google27eaa3905ca3fee3.html

Cesta za Silvánom Paoluccim na šamanský seminár bola úžasná. V aute sme boli štyria – Eva, Elenka, Vladko a ja. Silvána sme poznali už predtým a tak sme si rozprávali skúsenosti zo seminára Esejské zrkadlá, na ktorom sme boli taktiež spolu. Zjednotili sme sa v tom, že sa náš život po seminári rozbehol ešte o čosi rýchlejšie. Kým Elenka mala pracovať na závislostiach a život jej ihneď prihral zopár pekných šancí naučiť sa žiť bez nich, Vladko sa snažil vyrovnať s tým, čo pre neho znamená rodina, ja som pracovala na potlačení tieňov a veru pri ich vyťahovaní som si užila aj dosť sĺz, rovnako ako Eva, ktorá sa zbavovala túžby páchať dobro. Nevedeli sme presne, čo nás čaká, ale tešili sme sa na priateľov, krásne prostredie Rusavy, na našich hostiteľov a na množstvo nových skúseností.

Skutočnosť predčila naše očakávania. Ja som už bola na niekoľkých šamanských kurzoch, ale toto bolo celkom iné. Všetko sa krútilo okolo čakier a minerálov. A bolo to nesmierne zaujímavé a jedinečné. Bolo to menej o šamanizme a viac o krištáľoterapii. A najviac o človeku a jeho mieste v tejto vzácnej dobe.

Hneď ráno sme si všetci sadli do kruhu, Siláno bol na mieste hlavného šamana a začalo sa pracovať. Učili sme sa, že každá nerovnováha v tele sa prejavuje na našom zdraví. Ak nás niekto požiada o pomoc pri jeho uzdravovaní, musíme najskôr zistiť, s ktorou jeho čakrou súvisí problém. Potom treba podľa povahy problému diagnostikovať, či má v tejto oblasti „klient“ nadbytok, alebo nedostatok energie. Podľa toho sa potom vyberie vhodná terapia. V krištáľoterapii poznáme dva druhy minerálov podľa toho či energiu vydávajú, alebo ju sťahujú. Je samozrejmé, že ak by sme dali „klientovi“ na zapálené miesto kameň, ktorý prehrieva a zvyšuje energiu, asi by sa mu neuľavilo. Aj keď účinok minerálov sa prejavuje na veľmi jemnej nehmotnej úrovni, jeho pôsobenie sa prejaví aj na vo fyzickej rovine. Takže, ak hovoríme o tom, že každý blok alebo náznak ochorenia súvisí s dušou, prejavuje sa problém duše aj na našom tele ako zápal, blok, tuhnutie, brnenie, soplenie, bolesti, zlomeniny atď.

Prvý deň bol venovaný 1.2.a3.- tej čakre a minerálom, ktoré s týmito čakrami súvisia. Ako všetci vieme 1. čakra je naša základná čakra, ktorá nám pomáha zostať stáť pevne nohami na zemi. Silváno jasne vysvetlil, že hoci je prvá čakra medzi nohami, jej korene sú v chodidlách a preto pri práci na chorobách súvisiacich s prvou čakrou treba rátať s pomocou energie matky zeme. Ak túto čakru chceme preventívne posilňovať, mali by sme čo najviac chodiť bosí. Nielen v lete, ale hoci aj v zime pobehať pár minút po snehu, či namrznutej tráve. Pri liečení prvej čakry sa používajú: „ červený jaspis, čierny turmalín, obsidián, hematit.

