google27eaa3905ca3fee3.html

61122_455297798488_335581523488_5113164_2453127_n

Sme závislí na ukájaní samých seba a ničí nás to.

Ja som dlho onanoval. Niekto fajčí. Iný sa prejedá. Ďalší nakupuje. Pozerá telku.

Vlastne je to normálne. Lekári k onanii nabádajú, nehanbite sa. Fajčí skoro každý druhý. A nezdravé jedovaté jedlo je bežným, dokonca ho predpisujú deťom v školských jedálňach.

Škodíme si a robí nám to dobre.

Prečo?

Prečo som dlhé roky onanoval? Ukájal sa, aby som pustil semeno a ostal potom vysilený, slabý, apatický?

Muž tým, že pustí semeno, stratí až tretinu svojej dennej sily. Ak tak robí viac krát za deň, je vyžmýkaný. V semene je sústredená životná sila. Semeno je sústredený zhustený život – ohromné množstvo malých bičíkovitých bytostí. Tieto bytosti sú ľudia v inej podobe, ako sme zvyknutí.

Všetko v živote prebieha v kolobehoch. Jar, leto jeseň, zima. Deň, noc. Cez „deň“ sme ľudia. Naši potomkovia sú ale tieto „nočné“ prvoky: spermia a vajíčko. Až ich spárením, vzniká zasa človek. Tieto medzipokolenia nájdeme v celej rastlinnej a živočíšnej ríši. U paprade je dokonca tá „nočná“ podoba tá bežná, a tú „dennú“ si skoro nevšimneme. Tak, ako si nevšimneme, že spermia je živá.

Vlastne som sám seba podvedome chcel oslabiť, chcel zničiť, keď som onanoval. Detstvo končilo a vzbudzovala sa vo mne veľká sila. Sila dospievania a plodnosti. Sila sebauskutočnenia a samostatnosti. Sila samostatného objavovania tohto sveta, v ktorom som sa ocitol.

Keď sme deti, svet prijímame. Učíme sa tak, že odpozoruvávame, napodobňujeme. Až neskôr sa tvorí naše jastvo, začíname sa učiť vedome. Utvárame samých seba.

Naša spoločnosť ale potláča tento prirodzený vývoj. Školstvo a často aj sami rodičia držia čerstvých mladých ľudí v klietke – umelo nás držia v detskom stave napodobovania. Bránia nám skutočne sa učiť, odrádzajú nás od robenia chýb. Bránia nám prejaviť sa. Keď vytŕčaš, je to zle. Učitelia ťa karhajú, napomínajú. Dačo povieš a si napomenutý. Nedajbože máš pravdu a osopia sa na teba. Oni s tebou husi nepásli, ty si sopliak a čakaj, kým vyrastieš. Čakaj, až budeš mať 50 rokov a potom si otvor hubu.

Všetky prevratné a hodnotné myšlienky však v minulosti prišli od mladých ľudí. Aj Einstein si uvedomil podstatu relativity, keď mal len dačo cez dvadsať.

Bránia nám sa prejaviť. Bránia nám tvorivo použiť úžasnú životnú silu, ktorá sa v nás prebúdza. Ušlapávajú nás.

A už vôbec nám nedajú návody, ako s touto silu pracovať. Výsledok? Nevieme, čo so sebou. Hádže nami. Narážame do tesných mantinelov. Sme ako zbité zvieratá. „To je normálne, je v puberte“, povedia. Vyrastie s toho. Stane sa suchým strojom ako my. Podvolí sa a ostane slepo detsky kopírovať spoločenské správanie. Nikdy nedospie. Vekom hej, ale duševne nie.

Mladý človek je bitý dovtedy, kým sa svojej sily nevzdá. Kým ju dobrovoľne nezačne zahadzovať. Aby zapadol do školy, do spoločnosti, musí byť totiž pokojný a podvoľný. A vôbec sa nepatrí mať vlastný názor a nedajbože mať pravdu, či dokonca presadzovať ju. Takéto chovanie je v chorej spoločnosti založenej na klamstvách akoby všeobecným ohrozením. Všetky staré deti, učitelia aj rodičia, sa do teba oprú. Cisár je nahý a stína každého, kto na to upozorní.

