google27eaa3905ca3fee3.html

Vzťahy vyžadujú najvyššiu úroveň zrelosti, komunikačných zručností a spoľahlivosti. Aký typ vzťahu si zvolíte je vaša voľba. Jeden typ nie je lepší od druhého, alebo správnejší, než ktorýkoľvek iný. Vaša duša alebo duch má určité lekcie, ktoré sa potrebuje naučiť a rozličné typy vzťahov slúžia tomu, čo sa učíte. Nikto, okrem vášho vyššieho ja, vám nemôže povedať ktorý typ vzťahu je pre vás najlepší. Dôležité pre vystúpenie z kruhu viny, obviňovania a hanby je zaujať autoritu, prevziať zodpovednosť a byť duchovne zodpovedný za svoje skutky, bez ohľadu na typ vzťahu, ktorý ste si zvolili.

Aby ste si vedeli vytvoriť predstavu o tom, čo je vzťah „voľného tanca“, predstavte si človeka, ktorý sa učí. Rozličné tanečné kroky sa môžete naučiť od rozličných partnerov. Jeden partner môže byť expert na valčík, iný na tance country&western. Keď ideme študovať na univerzitu, rôzni vyučujúci nás učia rôznym predmetom. Niektorí učitelia sú veľmi dobrí, iní si potrebujú zdokonaliť svoj štýl výuky. Pointou je, že sme si vybrali učiteľa alebo partnera, či už je „dobrý“ alebo nie. Otázkou vždy je: Čo je to, čo sa v tejto situácii pokúšam naučiť?

Koleso medicíny

Rôzne vzťahy nás môžu naučiť nesmiernemu množstvu vecí, alebo môžeme pokračovať v robení stále rovnakých chýb, vzťah za vzťahom. „Voľný tanec“ je príležitosťou k úprimnosti a jasnému vyjadreniu vašej túžby po priateľstve a intimite. Niet tu klamania či pretvárky. Partnerovi, s ktorým ste, dávate integritu a rešpekt.Postoj, zahrnutý v nasledujúcich 5 Dohodách zaistí úspech pri voľbe akéhokoľvek typu vzťahu:

  • Prvá dohoda: Uvedomiť si a vytvoriť to, čo môžete ako milenec ponúknuť
  • Druhá dohoda: „Voľný tanec“ je voľba, ktorá predstavuje získanie mnohonásobných zrkadlových odrazov seba, aby ste sa ako milenec mohli zdokonaliť
  • Tretia dohoda: Skúmať, kde sú vaše hranice a obmedzenia, týkajúce sa intimity
  • Štvrtá dohoda: Vydať sa do vášne ako zdroja pre vašu vlastnú kreativitu
  • Piata dohoda: Vážiť si a ctiť si svojho partnera ako zdroj k napojeniu sa na Zdroj, ktorým je Veľký Duch.

Vyvažovanie našej sexuality

Odmietať svoju sexualitu, alebo sa stať otrokom jej fyzickej rozkoše je nerovnováha.

Pri spôsobe života podľa pôvodných obyvateľov Ameriky chápeme, že pochádzame zo Zeme. Dostali sme ľudské telá a večné duše, takže môžeme prežívať rovnováhu medzi obidvomi.

Keby všetky ľudské bytosti mali odmietať pud rozmnožovania sa, ľudský druh by vyhynul. Keby všetci ľudia mali odmietať potrebu po dotyku, po objatí alebo po sexuálnom uspokojení, stali by sa z nás roboti s tvrdým srdcom. Na druhej strane, keby sa všetci ľudia mali stať otrokmi fyzických zmyslov a sexuality, nikdy by sme neboli dosť slobodní, aby sme mohli objaviť neobmedzené svety našich nekonečných duší.

Objavenie rozkoší fyzičnosti a spirituality ich vzájomným vyvážením umožňuje ľudstvu zažívať nebo na Zemi vo vnútri ľudskej formy. Milovať pravdu toho, že ste človekom, znamená vidieť, že ľudské bytosti boli stvorené v celistvosti a dokonalosti. Veľké Tajomstvo sa nedopustilo žiadnych chýb, keď bolo ľudstvo stvorené. Ak sa naučíme vyvažovať to, že sme ľudské bytosti, bez súdov, môžeme to všetko mať.

Autor textu: Ina Laughing Winds

Zdroj: http://www.dreamingwolf.sk/Sacred/sacredsex.htm

(Preklad internetového článku stránky www.spiritualsexuality.com)

Ina Laughing Winds je manželská, rodinná a detská poradkyňa, so zameraním na párové a individuálne poradenstvo v tradičných a alternatívnych životných štýloch. Má súkromnú prax v Scottsdale v štáte Arizona. Ina vedie GoldenWind Dreamers Lodge a je žiačkou Thunder Strikes, ktorý ju zasvätil do učení duchovnej sexuality starovekých Mayov, zvaných Chuluaqui Quodoushka.


Súvisiace články:


Tip na knihu:

Omraam Mikhael Aivanhov – Sexuální síla – okřídlený drak – Autor sa v tejto knihe zaoberá otázkou, do akej miery sa môže navzájom prepájať sexuálna sila a spiritualita. Podľa jeho vlastných poznatkov človek môže s pomocou vlastnej sexuálnej sily oživovať svoje telo, zvyšovať si životnú energiu a udržiavať si večnú mladosť, ale aj prebudiť svoje vyššie nervové a mozgové centrá a dosahovať tak čoraz vyššie vedomie.

Pôvodná cena: 8.20 EUR, Naša cena: 6.56 EUR, Zľava: 20.00 %, Ušetríte: 1.64 EUR


(Prečítané 1 598 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.