Druhú čakru s prvou spája granát. Ten reguluje menštruáciu a a je skvelý pomocník pri liečbe gynekologických problémov, napríklad pri zbavovaní sa myómov. Samozrejme, že ho netreba nosiť na krku. Veľmi zaujímavý poznatok, ktorý mám z tohto stretnutia je, že každý kameň vhodný na liečbu, treba nosiť na tej čakre kam patrí. Takže už spomenutý granát je dobré pripnúť si uložený do gázového vrecúška do nohavičiek. Ale také ľahké to zasa nie je a rozhodne sa človek po absolvovaní jedného seminára nestane šamanom, majstrom ani liečiteľom. Až po pár rokoch práce a štúdia sa adept naučí spoznávať, že aj v tele, aj medzi minerálmi a v liečení, všetko so všetkým súvisí. Druhá čakra napríklad súvisí s piatou čakrou a spolu pôsobia na štvrtú čakru – na srdce.

Všeobecne sa dá povedať, že pomocníkmi pri liečbe ochorení súvisiacich s druhou čakrou sú rubín, perly, perleť, mesačný kameň, oranžový kalcit, karneol, korál, aragonit. Samozrejme zasa treba vedieť, ktorý z týchto kameňov pridáva a ktorý uberá energiu. To všetko sme sa učili a skúšali precítiť. Objavila som tu aj zaujímavý minerál nazývaný v preklade kameň templárov. Má v sebe rovnoramenný kríž templárskeho rádu a slúži na vyrovnanie osobnosti smerom do svojho stredu, aby nežila v extrémoch. Dobré je, nosiť ho pri sebe v čase, keď robíme veľké životné rozhodnutia.

S treťou čakou, ktorá je spojená s mocou a životnými rozhodnutiami sú spojené kamene ako jantár, citrín, amitrín, tygrie oko, záhneda, slnečný kameň, apatit, žltý kalcit, ohňový opál, s ktorým by mal pracovať iba skúsený šaman. Okrem toho, ktorý kameň má aké účinky a pri ktorých diagnózach sa využíva, sme sa dozvedeli ako kamene čistiť a ako rozlíšiť pravé, prírodné kamene od umelých. Najčastejšie kúpite umelý tyrkys, jantár, slnečný kameň a citrín, ktorý vzniká vypálením ametystu pri vysokých teplotách. Jeho energetická hodnota sa tým úplne stráca a hoci je kameň „pravý“, je už vlastne na úrovni umelého. V debate sa všetci zhodujeme aj na tom, že priraďovať kamene ku znameniam zverokruhu je iba dobrý marketingový ťah, ale iný účinok to pre jednotlivé znamenia nemá. Prezradím jednu z metód čistenia kameňov. Treba ich nechať ležať v hustom náleve vody a hrubej morskej soli. Nálevu nech je tak 3cm nad okraj kameňov. Najlepšie je, nechať ich tam 2 – 3 dni a na štvrtý deň ich dobre poumývať pod tečúcou vodou a nechať ich voľne uschnúť na svetle. Nie na slnku. Potom sú pripravené k práci. Môžu slúžiť na samoliečbu, liečenie častí tela alebo na celkovú terapiu. Terapiu krištáľmi treba opakovať 3 x 7 dní, aby bola naozaj účinná.

K štvrtej srdcovej čakre sme priradili tieto účinné minerály: rodochrozit, rodonit, chryzokol, amazonit, ruženín, kunzit, andský ružový opál, avanturín, turmalín, jadeit – kameň vládcov a smaragd – kameň šamanov.

Piatej čakre sme venovali mimoriadne veľa času, lebo podľa Silvána je to momentálne v čase transformácie veľmi dôležitá čakra. Je to čakra komunikácie. A tá sa v tomto období nekonečne rozbieha, internet, telekomunikácie, ale aj nútená komunikácia z očí do očí, keď sa denne riešia vzťahové záležitosti. Posilnenie tejto čakry nám pomáha rozpoznať a pochopiť svoje emócie a pracovať s nimi. Keď budeme mať svoje emócie pod kontrolou, bude naša piata čakra v poriadku. Na krku by sme teda mali nosiť chalcedonit, tyrkys, pozor ten pravý rozoznáte podľa ceny, tyrkys nie je lacný kameň), celestín, akvamarín, larimar, labradorit, chryzopras, modrý opál, modrý kalcit.

