google27eaa3905ca3fee3.html

Čo môžeme už teraz vidieť veľmi jasne, že katastrofa je už TU!

Z doby, ktorá práve prichádza a vlastne tu už je, sa môžme veľa, ale skutočne veľmi veľa naučiť. O nás samotných. Je dôležité mať v tieto dni pootvárané všetky vnemy a zmysly. A ak budeme pozorní a vnímaví, tak nás zaiste neminie jasný vhľad do našej podstaty a do toho, čo je esenciálne pre ľudské bytosti. Nemusíme čakať na onen vysnený dátum zimného slnovratu 2012, pochopenie je už tu, samo sa núka. Samozrejme Pravda, Láska, Vesmírne vedomie a všetky večné hodnoty tu boli vždy a takisto tu vždy bol vhodný čas na osobný rast a realizáciu. Akurát, že v tieto súčasné dni „ezoterického treštenia“ je pochopenie našej ľudskej podstaty očividnejšie a jednoduchšie. Hovorím o hlbokom pochopení toho, v akých rozprávkach, mýtoch a predsudkoch žijeme (týka sa to hlavne ľudí, ktorí začínajú šalieť s približujúcim sa dátumom 21.12.2012 a nie je ich veru málo).

Čo môžeme už teraz vidieť veľmi jasne, že katastrofa je už TU! Nemusíme čakať do konca roka. Túto katastrofu si dovolím nazvať Akútny Nedostatok Súdnosti. Táto poroba postihla nečakané množstvo ľudí, dokonca aj tých najznamenitejších. Ľudí, pre ktorých je dôležitý svet duchovna, ktorým záleží na našej Zemi, na prírode, na všetkých bytostiach, na mieri. Ľudí, ktorí sa neboja, že ich tuctový svet má za bláznov alebo „pošahancov“. Ľudí, ktorí sa upínajú k vyššiemu vedomiu a osobnej evolúcii vedomia. Ale žiaľ, práve tých istých ľudí, ktorí keď už prekukli pozlátenú masku spoločenského systému a našli za ňou všetok ten odpad a mamonu, ovládla paranoia, podozrievavosť a odpor takmer voči všetkému svetskému, materiálnemu. Sú to tí istí skvelí a častokrát nadpriemerne inteligentní ľudia, ktorí už neveria takmer ničomu reálnemu, hmotnému, či modernému a vedecký argument je pre nich skoro urážka. A práve títo ľudia, ktorí by mali tvoriť kostru spoločnosti a porozumenia medzi ľuďmi, pretože majú v sebe aktivovaný obrovský potenciál lásky a súcitu, sa úplne fanaticky utiekajú do mýtov, proroctiev, channelingov. Do sveta rozprávok. Do sveta, kde nie je dôležité vnímanie Tu a Teraz, duševná harmónia, tiché a hlboké chápanie seba či vnútorný mier, nie, tam sa robí veľké haló okolo komunikácie s Plejáďanmi, tam sa do najmenších podrobností rozoberajú posolstvá a dejiny Atlanťanov, tamtiež sa tí čo „správne chápu“ vesmírne mystérium masívne presúvajú z 3D do 5D a predovšetkým sa tam neustále rieši 21.12.2012. Sú to ľudia, ktorí priam bytostne potrebujú k životu zázraky, nevysvetliteľné záhady a nadpozemské znamenia. Akoby život samotný nebol úžasný zázrak! Ako keby kvapka rosy trblietajúca sa na pavučine, vtáčí spev, bezdôvodný detský úsmev či nočná obloha neboli dostatočné dôkazy božej prítomnosti?! Akoby každý jeden vedomý nádych a výdych neobsahoval celé posolstvo vesmíru?! Nie nie, my potrebujeme jasné gesto, žiadajú tzv. duchovní ľudia. A nech to vidia všetci tí pochybovači! Nech konečne pochopia tí všetci materialisti a duševní kripli, že poznáme Pravdu! Najlepšie nech sa udeje nejaká nevysvetliteľná, záhadná celosvetová udalosť (samozrejme predpovedaná, niekto, kto to už dávno prorokoval sa určite nájde), alebo rovno nech sa udeje katastrofa globálneho rozsahu.

