chudnutie. “ Vraví nejaká pani za plachtou. „Načo, veď nie ste tučná…  podľa akých pravidiel ste tučná?

Podľa pravidiel EÚ ?“
Vytvorili sme si pravidlá. Nie…  vytvoril nám ich niekto iný. Niekto, čo pochopil , že pravda nie je v pravde samotnej, ale len v tom, ako si kto dokáže presadiť a obhájiť svoj názor.

My ľudia – ovce sa snažíme všetko dodržiavať, lebo sme to sem proste dopracovali a za chvíľku sa budeme báť aj dýchať, lebo ktovie… aj za to sa možno bude platiť daň.
A tak dýchame vzduch, aj keď ho nevidíme. Síce vieme jeho chemické zloženie, ale naším zrakom nie je postrehnuteľný. Tak, ako nie viditeľná intuícia. My ľudia sme proste materialisti. Zabudli sme, že existujú aj iné veci. Veci, ktoré nevidieť a predsa vieme, že existujú.

Tak, ako povedal Bolek Polívka vo filme Kurva hoši, guten tag…

Ako môžeme vedieť, keď to nevidíme? Ale keď pochopíme, budeme vedieť, že sa dejú zázraky…
Nechcem vás strašiť a nechcem vás ani poučovať, lebo vy to už všetko dávno viete…  Poznanie funguje ako mlynček. Hodíte veľký kus mäsa a ide to ťažko. A čím dlhšie meliete, tým to ide ľahšie. Ak si nedáte pozor, môže to s vami riadne zamávať. Ale môžete to hodiť na hormóny ako ja. Veď človek si už v mojom veku môže kadečo dovoliť... a každý si mäso dávkuje podľa svojej potreby a každý krúti podľa toho, ako sa mu chce.

Celý vesmír funguje na pripodobňovaní. Každý veci chápe podľa úrovne svojho poznania. Ale niektoré veci nie je vidieť. Musí vám proste niekto potvrdiť…  aby ste si to overili. A niektorí sme šikovní a niektoré veci nám proste idú aj na prvý krát skvele a iné možno nie. Človek skrátka na túto Zem prišiel s batôžkom, v ktorom má už kadečo odskákané…

(Článok z pripravovanej knihy  V mojej hlave.)


Súvisiace články:


Tip našej redakcie na knihu:

Anatolij Někrasov – Smysl života a naše role v něm – Táto kniha prináša duchovné a psychologické poznatky, ktoré môže vo svoj prospech využiť každý z nás. Skúma problémy fyzického, psychického aj energetického zdravia – samoty, rodinných vzťahov, milostných trojuholníkov, vzájomných vzťahov v spoločnosti aj vážnych ochorení. Kniha vychádza z rozsiahlej terapeutickej praxe autora. Pomáha vyhnúť sa mnohým problémom a nájsť riešenie rôznych životných úloh – jednoducho ponúka metódu, ako celkove zmeniť svoj život k lepšiemu a byť oveľa šťastnejší.

 Pôvodná cena: 8.90 EUR, Naša cena: 7.12 EUR

Zľava: 20.00 %, Ušetríte: 1.78 EUR


(Prečítané 1 125 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.