Šiesta čakra si vyžaduje kamene fialovej a indigovej farby. Ametyst, fluorit, lapis lazuli, sodalit, azurit, orlie oko, čaroit, levanduľový jadeit (výborne upokojuje rozdrásané nervy).

Siedma korunná čakra má tvar lotosového kvetu, čo naznačuje cestu od otvárania srdca po konečné zjednotenie všetkého so všetkým. Keďže Silváno Paolucci nie je iba šaman, ale aj teosof, bádateľ a terapeut prešli sme od krištáľov k filozofii a k vnímaniu posledných rokov, kedy sa vývoj zrýchľuje a naše srdcia sa čoraz viac otvárajú v prospech celku. Siedma čakra reprezentuje stupeň nášho vývoja. Celé ľudstvo prejde zmenou, ale zmena sa dá zvládnuť iba za pomoci dobrého úmyslu, vedomého myslenia a silnej vôle. Keď prestaneme žiť v iluzórnom svete a napojíme sa na Jednotu začne sa revolúcia jedného srdca. Človek pochopí, aké má v sebe obrovské schopnosti a možnosti a naplno ich rozvinie.

Siedma čakra- zlatý pyrit, krištáľ, diamant, čierny turmalín.

Posledný deň seminára bol venovaný šamanskému kruhu. V kmeňoch, ktoré si vážili svojich šamanov sa riešili všetky problémy v kruhu. Bolo to sväté miesto, kde sa nesmelo klamať. Najmúdrejší z kmeňa využívali energiu kruhu pre prospech tých, ktorí potrebovali riešiť svoje problémy. Naučili sme sa zásady podľa, ktorých sa vytvára šamanský kruh. Potom sme hľadali svoje silové zviera, rozoberali, čo ktoré zviera symbolizuje a k čomu nás vedie Tak napríklad motýľ je veľmi dôležitý symbol pri transformácii, lebo na ňom jasne vidíme, ako sa zo škaredej kukly zmení na krásneho a slobodného tvora. Má to veľa spoločného s labuťou, krásne nám túto symboliku ukazuje rozprávka o škaredom káčatku, z ktorého sa vykľula krásna labuť. Aj motýľ, aj labuť sú symbolmi smrti a znovuzrodenia a hovoria nám, že nemáme do ničoho prirodzeného zasahovať. Treba nechať veci plynúť. Posledná veta platí, ak sa nám sníva o motýľoch, či labutiach. Večer po skončení seminára sa pod hviezdnym nebom, z ktorého padal dážď hviezd, venoval Silváno výkladu symboliky našich snov z minulej noci. Občas ho doplnila jeho nesmierne charizmatická manželka Luciana.

Úplným vrcholom celého podujatia bol šamanský tunel. Ešte teraz ma mrazí, keď si spomeniem. Spočíval v tom, že jedna dobrovoľníčka si ľahla pred nás a my sme sa napájali na jej minulé životy a hľadali sme v nich súvislosti so súčasnými problémami. Pre mňa bolo najzaujímavejšie, že potom, keď sme nahlas hovorili o minulých životoch, ktoré sme v súvislosti s ňou videli, mnoho razy sa zopakovali tie isté životy a situácie. Poučné bolo, že v životoch, v ktorých bola žena, bola často prenasledovaná, ponižovaná, znásilňovaná, zabíjaná, aby v životoch v ktorých bola muž znásilňovala, vraždila, unášala, prenasledovala. Zrazu som si uvedomila, že ak nevystúpime zo začarovaného kruhu pomsty, možno príčin a dôsledku a ak nepochopíme, že to nevedie k ničomu, nepohneme sa ďalej. Bol to pre mňa veľmi silný zážitok, napriek tomu, že sama som už absolvovala niekoľko razy, niekoľko druhov regresnej terapie. Toto bolo niečo úplne iné, keď som videla, že každý sa môže naladiť na každého a opakujúce príbehy mi potvrdili, že to nie sú výmysly, mala som skvelý pocit. Vyplynulo mi z toho aj to, že každý zrejme po mnoho životov rieši tú istú tému, ale vždy v inej podobe. „Dobrovoľníčka“ si ani v tomto živote, ani v tých predtým nebola istá sama sebou, podľa mňa dodnes rieši problém sebadôvery. Už počas ležania v „šamanskom tuneli“ jej mnohé docvaklo. Zaujímavý bol aj poznatok, že sme sa navzájom viacerí motali v svojich minulostiach, čo len potvrdzuje teóriu, že žiadne stretnutie nie je náhodné. A ja dodávam, že ani zbytočné.