Život v láske si treba zaslúžiť

A pritom to už je tu! Katastrofa sa už deje. A.N.S. – Akútny Nedostatok Súdnosti. Prepólovanie planéty, tri dni temnoty (aka Tri dni v chujave 🙂 ), výpadok elektrickej energie, prírodné pohromy, rozdelenie Zeme na dve planéty, atď., to všetko je nič oproti zatemneniu mysle ku ktorému práve dochádza. Práve dnes môžme vidieť ako ľuďom chýba dôvera v seba, dôvera vo Vesmírnu lásku: Rýchlo rýchlo potrebujeme zázraky a ak neprichádzajú, tak si ich vyrobíme. Len rýchlo splašiť nejaké silné memento, aby bolo jasné, že všetko v kozme prebieha tak, ako si to predstavujeme. Alebo aspoň podobne. Ale hlavne aby to celé začalo fungovať ináč ako doteraz… Zbesilo zbierame dáta a „dôkazy“ aby sme podopreli naše hlinené teórie. Každá trochu väčšia prírodná anomália je pre nás znamenie, že už sa to blíži. Sme vesmírni sprievodcovia a pracovníci svetla, ktorí skupinovo pracujú na povznesení Zeme a ľudstva a bez nás by už dávno nebolo nádeje. Meditujeme tu na vás a za vás… Ach jaj, zase tie sofistikované hry ega, oblečené do šatu lásky, a pozor, nie obyčajnej, ale všeobímajúcej lásky.

Pravda je tá, že ľudia sú nešťastní. Najmä citliví a vnímaví ľudia chápu, že život je utrpenie. Prvá vznešená pravda, ku ktorej sa otvorený človek skôr či neskôr dopracuje. Vidíme, že žijeme prázdne, nezmyselné životy. Na konci na nás čaká smrť.  A potom čo? Tak ako poumierali naši rodičia, starí rodičia, prarodičia, tak sa pominieme aj my a svet bude pokračovať ďalej, práve tak ako pokračoval doteraz. Pre niektorých ľudí je ale toto uvedomenie neznesiteľné. Chápanie vlastnej malosti a konečnosti vie byť veľmi ťaživé.  A tak si ľudia navliekajú na seba pestrý plášť vlastnej vysnívanej personality, aby aspoň navonok skryli pred sebou a ostatnými to vnútorné utrpenie. A prišívame si naň nové a nové farebné záplaty aby sme vynikli, ale pritom proste zo seba robíme šašov. Tvárime sa, že žijeme s výnimočnými ľuďmi vo výnimočnej dobe, rodia sa nám výnimočné indigové deti, chápeme posolstvá predkov a máme tie najdôvernejšie informácie od najdôveryhodnejších zdrojov. A samozrejme vieme čo sa udeje. Pretože veľmi chceme aby sa to udialo, lebo cítime, že náš život nemá bohvieaký zmysel.  A tak veríme, že magický zásah zvonku zmení naše životy. Máme aspoň akú takú nádej…Bohužiaľ to tak nefunguje. Bolo by to jednoduché a efektné, čary-máry, divoké svetlá na nebi, svetlice, lietavice, kométy a potom vyladenie vesmíru a Zeme a šup už si tu budeme žiť vo vyšších úrovniach vedomia. V mieri a láske. Takto to ale nefunguje. Život v láske si treba zaslúžiť.