My sa podvolíme. Svoju silu odhodíme skôr, ako sa s ňou naučíme pracovať. Začal som onanovať, dobrovoľne sa vyflusávať, žmýkať. Iní začnú piť lieh. Ďalší sa uzatvoria do sveta počítačových hier a krivia sa za obrazovkou. Ďalší tupo sedia oblbnutí liekmi, ktoré im predpísali páni lekári psychiatri. Iní sadnú pred telku. Iní sa prežierajú a sú s toho obézni a tupí. Ďalší sa zbavujú sily v posilovni a žerú kadejakú chémiu na rast svalov. Ďalší sa pustia do mentálnej onanie a stanú sa z nich páni „vedci“.

Keď sa takto oslabíme, staneme sa náchylní ochorieť. Nie len telesne. Zmocnia sa nás myšlienkové vírusy: nositelia klamstiev našej civilizácie. Zmotajú nás, zneužijú na svoje množenie. Obsadia našu myseľ a vlastnú myšlienku už skoro nenájdeme. Potlačia nás úplne. Staneme sa strojmi civilizácie. Nedospejeme na ľudí. Sme zmrazenými chorými deťmi.

Niektorí však napriek tomuto neutešenému stavu nájdeme cestu von. Aj ja som našiel.

Keď som sa prvý raz veľmi zaľúbil a vzťah nám nevydržal ani týždeň – uvedomil som si, že je so mnou dačo veľmi v neporiadku. Začal som to skúmať. Trvalo rok, kým som si vyjasnil, čo sa za ten krátky týždeň vlastne stalo. Prečo som si hodil poleno pod nohy. Prečo mi vlastné cudzie myšlienky hodili poleno pod nohy.

Začal som sa sám nachádzať a uzdravovať. Učil som sa znovu otvárať svetu, učil som sa spolužiť s ľuďmi. Súžiť v prirodzenom spoločenstve, nie v tom formálnom školskom ani inom. Pomohla mi krčma, kde sme sa ľudia ako ja každý piatok stretávali a alkohol nám pomáhal otvoriť sa jeden druhému. Pomáhali sme si navzájom. Znova sme sa nachádzali a spoznávali ako tvory spoločenské.

Prešlo ešte veľa rokov, kým si uvedomil, že kameňom úrazu je môj návyk onanovať. Onania je dôvodom, prečo som slabý, prečo som výbušný, prečo som uzavretý, prečo si nedokážem nájsť babu. Čím viac onanuješ, tým viac ti klesá sebavedomie. Toto vedeli už taoisti v starej Číne.

Prečo to nevieme my?

Nie je v záujme civilizácie a ani nedospelých detí, ktoré ju riadia, aby sme dospeli. Nie je v ich záujme, aby sme sa o nás samých dozvedeli čokoľvek podstatné. A už vôbec, aby sme sa s našou mysľou, naším telom a našou silou naučili pracovať. Aby sme zvládali samých seba a stali sa plnohodnotnými ľuďmi schopnými ďalšieho stupňa: spoločenstva. Nie formálneho umelého uniformného spoločenstva – ale prirodzeného: takého, kde všetci jeden druhého ctíme a dopĺňame sa v rozmanitosti. Kde sa všetci môžme prejaviť.

Prestal som onanovať – a zrazu som sa nepoznal. Začal som sa stávať iným človekom – začínal som byť sám sebou. Našiel som stratené sebavedomie. Apatia, nechuť a lenivosť zmizli. Po dvoch týždňoch som si našiel babu, zaľúbil som sa a bolo to nádherné. Bola taká, ako som si vysníval a bolo to vzájomné. Už som si nebránil, nerobil podrazy. Nechal som svoju silu, nech pôsobí. Už som mal nejaké skúsenosti a už som nebol v škole ani doma, kde by ma utláčali – bol som v druhom ročníku na výške a mal som zrazu veľa voľnosti.

