google27eaa3905ca3fee3.html

Niektorým z vás sa možno nebude páčiť to, čo poviem v tomto článku. Varujem vás vopred. Nehovorím o sexuálnej závislosti. Oslovujem zdravých ľudí, so zdravým, vysokým sexuálnym pudením. Nedávno sa ma v mojej súkromnej praxi klienti pýtali: „Som v poriadku? Koľko sexu je príliš veľa sexu?“

Moja prvá otázka je vždy intímna: „Koľko sexu máte so svojím partnerom, partnerkou a koľko sebauspokojovaním?“ Nepoužívam bežné slovo masturbácia. Uprednostňujem priliehavejšiu opisnú frázu, navyše, masturbácia pri svojom koreni znamená seba-zneužívanie. Ja sa nezneužívam. Privádzam si rozkoš. Reakcie niektorých mojich klientov boli, 2 až 4 krát za deň, s partnerom, vrátane sebauspokojovania, alebo sebauspokojovaním bez plnej ejakulácie alebo orgazmu. Všetky vyššie uvedené odpovede spadajú do kategórie zdravého. Áno, dokonca aj 4x za deň!

Niektorí ľudia nemajú také sexuálne pudenie, ktoré by zaručovalo takýto typ sexuálnej aktivity. Vo väčšine partnerských vzťahov má jeden človek väčšie sexuálne pudenie, než ten druhý. Tu je zlaté pravidlo: partner s menším sexuálnym apetítom by mal zvýšiť svoju sexuálnu aktivitu tak, aby vyšiel v ústrety potrebám väčšieho apetítu. Nemusí sa to zdať byť férové, ale je to rozhodne zdravé.

Čo väčšinu z nás nikto nikdy nenaučil je to, že sexuálny život a obzvlášť orgazmy majú kľúčovú úlohu pri uchovávaní zdravého tela, mysle a ducha. Čím vyššie úrovne orgazmu dokáže človek zažiť – a existuje 5 úrovní – tým energickejší budeme po emocionálnej, mentálnej, fyzickej, duchovnej a sexuálnej stránke. Toto poznanie pochádza zo starovekých šamanských tradícií, zvaných Chuluaqui Quodoushka, ktoré sa odovzdávali z pokolenia na pokolenie ústnou tradíciou, od civilizácie Mayov a starešinov Rady Zapleteného Vlasu až k môjmu učiteľovi, Útočiacemu Hromu.

Sexualita má v Kolese medicíny pozíciu v strede. Na juhu sú naše emócie, na západe naše fyzično, na severe naše mentálno, na východe naše duchovno a v strede, naša sexualita. Podobne, ako lúče na kolese, keď sa budeme zaoberať so svojou sexuálnou energiou, táto bude mať dopad na náš emocionálny, mentálny, fyzický a duchovný stav. Natriasa vás tá jazda? Aký máme zo seba pocit? V akom stave je naše telo? Konfrontuje nás so skutočným odhadom našej sebahodnoty.

Koleso medicíny

Než aby sme sa zapodievali svojou sexualitou, je pre nás ľahšie sa upísať puritánskej tradícii nášho dedičstva a byť menej sexuálny, než sexuálnejší, obmedzovať svoju predstavivosť ohľadom nášho milovania sa s partnerom, než mať otvorenú a neobmedzenú predstavivosť. Je ľahšie nástojiť na tom, že partner s vyšším sexuálnym apetítom je „presexovaný“, než si pripustiť svoje strachy a obmedzenia v oblasti sexuality. Zážitok orgazmu s partnerom alebo bez neho, vyvažuje vaše vnútorné prostredie. Hojí a lieči vás na bunečnej úrovni. Keď ide na vás choroba, vyjadrite svoju zmyselnosť a sexualitu a doprajte si orgazmus. Môžete sa vyliečiť. Orgazmy vysokej hladiny sú tým, čo omladzuje telo a sú kľúčom k dlhovekosti.

Sex je Prirodzený. Veľký Duch (alebo akokoľvek si želáte vyššiu silu pomenovať) stvoril naše telá – a sú krásne. Kľúčom je sexuálna sloboda a nie nejaká licencia. To značí, že máme zaujať autoritu, prevziať zodpovednosť a byť duchovne zodpovední za bohom dané právo, ako duchovná sexuálna bytosť.

Takže, najbližšie, keď vám niekto povie: „Si presexovaný, presexovaná“, navrhnite možnosť, že by si tento človek mohol zvýšiť svoju vášeň a zdravie a mať viac energie pre dosiahnutie všetkých tých vecí, ktoré vo svojom živote túži dosiahnuť. Sex, vášeň a orgazmy sú palivom v motore, nenechajte ho vyschnúť.

Autor textu: Ina Laughing Winds

Zdroj: http://www.dreamingwolf.sk/Sacred/sacredsex.htm

(Preklad internetového článku stránky www.spiritualsexuality.com)

Ina Laughing Winds je manželská, rodinná a detská poradkyňa, so zameraním na párové a individuálne poradenstvo v tradičných a alternatívnych životných štýloch. Má súkromnú prax v Scottsdale v štáte Arizona. Ina vedie GoldenWind Dreamers Lodge a je žiačkou Thunder Strikes, ktorý ju zasvätil do učení duchovnej sexuality starovekých Mayov, zvaných Chuluaqui Quodoushka.


Súvisiaci článok: Posvätná sexualita


Tip na knihu:

Omraam Mikhael Aivanhov – Sexuální síla – okřídlený drak – Autor sa v tejto knihe zaoberá otázkou, do akej miery sa môže navzájom prepájať sexuálna sila a spiritualita. Podľa jeho vlastných poznatkov človek môže s pomocou vlastnej sexuálnej sily oživovať svoje telo, zvyšovať si životnú energiu a udržiavať si večnú mladosť, ale aj prebudiť svoje vyššie nervové a mozgové centrá a dosahovať tak čoraz vyššie vedomie.

Pôvodná cena: 8.20 EUR, Naša cena: 6.56 EUR, Zľava: 20.00 %, Ušetríte: 1.64 EUR


Súvisiace články:

(Prečítané 3 775 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.