Niekto makal na svojom vedomí posledných 100 životov a niekto nechápe základne etické hodnoty

Život je utrpenie, ale existuje aj cesta von z utrpenia. Akurát, že je to cesta do bytostnej podstaty každého z nás. Neexistujú spoločné autostrády. Každá ta cesta je výnimočná a jedinečná. Každý z nás má prežité svoje vlastné životy a každý z nás sa nachádza na inej duchovnej úrovni. Niekto makal na svojom vedomí posledných 100 životov a niekto nechápe základne etické hodnoty. Neexistuje spoločné riešenie pre všetkých. A už vôbec nie realizované zásahom zvonka. Ak si niekto myslí že tzv. prepólovaním, alebo očakávanou zmenou dvoch vlákien DNA na 12 a podobnými teóriami z ríše fantasy, sa zmení spoločnosť, tak je skutočne naivný. Myslíte si, že ten počerný chlapík, ktorý už 20 rokov poberá sociálne dávky, sedí pred chatrčou a myslí na kus mäsa a pálenky a následnú súlož, sa šibnutím prútika zmení na bytosť plnú všeobímajúcej lásky? Alebo ten, čo celý život bral žold a živil sa zabíjaním iných ľudských bytostí odloží kalacha a začne pestovať bio-klíčky a spievať mantry? Alebo veríte tomu, čo mnohí, že sa svet rozdelí na dve Zeme, jední ostanú v 3D a tých čaká degenerácia a my, my vyvolení, sa presunieme do 5D a naša Zem bude putovať vo svetelných vibráciách k Stvoriteľovi? To si myslíte, že láska a spravodlivosť je taká úzkoprsá? Láska spája a nie rozdeľuje. Boh má široké paže.

Ľudia, ktorým chýba úprimná dôvera v existenciu, potrebujú isté virtuálne náhrady. Odtiaľ všetky náboženstvá, viery, teologické systémy. Chce to ozaj veľkú odvahu veriť životu bezpodmienečne, veriť v Lásku a Vyššiu Spravodlivosť bez dôkazov. Dokonca bez viery. Proste žiť v harmónii a súlade so sebou samým, bez zbytočných teórii a fetišov. To je však pre väčšinu ľudstva príliš odvážne a preto sa celé veky uchyľujeme do rozprávok, generačne sa nafukujúcich mýtov a príbehov o najpodivnejších zázrakoch rôznych majstrov a svätcov.

Pozrime sa na človeka, ktorý najsilnejšie ovplyvnil našu západnú civilizáciu, na Ježiša. Lebo čo sa týka tohto vypätého ezoterického treštenia, to sa deje v drvivej väčšine v západnom svete, resp. vo svete, kde prevláda kresťanský mýtus (aj keď kresťanstvo s týmto harašením nemá nič spoločné). V Číne, či Indii, vlastne v celej Ázii, si ľudia iba ťukajú na čelo, že čo nás to tu v Európe a Amerike pochytilo za šialenstvo. Hinduizmus, taoizmus či budhizmus má svoje vlastné konce cyklov, prelomové roky, kalendáre a v niektorých krajinách žijú v iných letopočtoch. Dokonca aj samotný juhoamerickí indiáni sa dištancujú od našich svojvoľných výkladov Mayského kalendára. V moslimských krajinách si zase riešia svoje vlastné podivné problémy a tie naše harašenia o konci duality sú im úplne cudzie.

Ale späť k Ježišovi, v evanjeliách sa dočítame o toľkých zázrakoch, že sa človeku nechce veriť, že tohto proroka opustili jeho najbližší vtedy, keď ich najviac potreboval. Je vôbec možné aby ho Peter a ostatný evangelisti zapreli, po tom, čo ho videli chodiť po vode, oživovať mŕtvych, nasýtiť tisícky ľudí piatimi pecňami jačmenného chleba a dvomi rybičkami???  Je možné žeby ho Peter-Skala za noc trikrát zradil, po tých všetkých zázrakoch s premieňaním vody na víno, vyliečením malomocných a slepých, po očividných zásahoch vyššej moci? Dá sa vôbec predstaviť, že vtedajší ľudia, ktorí len tak bažili po zjaveniach, nechali ukrižovať Majstra, ktorý ich toľkých uzdravil, oživil, nasýtil? Jednoducho to nie je možné. Všetky tie Ježišove zázraky sú iba obyčajné prefabrikáty neskorších nasledovníkov a učeníkov, aby presvedčili ľudí o pravdivosti svojho vyznania. A sú to presne tí istí ľudia, ktorí dnes tak nástojčivo volajú po planetárnej transformácii a nespochybniteľnosti „správ zhora“.

