google27eaa3905ca3fee3.html

mardi-gras-masksV živote sa stretneme s mnohými “hereckými úlohami”. Niekedy ani nevieme, že stvárňujeme nejakú postavu. Že to, čo sa nám v živote deje, nie je to naše “pravé orechové”, ale navliekli sme si masku, o ktorej si myslíme, že s ňou by sme boli príťažlivejší, úspešnejší, milovaní a prijatí. To, čo sme naozaj, osoba, kým naozaj sme, naša pravá identita sa nám nezdá dosť dobrá alebo veľakrát ani nevieme kým v skutočnosti sme. Tak dobre sme sa vžili do role, ktorú sme začali hrať, že sme sa s ňou úplne zžili a zabudli sme na to, kým sme, kým sme boli, kým chceme byť. Ako deti sme to ešte vedeli. Resp. sme sme sa nad tým nezamýšľali, len sme žili. Robili sme to, čo nás robilo šťastnými a nezamýšľali sa nad tým, či sa to páči iným, či si za to zarobíme dosť, aby sme z toho vyžili, či to má perspektívu atď. Proste sme robili to, čo naše srdce si prialo, čo nás prirodzene priťahovalo.

Nájsť svoju skutočnú rolu v tomto svete to je našou prvoradou úlohou v živote. Prezliekanie kostýmov, učenie sa stale nových rolí, môže byť na chvíľu zaujímavé, ale skutočné naplnenie nám neprinesie. Našu skutočnú rolu sa učiť nemusíme. Je v nás, naša duša ju pozná veľmi dobre. Nemusíme sa namáhať s kamerovými skúškami, zahráme ju dokonale hneď na premiére. Slová prídu prirodzene v každej chvíli, bez učenia, bez rozpamätávania sa, bez šepkárky. Kostýmy si obliekať nemusíme, práve naopak, musíme vyzliecť každú masku, ktorú sme si obliekli, vrstvu za vrstvou a úplne sa obnažiť, aby sme našli svoje pravé Ja. Pod vrstvami masiek, pod nánosmi už nepotrebných odohratých rolí a ich textov, dejísk. Áno, formovalo nás to, bez nich by sme neboli tým, kým sme. Ale už ich nepotrebujeme. Jediné, čo v tejto chvíli potrebujeme, je úprimnosť. 

V prvom rade musíme byť úprimní sami k sebe a pozrieť sa na seba, na svoje skutočné Ja s nekritickými očami. Pripravení prijať sa takí, akí v skutočnosti sme. A dôverovať si, že až teraz prichádza rola nášho života a na doskách, ktoré znamenajú pre nás svet, pri kulisách nášho ozajstného života ju zahráme najlepšie ako akúkoľvek rolu doteraz, pretože je to naša pravdivá, naozajstná “rola”, úloha nášho života. 

A keď sa dostaneme až sem, už nás netrápi, či na konci nám budú diváci tlieskať, či pochopia naše umenie. Či zožneme standing ovation alebo odmenou nám bude rozpačité ticho, už dávno nie je dôležité. Pretože sme hrali pre svoje potešenie, pre radosť z hry samotnej.

Viac tu – www.facebook.com/prirodnevone


Súvisiace články:


Tip redakcie Eugenika:

Paul Ferrini – Vnitřní uzdravení – Táto kniha vám pomôže, aby ste sa otvorili skutočnému uzdraveniu a naplneniu. Ak máte pocit, že vám chýba láska, neveríte sebe ani životu, necítite nadšenie alebo nemáte dosť energie, dostávate do rúk jasný a účinný nástroj, ako to zmeniť. Môžete sa naučiť milovať seba samých z hlbín svojho vnútra. Môžete skoncovať so svojím utrpením a naplniť svoj život radosťou. Môžete naplniť zmysel svojej existencie a nájsť si rovnocenné, obojstranne obohacujúce partnerstvo. Môžete získať všetky dary života a lásky. Stačí len mať ochotu pozrieť sa na veci inak a otvoriť svoje srdce.

Paul Ferrini je znalec ľudskej duše a láskyplný duchovný majster. Prevedie vás dvanástimi logicky postupujúcimi krokmi, ktoré vám pomôžu pochopiť, prečo sa cítite a chováte určitým spôsobom, a ukážu vám, ako to zmeniť, aby ste získali naspäť svoju silu, tvorivú moc nad vlastným životom a schopnosť naplno prežívať lásku.

Pôvodná cena: 8.20 EUR, Naša cena: 6.97 EUR, Zľava: 15.00 %, Ušetríte: 1.23 EUR


(Prečítané 467 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.