Táto moja milá mala rada sex, milovali sme sa veľmi často. Strácal som semeno, ale neoslabovalo ma to tak veľmi ako onania – sila sa totiž v spojení aj tvorila. Milovanie nás aj posilňovalo. Aj keď sme s touto novou podobou životnej sily zväčša nedokázali pracovať. Nikto nám nikdy nepovedal, že sa to vôbec dá. Bolo to v pohode, kým som neochorel. Potom zrazu začala byť tá pravidelná strata semena neudržateľná, mojej milej som však chcel dopriať a navyše som si nebol vedomý, že som chorý. Uvedomoval som si len slabosť a nevedel, čo je príčinou. Podvedome som vzťah ukončil. Začal som sa chovať ako idiot a ona ma nechala. Nič jej nezazlievam.

Zasa som si potom dlho v duchu snažil ujasniť, čo sa vlastne stalo. Náhodou sa mi do rúk dostala knižka od taoistického majsta Mantaka Chia. Táto veľa objasnila. Po pár úvodných kapitolách je to hlavne praktický návod ako pracovať s plodivou a tvorivou silou, ktorá sa v nás v období dospievania vynára. Väčšina chorôb našej spoločnosti bola vysvetlená práve ako príčina nedostatku vedomostí o tom, ako pracovať s touto silou. Začal som skúšať cvičenia opísané v tejto knižke. V tomto období som sa cez jedného známeho dostal aj k Reiki. Predtým som bol veľký skeptik, popravde som si nemyslel, že nejaké „energie“ jestvujú. Veď hádam nie sú naši múdri lekári takí slepí, že by tieto sily západná medicína nevidela? Tento môj známy mi otvoril pramene sily, ktoré som si pod tlakom spoločnosti dakedy dávno nevedomky uzavrel. Bol to veľmi silný zážitok a trval skoro dva týždne. Stále tú zmenu cítim.

Začal som skúšať s touto silou pracovať. Výsledok? Už bývam zriedkakedy chorý, myseľ mám jasnejšiu. Som sebavedomý. Ide mi učenie, vlastne mi ide skoro všetko, do čoho sa pustím. Otvárajú sa mi možnosti. Otvárajú sami dvere všade, kde sa pozriem. Stávam sa slobodným dospelým človekom. Tvorím si svoj život. Sebauskutočňujem sa. Napĺňam sa. Som šťastný. Radostný. Nadšený. Silný. Som človekom.

Mám priateľku. Už sme spolu dlhšie, ale semeno som pri nej ešte nestratil. Telesný pohlavný styk mi vôbec nechýba – objímame a bozkávame sa a vymieňame si životnú silu, dopĺňame sa. Obohacujeme sa navzájom. Ľúbime sa navzájom. Zatiaľ sa na dieťa nechystáme – nemá teda zmysel púšťať semeno. Šetríme si životnú silu na samotné plodenie. Možno za pár rokov ju dokážeme odovzdať dieťaťu.

Často po vzrušených hrách s priateľkou pociťujem tlak v semenníkoch, veľkú citlivosť, možno až trochu bolesť. Prišiel som nato, že tento pocit nie je telesný, ale duchovný. Niekedy som naschvál púšťal semeno, keby som sa tomuto pocitu vyhol. Teraz už viem s touto surovou silou nahromadenou v semenníkoch pracovať. Dá sa vytiahnuť cez kostrč hore chrbticou a posilní ducha. Po ceste je možné ju pri viacerých orgánoch uskladniť a túto silu po ceste zjemniť.

Včera bolo tejto sily však už priveľa, až som to nezvládal. Pomohol mi veľký strom v parku. Poprosil som ho. Poďakoval som mu.

Svet je čarovný a riešenia sú všade dookola.