Nádhera a sila mýtov, proroctiev a podobenstiev predsa nie je v ich doslovnosti, ale v prenesenom význame, v tej nádhernej sfére medzi slovami a riadkami. V možnosti pozrieť sa na svet a hlavne seba seba z iného uhla. Veď skutočná krása a sláva Ježišova je v jeho celistvosti, v nádherných posolstvách a podobenstvách, v Kázaní na hore, v jeho neochvejnosti pred a počas ukrižovania. Bez takzvaných zázrakov by evanjeliá nestratili nič zo svojej nadčasovosti a pôvabu. Pravdepodobne by však kresťanstvo nebolo tak populárne ako to vidíme dnes. Prečo to? Pretože ľudia potrebujú vieru vo vyššie sféry a potrebujú na to konkrétne udalosti (vraj historické fakty?!), takmer by sme mohli povedať konkrétne dôkazy. Bojíme sa veriť Bohu bez toho, aby urobil čáry-máry-fuk a ukázal nám svoju tvár, alebo aspoň prst. Ľudia sú úplne lační po znameniach a zázrakoch. Len čo už je to za vieru, ktorá potrebuje dôkazy? Kvôli čomu potrebujeme tri dni temna? Aby nám dal Pán Boh pečiatku, potvrdenie svojej prítomnosti? To sme naozaj takí slabučkí, takí prostoduchí?

Jajajáj, to bude frustrácie, keď sa napokon nič nestane! A nič mimoriadne sa zaiste nestane. Potom, v tie smutné januárové týždne, kedy sa pácha najviac samovrážd, to bude ozaj ťažké. Vtedy sa katastrofa nášho života ukáže  v celej svojej nahote. Ale zase, ľudia od ezoteriky sú nesmierne vynaliezavý a ich fantastické teórie niekedy dosahujú úrovne umeleckých diel. Často bývam prekvapený ako aj zo zdanlivo ukončeného príbehu, dokážu hollywoodsky scénaristi vysekať zaujímavé pokračovanie (vraj sa mal točiť Titanic II 🙂 ). Ale aj keď sú ozaj tvoriví, títo skvelí pisálkovia, od ľudí z prostredia ezoteriky sa majú ešte veľa čo učiť. Veľmi rýchlo sa nájde vysvetlenie aj na to, že sa nič špeciálne neudialo. Respektíve sa bude hovoriť o tom, že iba hrubohmotný ľudia si nič nevšimli a že tu došlo ku obrovským prelomovým zmenám (ako keby sa všetko v každú chvíľu nemenilo po všetky veky!!!).

Z doby, ktorá práve prichádza a vlastne už tu je, sa môžme veľa, ale skutočne veľa naučiť. Pomôže nám to v našej ďalšej púti. A tá je pre väčšinu z nás ešte poriadne dlhá.Reakcia na tento článok od blogera – Erika VincourekováPolemika o význame očakávaného dňa 21.12.2012


Moja najobľúbenejšia kniha od vydavateľstva Eugenika:

Osho – Psychologie ezoteriky – Osho hovoril k tisícom ľudí zo Západu, aby im priblížil a vysvetlil východnú múdrosť a pomohol im rozvíjať ich vedomie. V tejto knihe odpovedá na otázky svojich žiakov, ktoré pokrývajú širokú škálu tém: duchovné a meditačné praktiky, sexualita, povaha Boha, východná a západná myseľ, joga, sny, vedomosti, racionalita a iracionalita, sedem tiel človeka, uskutočňovanie a bytie, osvietenie, evolúcia.