Nikomu sa nechce odísť, najradšej by sme ešte týždeň dva zostali a učili sa. Nikto z nás nie je tak naivný, aby si myslel, že jeden kurz, či seminár ho privedie k osvieteniu. Isté však je, že každé takéto stretnutie vždy viac a viac otvára naše srdce. Každý si odnesie toľko, koľko potrebuje. Niekto urobil míľový krok a iný iba krôčik, ale tak je to so všetkým, vždy a všade. Ja som si pridala ku všetkému ešte väčší kúsok (ak je to vôbec možné) úcty k Silvánovi. Druhý deň popoludní totiž Elenka ochorela, mala horúčku, bola malátna a ťažko sa jej dýchalo. Silváno nezaváhal a prešiel od teórie k praxi.

Na jej príklade nám ukázal, ako sa dá s minerálmi a šamanským majstrovstvom za 20 minút zbaviť choroby a nedovoliť jej vojsť. Liečbe však predchádza diagnostika. A to je pre väčšinu z nás zatiaľ neprebádaná krajina. U Elenky, aj keď sa zdalo, že to bude vírus chrípky alebo niečo podobné, išlo o srdiečko, ktoré na základe viacerých sklamaní zatvorila natoľko, až sa choroba dostala na fyzickú úroveň. Keďže sme kamarátky môžem potvrdiť, že liečba nebola krátkodobá. Jej účinky trvajú dodnes.

Vďaka Silváno, vďaka Jitka za sprostredkovanie aj preklad. Teším sa na ďalšie stretnutie.

Erika Vincoureková


Súvisiace články:


 

Tip na knihu:

James Endredy – Šamanismus pro začátečníky – Autor, ktorý dlhé roky zbieral skúsenosti u šamanov a získal viacero zasvätení, pútavo a kultivovane rozpráva na témy: čo vlastne šamanizmus je, aký je šamanistický pohľad na svet, ako sa človek stáva šamanom, šamanistická iniciácia, duchovia, psychoaktívne látky, šamanove nástroje a rituály, liečenie, veštenie… Varuje aj pred nebezpečnými či pochybnými záležitosťami, ktoré sa často tvária ako šamanistické, a zaujímavý je aj zoznam šamanistických kmeňov celého sveta v závere knihy.

Ukážka: Ačkoliv některé šamanské kultury (například nepálští Magarové či sibiřští Eskymáci kmene Goldů) používají během svých obřadů živý strom, je strom světa jednoduše jen symbolem středu světa uprostřed kvantové pěny, což znamená, že ve středu světa se nachází každý strom, každé místo i každý člověk. Pokud budeme po tomto stromu lézt nahoru či dolů nebo se budeme jen houpat na jeho větvích, náš život se navždy změní, neboť prolomíme kletbu společné dohody o jediné realitě a naše vědomí se rozšíří do kosmické pěny. Prožijeme pak jednotu vědomí, hmoty, času i prostoru a vzájemnou propojenost veškerého života. A právě toto je věčná cesta šamana.

Pôvodná cena: 8.30 EUR, Naša cena: 6.64 EUR, Zľava: 20.00 %, Ušetríte: 1.66 EUR 

(Prečítané 1 157 krát, 1 dnes)

Comments are closed.