google27eaa3905ca3fee3.html

image

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, kto je to priatel‚?

Človek, ktorý si vypočuje vaše starosti, poľutuje… Zdiela vaše nadšenie, plače spoločne s vami nad rozliatym mliekom, povzbudí, pohladí…

Keď sme mladí spája nás „nezaťaženie“ životom. Keď sme starší rozmýšľame s kým trávime svoj krátiaci sa čas. Akých ľudí sme ochotní vpustiť do svojho života? Samozrejme. Najlepšie tých, ktorí sú pre nás prínosom. Akceptujú naše názory, majú rovnaké záujmy, môžeme sa s nimi rehotať, plakať, vzdychať… proste sú takí ako my.
Ale čo s tými sviniarmi nadrapenými, ktorí si dovoľujú povedať na plnú hubu, čo si o nás myslia, dokonca si dovolia nás kritizovať?  Budú to isto iste sebeckí, neempatickí manipulátori… isto ich rodičia poriadne nevychovali a nemajú ani potuchy, čo je to bontón a etické správanie.

Slováci. Sme rokmi ubíjaní vlastnou dobrotou. Vo vnútri trpíme karmou haluškových oráčov. Kto je naozaj našim priateľom? Ten, čo pohladí, plače, nemo prikyvuje… ?

Môj názor je aj tak taký, že ľudstvo smeruje k nulovému bodu… Ale nechajme “ duchárčiny“. Čo tam po mojich názoroch… Môj priateľ utečenec sa stáva realitou. A ja sa pýtam vás aj seba: “ Koho sme ochotní akceptovať ako svojho priateľa?“
Vždy ide o to, čo sa máme naučiť.

Byť tolerantí, chápajúci, milujúci, statoční a hrdí.


Súvisiace články:


Tip vydavateľstva Eugenika:

Valerij Sineľnikov – Život bez strachu – Transformácia negatívnych emócií

Obľúbený autor učí, ako si poradiť so strachom. V prvom rade – ako strach rozpoznať, uvedomiť si ho, pochopiť jeho príčiny aj úlohu, ktorú možno v našom živote zohráva. A ďalej – ako sa ho zbaviť, premeniť zaužívané negatívne pocity a predstavy na nové, ktoré nás už viac nebudú oslabovať, ale posilňovať.

Ukážka: Podvedomie využíva pocit strachu tak, že z neho robí obrannú funkciu. Veď pre každú ľudskú bytosť je veľmi dôležité cítiť sa v bezpečí. Pocit bezpečnosti a ochrany nám zaručuje pocit pokoja. Strach však uskutočňuje tieto pozitívne zámery zlým spôsobom. Prispieva k tomu, že prestávame dôverovať iným ľuďom a okolitému svetu vôbec a izolujeme sa od nich. A tak vzniká uzavretosť, čo v konečnom dôsledku vedie k osamelosti.
Okrem osamelosti má pocit strachu množstvo ďalších škodlivých vedľajších následkov. V skutočnosti strach priťahuje práve to, čoho sa bojíme.
To znamená, že zdroj strachu sa nachádza v samotnom človeku. Je veľmi dôležité pochopiť to. Najprv vyžarujeme do okolitého sveta agresiu, a potom zažívame strach alebo obavy — ako obrannú reakciu. Ale pred kým sa bránime? Ukazuje sa, že pred sebou samým.

Pôvodná cena: 5.90 EUR, Naša cena: 5.31 EUR, Zľava: 10.00 %, Ušetríte: 0.59 EUR


(Prečítané 763 krát, 1 dnes)
 

One Response to Môj priateľ utečenec

  1. jana píše:

    ,,Slováci. Sme rokmi ubíjaní vlastnou dobrotou. Vo vnútri trpíme karmou haluškových oráčov. …..

    …Vždy ide o to, čo sa máme naučiť….,,

    No neviem kto tu trpí karmou haluškových oráčov, ale jedno viem, že ten, kto sa hanbí za svoj rod, či podceňuje svojich predkov, ten sa má čo naučiť a v tvojom prípade asi o to ide. Prajem Ti, aby ťa to učenie veľmi nebolelo … Veľa dievčat, čo najskor opľuvali svoju krajinu a neskor plačú a prosia úrady … pomáhajte, uniesol mi bývalý deti….