Pôvodná cena: 7.20 EUR | Naša cena: 6.48 EUR Ušetríte: 0.72 EUR | Zľava: 10%


(Prečítané 6 903 krát, 1 dnes)
 

19 Responses to Ako sa z konca Mayského kalendára stáva naozajstná katastrofa

 1. Juliett píše:

  Napriek tomu, ze myslienka je zaujimava a autor by chcel sirit lasku,z tohoto clanku citit len nadradenost, silne ego a zosmiesnovanie ludi. Ak by autor do clanku vlozil lasku, bol by clanok pisani chapajuco a povzbudzujuco-vysvetlujuco, namiesto toho je vsak pisany zosmiesnujuc, odsudzujuc ludi… 🙁 Rapidne tym znizil vypovednu hodnotu a obsah clanku, nech bol jeho zamer akykolvek dobry … bol ??? alebo chcel len povedat, hla aki ste hlupy, to ja viem ako to ma byt, bo som dokonaly a vy ste smiesni… ego ego ego… musela som sa premoct, aby som clanok docitala, dufajuc, ze niekde pocitim onu spominanu lasku a radost z vlastnej zazracnej existencie… nestalo sa.

  • Jaro Pavliga píše:

   Vďaka za koment. Samotný článok nehovorí o riešeniach, nie je to akcia, iba obyčajná reakcia na to, čo práve zmieta našou „ezoterickou obcou“, alebo aspoň jej časťou. Nemal som zámer šíriť lásku ani vlastné teórie. Článok je iba pokus o nastavenie zrkadla mnohým ľuďom. Nevravím že úspešný. Každopádne niektorí ľudia článok aj takto pochopili a dokonca mi zaň poďakovali – viď facebook Vydavateľstvo Eugenika. Možno ste si nevšimla, ale mnoho ľudí je v panike z približujúceho dátumu 21.12. a tým je zbytočné písať o láske. Možno niekomu tento článok pomôže uvedomiť si svoju prílišnú uletenosť k mýtom a proroctvám. Ak áno, bude to úspech. Nešlo mi o nič viac. A keď píšete o Egu máte pravdu. Tento článok je výplod ega, práve tak ako Váš komentár. Ešte nie som ani zďaleka na takej úrovni, aby som mohol o sebe hovoriť ako o človeku, ktorý prekročil svoje ego. Článok je subjektívny, vychádza z ega, hovorí priamo, nezahmlieva. Toto je blogová stránka, nie terapeutická pohovka.

   • Juliett píše:

    prave preto ze je to citliva tema a mnoho ludi je az paranoidne vystrasenych, zvolila by som iny pristup, namiesto kritiky by som zvolila ubezpecenie, aj ked je to blog 😉

    lebo vystraseny a navyse vysmiaty 🙁 ide o to, ze tito ludia to v tejto chvili nepotrebuju

    • Nevšedko píše:

     Ak máte chuť, napíšte k tomu niečo viac a ja Vám to rád uverejním ako článok na blogu. Každý zaujímavý názor a celistvý originálny pohľad na život sa cení.

 2. Avenalis píše:

  Súhlasím so Juliett, ako sa hovorí“ bez vetra sa ani lístok nepohne“…takže používať silné slová ako „Ezoterické šialenstvo“ a pod.sa realizuje už tým, že to autor uvádza, takže sa ničím nelíši od tých, ktorých kritizuje…odhliadnúc od všetkých Nostradamov, predpovedí, kníh a článkov…
  dokedy sa budeme tváriť, že sa nič nedeje? Totiž mudrci vždy hovorili:..“že vtedy sa práve deje, keď sa“nič“ nedeje…

 3. Peter Dúha píše:

  Prajem autorovi aby sa z doby, ktorá práve prichádza skutočne, ale skutočne veľa naučil a aby mu to pomohlo v jeho ďalšej púti. Pretože tá je ešte poriadne dlhá.
  A prajem mu aby na svojej púti v tom období ktoré prichádza nemusel mať pod kožou implantovaný mikročip, aby on a jeho deti nikdy nepoznali utrpenie miliónov ľudí umierajúcich od hladu alebo na následky bežne liečiteľných ochorení, aby nepotrebovali pre svoj život ropu, ani geneticky modifikované potraviny ani mäso z bitúnkov plných utrpenia a zabíjania bezbranných zvierat, aby nemusel väčšinu života stráviť v práci len aby uživil svoju rodinu, aby nemusel piť znečistenú vodu, aby mohol dýchať čistý vzduch atd. A hlavne aby už nemusel písať podobné nezmyselné články, ktoré sú iba dôkazom toho ako beznádejne je stratená táto naša civilizácia, ktorej pôvod a históriu vlastne dodnes nikto nedokázal vysvetliť.

