google27eaa3905ca3fee3.html

Možno desiaty krát som si pozrela pútavý film o duchovnej ceste od ambície k zmyslu života. A možno desiaty krát som mala pocit, že pozerám niečo nové.  A možno som iba veci pochopila. A možno nastala PREMENA.

Film je spleťou poučných príbehov. Prostredníctvom režiséra, ktorý túži po skvelej kariére, matky dvoch detí, ktorá hľadá stratenú radosť z vlastnej realizácie a úspešného podnikateľa, nás film vedie krôčik po krôčiku za poznaním, že zmyslom života je vlastne služba iným. Zažité vzorce ega, ktoré sa naučíme v detstve tak strácajú svoju silu a prestávajú ovplyvňovať naše životy.

Premena – od ambície k zmyslu života

Celý film je poňatý ako interview s Dr. Wayne W. Dyerom, poprelínané vstupmi do životov hlavných postáv. Hlavní hrdinovia – matka, podnikateľ a režisér – prechádzajú zmenami svojich postojov k sebe samým i k svojmu okoliu, vďaka udalostiam a okolnostiam, ktoré nie náhodou prichádzajú do ich životov. Začínajú chápať, že zmysel ich cesty a naplnenie vlastného šťastia sú ukryté kdesi vnútri a treba ich iba jednoducho vydolovať spod nánosov vlastného ega. Film je malou oslavou duchovného rastu človeka a jeho postupného nachádzania vlastného JA. Obrovskú silu mu dodáva samotný Dr. Wayne W. Dyer, jeho myšlienky, vlastná cesta za duchovným dozretím i jeho pohľad na život. Ukazuje ľuďom, ktorí zatiaľ nenašli dostatok odvahy zmeniť svoj život, ako plne využívať všetky možnosti, ktoré sa im ponúkajú.

Dr. Wayne W. Dyer – učiteľ, ktorý inšpiroval milióny ľudí

Wayne Walter Dyer sa narodil 10. mája v roku 1940 v Detroite. Väčšinu svojho dospievania  strávil v sirotinci.  Veľmi skoro získal doktorský titul v poradenstve. V rokoch 1958-1962  slúžil v námorníctve Spojených štátov. Potom pôsobil ako profesor na St. John’s University v New Yorku.

Dr. Wayne W. Dyer je vyhľadávaný psychoterapeut a spisovateľ. Zaoberá sa rozvojom osobnosti, je autorom viac ako tridsiatich kníh, vytvoril mnoho audio a video programov.

Vo svojich dielach, ako aj vo svojej poradenskej praxi ponúka spôsoby, ako prebudiť a trvale udržiavať vnútornú silu, ktorá drieme v každom z nás a ako prevziať zodpovednosť za vlastný život i osud. Vďaka vlastným skúsenostiam a nespočetným príbehom ľudí, ktorým pomohol, dokáže svojimi dielami presvedčiť aj najzarytejších skeptikov a pesimistov, že každý človek dokáže premeniť akékoľvek svoje želanie na skutočnosť, samozrejme – ak smelo vykročí na cestu osobnej premeny.

„Esenciálna prirodzenosť každej ľudskej bytosti je dokonalá a bezchybná, ale po rokoch strávených vo svete ľahko zabúdame na svoje korene a prijímame prirodzenosť falošnú.“ (Lao-c´)

Wayne postavil svoj úspech na troch úzko spätých odboroch pôsobnosti – vytvoril pre seba koncept na mieru. Ten pozostáva z verejných prednášok a vystúpení, sérií audiokaziet a pravidelných publikácií nových kníh. Jeho tvorba je neuveriteľne rozsiahla. Neorientuje sa výhradne na obchodné vzťahy, kam se uberá väčšina literatúry osobného rozvoja – orientuje se na omnoho širšie spektrum čitateľov. Jeho posolstvo obsiahlo priaznivcov z celého sveta. Čo je na ňom obdivuhodné? Na všetko sa totiž pozerá jemu vlastným priateľským pohľadom.  Ak túžite po krátkom záblesku jeho myšlienkového potenciálu a nadhľadu, pozorne ho sledujte vo filme „Premena“

Verte, že každý môže čerpať z neviditeľného vesmírneho zdroja a využiť silu svojho ducha tak, ako potrebuje a ako si želá. Želanie sa však stane viditeľnou realitou až vtedy, keď tomu uverí.

Nie: “ Uverím tomu, až to uvidím.“ Ale: „Uvidím to, až tomu uverím.“

www.abc-mysleni.cz 

Celý film v angličtine TUSúvisiace články:


Viac sa dozviete v tejto skvelej knihe:

303-ako-si-spoluvytvarame-svoje-zivoty_1430224966_mediumEsther Hicks, Wayne Dyer – Ako si spoluvytvárame svoje životy

Vynikajúce, originálne podané vysvetlenie našich ľudských zážitkov na tomto svete. Jasne a stručne, s nadhľadom a vtipom, bez zbytočného sentimentu a pritom láskyplne reaguje „vyššia inteligencia“ na otázky ohľadom životného poslania, hľadania správnej cesty, smrti, zmierenia a odpustenia, jasnosti, múdrosti, inšpirácie, slobodnej voľby, násilia, politiky či ohrozeného životného prostredia.
Prostredníctvom rozhovoru je tu prezentované jadro náuky, ako sa stať vedomým tvorcom nielen svojho vlastného života, ale aj širšej spoločnej reality, ktorú tu zdieľame a v ktorej sa navzájom ovplyvňujeme.

Pôvodná cena: 7.60 EUR, Naša cena: 6.84 EUR, Zľava: 10.00 %


 

(Prečítané 1 935 krát, 1 dnes)

2 Responses to Premena – od ambície k zmyslu života

  1. Jana píše:

    Dobrý deň Kde si môžem film pozrieť? Nikde ho neviem nájsť. Ďakujem. Jana