google27eaa3905ca3fee3.html

Z pohodlia si konštruujete všakovaké teórie o tom, prečo má žena právo na potrat. Vy konštruktéri, ak by vaše matky boli infikované vašimi teóriami, tak už nesedíte pri facebooku a nevypisujete svoje teórie, lebo by ste možno patrili medzi potratených! Áno vy, čo teraz žijete a dýchate. A možno, že podaktorí ste aj dielom znásilnenia, ale vy dobre viete, že váš život má cenu i napriek týmto okolnostiam. Určite teraz neľutujete, že chirurgickým zákrokom lekára v čase, keď sa vaše telíčko v lone matky ešte len vyvíjalo, neskončilo v nejakom nemocničnom odpadkovom koši. Choďte vy zástancovia potratov poďakovať svojim matkám, že vás donosili, porodili a nepočúvali pseudoteórie nevedomcov, ktorých štafetu ste teraz prevzali vy. Choďte sa pozrieť na síce postihnutých, ale šťastných ľudí, ktorí by podľa vašich teórií tu nemali byť, lebo ich život a život ich rodičov, by bol o ničom. Choďte za nimi a opýtajte sa ich čo hovoria na váš názor a či by boli radi ak by ich matky išli na potrat, keď ich nosili pod srdcom. Budete im závidieť tú radosť a vnútorné šťastie, ktoré ste vy zapantrošili. Spamätajte sa!

Martin Hruštínec, www.jupitera.sk(Redakcia vydavateľstva Eugenika nezdieľa názor autora textu)


 

(Prečítané 530 krát, 1 dnes)
Tagged with:
 

13 Responses to Niečo pre zástancov potratov

 1. Elena Marešová píše:

  Preboha koľko zloby v jednom článku – na koho sa vlastne hneváte? Vy ste asi nikdy nebol v situácii, o ktorej s takým opovržením píšete. Ďakujte za to Bohu.

 2. Keď redakcia nezdieľa môj názor tak prečo ho uverejňuje 🙂

  • Jaro Pavliga píše:

   Pretože si ctíme slobodu názorov. Myslím, že som Vám to dosť obšírne vysvetlil v súkromných mailoch. Naozaj nerozumiem Vašej reakcii. Toto nie je nejaká propagandistická stránka, ktorá hlása jediné správne názory. Práve naopak, teší nás široké spektrum názorov a najlepšie je, ak si tu u nás na blogu, ľudia z rôznych názorových prúdov, nájdu nejaký prienik, alebo sa aspoň snažia pochopiť, ako rozmýšľa niekto iný. Ja osobne aspoň s polovicou Vašich článkov nesúhlasím. A čo? Nemám to zverejňovať? Práve naopak. Páči sa mi a ctím si, ako viete svoj názory (podľa mňa niekedy scestné) vyargumentovať a obhájiť. I keď tento konkrétny článok je svojim urážlivým a agresívnym tónom ozaj na hrane, ale to som Vám už písal.

   • Martin Hruštínec píše:

    Vidíte v článku niečo čo neexistuje. Koho článok uráža? Zástancov potratov? A ako?

 3. Black Wizard píše:

  Pán Hruštínec, po čase som dospel vlastne k tomu, že s Vami súhlasím. Nepriek tomu však neľutujem, že som si nechal spraviť vazektomiu… lebo nemám potrebu dieťa vlastniť ako majetok v zmysle „toto je moje“ a v súčasnom ráde sveta ak by na to bola situácia, by som si radšej nejaké dieťa adoptoval, keďže rovnako ako zrod, i ostatné fázy života sú dôležité.

 4. Vivien píše:

  Možno by sa mal autor porozprávať so ženami,ktoré museli vychovať nechcené dieťa.Myslíte si, že takéto deti majú šťastné detstvo?Opýtajte sa ich. Na koniec by som chcela pripomenúť že je to osobné rozhodnutie ženy či si chce dieťa nechať alebo nie, posledný čo má do toho niečo rozprávať je muž,pretože si ani nedokáže predstaviť že by otehotnel.

 5. Martin Hruštínec píše:

  Podľa Vivien by aká bola odpoveď týchto detí?

  Odpovedali by – „mal som byť radšej potrateným“ ? A koľko percent z nich by takto odpovedalo?

  Nebavíme sa tu o šťastnom alebo nešťastnom detstve, lebo to je dosť relatívne. Navyše nešťastné detstvo môže mať aj dieťa, ktoré bolo chcené! Pre takéto typy ľudí odporúčam knihu od psychológa Frankla, ktorý prežil koncentračný tábor, v ktorom mu zahynula manželka aj dieťa.