Tip na kvalitnú knihu:

Omraam Mikhael Aivanhov – Sexuální síla – okřídlený drak – Autor sa v tejto knihe zaoberá otázkou, do akej miery sa môže navzájom prepájať sexuálna sila a spiritualita. Podľa jeho vlastných poznatkov človek môže s pomocou vlastnej sexuálnej sily oživovať svoje telo, zvyšovať si životnú energiu a udržiavať si večnú mladosť, ale aj prebudiť svoje vyššie nervové a mozgové centrá a dosahovať tak čoraz vyššie vedomie.

Pôvodná cena: 8.20 EUR, Naša cena: 6.56 EUR, Zľava: 20.00 %, Ušetríte: 1.64 EUR


Súvisiace články:


 

(Prečítané 4 917 krát, 1 dnes)

26 Responses to Onania

 1. Giorgio DiMottoli píše:

  S taoistického pohladu je u muža každá ejakulácia klincom do rakvy.(a tým nemyslím sexuálnú abstinenciu samozrejme:-)

 2. To máš odkiaľ takú ultimátnu hlúposť? 😀 Veď v Tao Te ťingu nič také nie je.

 3. Giorgio DiMottoli píše:

  Tao te ťing je základ,o tomto sa už písalo pred takmer 4000 rokmi v kinhe žltého cisára.

 4. Pozri v Tao te ťingu URČITE nič také nie je ak ak vieš kde tak povedz v ktorej kapitole.

 5. Giorgio DiMottoli píše:

  Ja som napísal že to je ttť? hovorím o knihe žltého cisára.

 6. Ktorá kniha? Znaky prosím

 7. Giorgio DiMottoli píše:

  ZNAKY NEVIEM: Vnitřní kánon Žlutého císaře (Huangdi Neijing) je napsán formou rozhovorů mezi Žlutým císařem, nebeským mistrem Čchi Po (Qi Po) a Šchao Jü (Shao Yu), který byl císařovým ministrem. Tvoří jej dvě samostatné knihy:

  Kniha Su-wen je v současné a nezměněné podobě známá nejméně dva tisíce let a věnuje se teoretickým základům čínské medicíny. Zabývá se zákonitostmi a existencí životní síly čchi. To vše v souladu a s vysvětlením základních čínských teorií jin-jang a pěti prvků.
  Kniha Ling-šu se zabývá aplikací teorie v praxi a její dochované fragmenty jsou datovány do období Jižních Sungů (12. – 13. stol.).

 8. Giorgio DiMottoli píše:

  Dva hlavné piliere Tao sú uchovanie a transformácia. Muži najviac esencie Ťing strácajú pri ejakulácii, ženy zas pri menzese a pri pôrode.
  Zároveň pri bežnom sexe sa stráca aj Ťing či ako u mužov tak u žien
  Hlavnou príčinou je, že Ťing – esencia – spermie a vajíčka opúšťajú telo.
  Taktiež aj Ťing či uniká cez genitálny orgazmus smerom von.
  Preto sa Sexuálna alchýmia zameriava:
  na zadržanie esencie spermií a vajíčok(okrem záujmu priviesť nového potomka)
  transformáciu energie spermií a vajíčok -Ťing či. To jest jej privádzanie do orgánov, žliaz, mozgu, kostí za účelom liečenia a posilovania duchovného rastu.
  VIAC NA:http://www.taojoga.sk/teoria-sexu.html

  • 唐艺梦 píše:

