google27eaa3905ca3fee3.html

901bce3f0221d32686377c1f165a57af

Počas mojich rokov študovania u Barbary Ann Brennan som si vždy predstavovala, že keď úspešne skončím túto školu, budem dokonalá a osvietená, že už ma nikdy viac nič neprekvapí a „nevyvedie z miery“. Sčasti sa mi to aj podarilo, môj život sa veľmi zmenil k plnohodnotnejšiemu a šťastnejšiemu, ale hlavne som si uvedomila a naučila som sa ako ho môžem meniť a korigovať, že som si jednoducho strojcom svojho šťastia. Našla som mier a pokoj v mojej duši. Ale moje hľadanie neprestalo, aj keď som si predtým myslela, že tomu tak bude. O pár rokov neskôr ma slovila ďalšia forma liečenia, a tou je šamanizmus, ktorý zahŕňa v sebe viacero aspektov liečenia a pre moju súkromnú prax je veľkým obohatením a taktiež naplnením.

Šamanská cesta je cestou napojenia sa späť na Matku Zem, na prírodu, na rastlinnú a živočíšnu ríšu a takisto na duchovnú podstatu našeho bytia. O šamanizmus som sa začala viac zaujímať aj vďaka úžasnej žene – šamanke a liečiteľke Patricii White Buffalo, ktorá je pôvodnou americkou indiánkou – veľmi silnou a energickou bytosťou. Patrícia ma priviedla na ďalšiu cestu hľadania a prehlbovania mojich vedomostí a tým sa pre mňa otvorila nová epocha môjho života prepojenia s Matkou Zemou a jej energiami. Šamanizmus nieje náboženstvo, je to cesta späť k našim koreňom, k prírode, k Matke Zemi. Je to životný pohľad na svet okolo nás. Cez meditáciu, tanec a extatické vedomie sa môže šaman voľne pohybovať medzi fyzickými a spirituálnymi dimenziami. Vďaka týmto metódam sa kontaktuje so všetkými formami života, aby nastolil harmóniu a rovnováhu. Vie, že naše prežitie ako druhu závisí na rešpekte, úcte a komunikácii so živými aj neživými bytosťami, rastlinami, pôdou, vodou, kameňmi…

Intenzívne som začala pociťovať volanie predkov, vnútorný nepokoj až som sa nakoniec rozhodla ísť na miesto, kde ma hlas volal. Bolo to Peru, o ktorom som dovtedy veľa nepočula a nezaujímala sa o túto časť našej krásnej Matky Zeme. Pretože som sa naučila dôverovať svojmu vnútornému hlasu bolo jasné, že ho budem nasledovať a onedlho som aj urobila svoje rozhodnutie a vydala som sa osobne precítiť energiu tejto úžasnej krajiny, Machu Picchu, Posvätného Údolia Inkov a nakoniec Amazóniu. Peru si ma naveky podmanilo svojou krásou, históriou a magickosťou.

Počas môjho pobytu som spoznala úžasné historické miesta Ánd, ktoré boli presiaknuté a nabité posvätnou energiou. Ceremónie, ktoré som prežila na Machu Picchu a v amazónskej džungli ma natrvalo prepojili so Zemou, s Božstvom, s Jednotou. Otvorilo sa mi nadzmyslové vnímanie reality a vnímala som, ako rastlinná ríša s nami komunikuje a akú má úžasnú silu liečiť a pomáhať nám. Každá rastlina je súčasťou väčšieho celku, matrixu energií. Matka všetkých rastlín Ayahuasca, ako ju domorodci v amazónii pomenovali pre jej úžasné liečivé účinky, mi otvorila cestu k novej dimenzii chápania duchovného a fyzického sveta.

Viac o liečivej sile rastlín, o dôležitosti otvorenia „tretieho oka“, ako brány do duchovného sveta, na pripravovanom mini-seminári v apríli a v máji v Bratislave. Keď pri čítaní tohoto odkazu pociťujete zvedavosť, nepokoj alebo nadšenie, tak je to volanie Matky Zeme, ktorá má pre Vás nejaký odkaz. Viac informácii o tomto seminári a o ďalších, ktoré pripravujem nájdete na mojej web stránke: www.alicia.sk


tumblr_mq9ksxjjga1stgvxho1_500


Súvisiace články:


Tip na knihu:

James Endredy – Šamanismus pro začátečníky – Autor, ktorý dlhé roky zbieral skúsenosti u šamanov a získal viacero zasvätení, pútavo a kultivovane rozpráva na témy: čo vlastne šamanizmus je, aký je šamanistický pohľad na svet, ako sa človek stáva šamanom, šamanistická iniciácia, duchovia, psychoaktívne látky, šamanove nástroje a rituály, liečenie, veštenie… Varuje aj pred nebezpečnými či pochybnými záležitosťami, ktoré sa často tvária ako šamanistické, a zaujímavý je aj zoznam šamanistických kmeňov celého sveta v závere knihy.

Ukážka: Ačkoliv některé šamanské kultury (například nepálští Magarové či sibiřští Eskymáci kmene Goldů) používají během svých obřadů živý strom, je strom světa jednoduše jen symbolem středu světa uprostřed kvantové pěny, což znamená, že ve středu světa se nachází každý strom, každé místo i každý člověk. Pokud budeme po tomto stromu lézt nahoru či dolů nebo se budeme jen houpat na jeho větvích, náš život se navždy změní, neboť prolomíme kletbu společné dohody o jediné realitě a naše vědomí se rozšíří do kosmické pěny. Prožijeme pak jednotu vědomí, hmoty, času i prostoru a vzájemnou propojenost veškerého života. A právě toto je věčná cesta šamana.

Pôvodná cena: 8.30 EUR, Naša cena: 7.47 EUR, Zľava: 10.00 %


(Prečítané 1 544 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.