 6. Vivien píše:

  No odpovede by boli aj také aj onaké. Sú ženy,ktoré sa časom s vecou zmieria,sú ženy/ rodičia pre ktorých bude dieťa celý život príťaž a dieťa to značne pocíti.Do dospelosti si odnesie určité „traumy“(problémy s nadväzovaním a udržovaním vzťahov,komplexy,psych.choroby atď).Druhá vec je popôrodná depresia u žien,ktorá sa môže vyhrotiť až tak že matka svoje dieťa zabije. Pre žiadnu ženu nie je jednoduché ísť na potrat,či si nebodaj myslíte že tam chodíme ako na kávu a s úsmevom? Každopádne je to naša ženská osobná vec,až budú mať aj chlapi možnosť vynosiť a odkojiť dieťa,potom si zastávajte takéto vyhranené postoje.Neriešte niečo,čo sa Vás netýka.K tej knihe,určite je zaujímavá,ale hádam nebudeme zrovnávať dospelého s dieťaťom v dvoch odlišných situáciách.

 7. Vivien píše:

  Malý dodatok:Je smutné keď si dieťa pomyslí “ kiež by som sa nenarodil/la“..je to dúfam malé percento detí,ale stretla som sa už aj s tým.( to neznamená že by som takému dieťaťu hneď dala lístok na druhý breh) Potrat sa inak vykonávajú max.do 12.týždňa (okrem mimoriadnych prípadov),ideálne čím skôr do 6-8 týždňa.Nervová sústava a srdce sa vyvíja v 5.až 6 týždni.Od tejto doby môžme začať uvažovať o nejakej malej bytosti,dovtedy je to proste zhluk buniek.Z duchovného pohľadu,duša vstupuje do tela až pri pôrode,dovtedy krúži okolo matky (stretla som sa iba s touto teóriou,ak viete aj o iných,kľudne ma poučte). Na koniec len dodám že je zvláštne,keď niekto takto tvrdošijne zastáva právo na život nenarodeného dieťaťa,ale už nie právo narodeného človeka rozhodovať o svojom tele a živote.

  • Black Wizard píše:

   Súhlasím s Vami, pani Vivien, že autor nepotrebuje mať dôvod niekoho presviedčať o svojom pohľade.
   Mne je skôr ľúto žien, vezmite si, že potrat, to je vlastne to, že Vám kovovým…dlátom lekár vyšparchá obsah Vašej maternice – v mieste, kde sa rodil život ako klíčiace semeno a teda naštartoval isté procesy vo Vás – aký bude mať dopad takýto čin na emočné telo ženy?

   Keď už, tak kam sa vytratila zodpovednosť ľudí, keď teraz existujú tabletky „deň po“ – načo zachádzať až tak ďaleko?

   Napokon z môjho pohľadu je Vaša teória času vstupu duše alibistická a ukazuje istú necitlivosť voči rituálnemu pojatiu života. Ak život sám rozhodol že niekoho čaká nový zrod, už teraz, ba dávno predtým bolo rozhodnuté, že prišiel čas. Ľudia sa potom zľaknú z rôznych dôvodov a potratom prerušia tento tok života. Je to vlastne taký symbol doby, ten potrat, že človek sa silou mocou bráni proti životu a jeho cestám a chce mať všetko podľa seba. Pritom život pre Vás pripravil vhodné dary dávno vopred podobne ako dobré víno musí dozrievať postupne – moment vstupu duše, ako by len mohol byť bez všetkých vhodných príprav v ten správny čas?

 8. Spojením vajíčka so spermiou sa do pochodu spustili prírodné sily utvárajúce nové telo a možnosť inkarnácie. V tomto momente určité duše z onoho sveta čakajúce na inkarnáciu sú pritiahnuté k budúcej matke a približne v polovici tehotenstva sa táto duša „zmocní“ telíčka, čo je sprevádzané prvými pohybmi dieťaťa.

 9. Mirinda píše:

  Síce s oneskorením. ..p. Hrustinec,rešpektujem vás názor. Dovolím si vám vsak odporucit zamyslieť sa nad spôsobom akým reagujete ..Ak V nás niečo takto silno zarezonuje, nemame to spracované…máme to aj my V sebe…je mi jasné, že ste neboli na potratE, ale dávate tým silno najavo, že tam niečo je…Všetko dobre…ty kto si bez viny. ..hod kameňom. ..

  • Na to, aby ste mohli mňa posudzovať, cez tento článok, je nevyhnutné, aby ste poznali aspoň moje emócie. Lenže vy ich nepoznáte a vyjadrujete sa…

   Navyše aj čistý človek sa môže rozohniť a môže mať v sebe spravodlivý hnev.