   Taoismus je prastarý filozofický smer, ktorý rieši metafyzické otázky, spôsob vlády, konanie nezasahovaním a podobne. Jeho začiatky sa datujú niekedy od knihy Tao Te Ťing, za autora ktorej je pokladaný Lao Tan (známy ako Lao c´, v preklade Starý majster). Filozoficky tento smer rozvíjal ešte Čuang c´, ktorého Vnitrní kapitoly sa dajú zohnať v ČR. Ak sa má hovoriť o hlavných pilieroch tao, ide o tieto dve knihy. Neskôr sa z taoizmu stalo tzv. temné učenie, ktoré sa zaoberalo pochybnými praktikami, ako snaha o získanie lieku zaručujúceho dlhovekosť,prípadne až nesmrteľnosť. Prípadné rady o neplytvaní semenom treba chápať v historickom kontexte, keď každý bohatý Číňan mal niekoľko manželiek, konkubín a popri tom hojne navštevoval kurtizány (to platí aj teraz, len teraz je oficiálna iba jedna manželka, milenky a prostitútky sú de jure ilegálne, ale de fecto takmer nevyhntutným statusom vplyvného muža v Číne)… pri takomto bohatom sexuálnom živote sa niekedy stávalo, že sa mu nepodarilo splodiť syna (dcéry sa nerátali, to bola len príťaž pre rodinu). O nejakom zakazovaní v sexuálnej oblasti pre čínskych mužov neviem… mimochodom, taoistickí mnísi predávali aj niečo ako viagra, to si treba pozrieť Ťin Pching Mej, čo je vlastne niečo ako čínske porno… opisuje život bohatého Číňana, jeho početné konkubíny a ich boje o moc. Ja som čítala len scenzúrovanú verziu ale v roku 2012 to nanovo preložil Oldřich Král… nescenzúrované.

 9. Giorgio DiMottoli píše:

  Ale čerpám aj s kníh a prekladov vladimíra anda taiči qikungu a pod. http://www.artyci.com/?lnk=575&lng=sk

 10. Pedro Herrero píše:

  až takto?

 11. Giorgio DiMottoli píše:

  Pedro Herrero napíš pre Lujza Niril Zhang znaky Huangdi Neijing a su wen ja ich neviem s pamäti ty si sinolog tak makaj!:-)

 12. Vladimír Líška píše:

  Tao te ting je len velmi všeobecný pohlad, tam samozejme nič také nie je, avšak pri taoistickej kultivácii sa praktikant stretne s kultiváciou sex energie, nejde o celibát v krestanskom pohlade, ale o kultiváciu sex. energie a vyživovanie vnutorných orgánov, neplytvat zbytočne tiangom ladvín

  • 唐艺梦 píše:

   o využívaní a sublimovaní sex. energie aj v čísnkych pomeroch hovorí napríklad aj tantrický buddhizmus. Aj niektoré, skôr pokútne čínske pramene hovoria, napr. o liečení nedostatku energie staršieho muža jeho sexom s oveľa mladšími ženami, najlepšie pannami… Také prípady sa občas stanú aj v súčasnosti, rieši ich čínska polícia ako podvody, presnejšie, riešia tých starých úchylov… Aj niektoré sekty na Ďalekom východe sa špecializujú na sex vodcu sekty s bližšie neurčeným počtom prívrženiek sekty…To si treba naštudovať a neplieť si pojmy s dojmami. A hlavne sa neoháňať Tao Te Ťingom, to by sa starý Lao c´ uchechtal na smrť v hrobe… a Čuang c´tiež…

 13. Giorgio DiMottoli píše:

  Jednoducho povedané pre laika:-)

 14. Vladimír Líška píše:

  Inak Juri ty si to minule luxusne vyjadril prečo systém chce mať vybitých ludí, nadmiera sexu v TV, a suvis s mozgom a ladvinami, čo z ludi robí mainstremove ovečky, ktoré nedokážu udrzat pozornost a sustredit sa na hlbšie pochopenie problemov…čo krásne vyhovuje systému

 15. Giorgio DiMottoli píše:

  Z pohľadu TAO súčasný systém preto tak podporuje sexizmus aby boli ľudia úplne vybití a vyplytvaní z energie,nakoľko nadmiera sexu ničí drahocennú obličkovú esenciu ťing ktorá priamo vyživuje mozog a duševné schopnosti ludia sú potom doslova hlúpy jak ovce,ľahko ovládatelní a manipulovatelní.

 16. Tak kopírujem : 唐艺梦 – "Taoismus je prastarý filozofický smer, ktorý rieši metafyzické otázky, spôsob vlády, konanie nezasahovaním a podobne. Jeho začiatky sa datujú niekedy od knihy Tao Te Ťing, za autora ktorej je pokladaný Lao Tan (známy ako Lao c´, v preklade Starý majster). Filozoficky tento smer rozvíjal ešte Čuang c´, ktorého Vnitrní kapitoly sa dajú zohnať v ČR. Ak sa má hovoriť o hlavných pilieroch tao, ide o tieto dve knihy. Neskôr sa z taoizmu stalo tzv. temné učenie, ktoré sa zaoberalo pochybnými praktikami, ako snaha o získanie lieku zaručujúceho dlhovekosť,prípadne až nesmrteľnosť. Prípadné rady o neplytvaní semenom treba chápať v historickom kontexte, keď každý bohatý Číňan mal niekoľko manželiek, konkubín a popri tom hojne navštevoval kurtizány (to platí aj teraz, len teraz je oficiálna iba jedna manželka, milenky a prostitútky sú de jure ilegálne, ale de fecto takmer nevyhntutným statusom vplyvného muža v Číne)… pri takomto bohatom sexuálnom živote sa niekedy stávalo, že sa mu nepodarilo splodiť syna (dcéry sa nerátali, to bola len príťaž pre rodinu). O nejakom zakazovaní v sexuálnej oblasti pre čínskych mužov neviem… mimochodom, taoistickí mnísi predávali aj niečo ako viagra, to si treba pozrieť Ťin Pching Mej, čo je vlastne niečo ako čínske porno… opisuje život bohatého Číňana, jeho početné konkubíny a ich boje o moc. Ja som čítala len scenzúrovanú verziu ale v roku 2012 to nanovo preložil Oldřich Král… nescenzúrované."

 17. Giorgio DiMottoli píše:

  Píše sa o bežných ľudoch(常人) nie o praktizujucich Tao ktorý sex v zakonitom zväzku využivali hlavne na kultivovanie života a dlhovekosti a nemali k nemu pripútanosť.Ale o tom sa dá rozprávať hodiny nabudúce ked ma stretneš u meixin tak mi zober jedno tsing tao a možme pokecať:-)

 18. Slavo píše:

  Prosím Vás, ako sa presne volala tá kniha od taoistického majsta Mantaka Chia. Veľmi by potešila aj elektronická podoba… 😉

 19. Danny01 píše:

  Takéto obmedzujúce tvrdenia sú proti môjmu presvedčeniu. Sexualita je predsa prirodzená, krásna, posvätná. Onaniu netreba vnímať negatívne. Je to nádherná vec ako celé ludské telo. Takéto archaické názory na to aké je to zlé vážne ničia „sexuálny vývoj“. Len nevyrovnaný človek môže tvrdiť také niečo ako v článku.

  • Hanka píše:

   Souhlasím, myslím, že vhodnější, než četba starých knih je naslouchat svému tělu .. Ne všechny staré knihy jsou moudré .. A nebo spíš ne všemu v nich dnes a tady, v jiné kulutře správně rozumíme. Hluboce nevěřím, že by onanie tak zásadně vysilovala.. Problém bude spíš v nějakém (i nevědomém) bloku, uloženém v mysli .. něčím, či někým.
   Nejsem muž, abych mohla posloužit vlastní zkušeností se ztrátou semene – ale mám přítele, který onanuje od dětství denně i víckrát .. a je naprosto v pohodě. Také se ukájím sama, pokud nejsme spolu – a nejde jen o tělesné uspokojení. Je to projev úcty a lásky k sobě .. který je podle mne základem vůbec schopnosti milovat kohokoli jiného..

 20. Muco píše:

  Knihu som si prečítal na základe článku. Povedzme, že niektoré situácie ktoré popisuje autor, som prežíval.

  Veľmi zaujmavé čítanie.
  Odporúčam každému, môžno to nemusíte dodržiavať všetko, ale aspoň budete mať prehľad.