  • Jaro Pavliga píše:

   Ďakujem za pekné priania, aj keď ide o sarkazmus. Ďalší vizionár ktorému som stúpil na otlak. Občas mám dojem, že niektorí ľudia majú miesto tretieho oka kurie oko. Máte pravdu, moja púť je ešte veľmi ďaleká. Uvedomujem si to a uvedomujem si aj ako veľmi sa môžem mýliť vo svojich názoroch. Nikde v článku však nepíšem, že Atlantída alebo mimozemské civilizácie sú výmysel. Môže a nemusí ísť o realitu. Len to podľa mňa nie sú dôležité veci k osobnému rastu. Problém je ten, opäť píšem, že iba podľa mňa, aby to nevyzeralo, že sa tu hrám na vševedka, že ľudia sa utiekajú do týchto mýtov a fantázii, žijú vo virtualite, namiesto toho aby na sebe skutočne pracovali. Ak si myslíte, že som prosťáčik, ktorý verí mediálnemu brainwashingu a takzvanému demokratickému estabilishmentu, tak nech sa páči. Skutočne duchovný človek však rieši v prvom rade seba a nie je závislý na tom kto vyhrá vo voľbách, alebo kedy príde ropný zlom. Pozrite, ja sa stretám či už osobne, alebo cez sociálne siete so stovkami ľudí okolo ezoteriky, lebo je to časť mojej práce. Títo ľudia rieša úžasne komplexné teórie ohľadom nášho vesmíru, majú všetci tie najzaručenejšie informácie so zdrojov zhora, ale posaďte ich na hodinu do meditácie, aby iba pozorovali svoj dych a po 15 minútach sa začnú ošívať a po polhodine pravidelne pozerať na hodinky. Gong na konci je pre nich obrovská úľava. Tatam je ich vnútorný pokoj. Väčšina týchto ľudí nevie vydržať sama so sebou a odtiaľ plynie tá zúfala potreba po iných relitách. Autor článku neverí politikom, ale ani týmto strešteným teóriám o troch dňoch temnoty a podobným chorým poplašným správam. Som celkom rád, že reagujete na môj článok, lebo je to fajn pozorovať, ako vidia iní ľudia mnou písané slovo. Opäť sa môžem na seba pozrieť inými očami. Pekný deň Vám prajem a želám Vám to isté čo Vy mne, bez toho ironického podtónu.

   • Dagmar píše:

    Z určitou časťou článku súhlasím. Každý výklad ma dve strany, ako každá minca. Preto sa výklad z “ kalendárov“ dá vyložiť mnohými spôsobmi. O konci sveta a pod. máme informácie min. 2 x do roka že príde od rôznych osôb, len nikto neprišiel na správny výklad ich zanechaného odkazu. Súhlasím aj v tom že konzumný a chaotický život spôsobuje mnohým nepozastavenie sa nad životom či tu je jeho ostrov a či len prístav a čo potrebuje viac. (obrazne ako z knihy 😀 ) K vete z článku….. Jednoducho to nie je možné…… Toto by som nepísala, lebo každá minca ma dve strany. Ak človek vie niečo z knihy, a nemá názor / vysvetlenie aj dotknutej strany/ má právo len konštatovať ale nie vynášať súd či je niečo pravé , falošné zvlášť ak už nemá ústa a ruky aby sa nemohol slovne brániť…, ale ma niečo iné………

   • Peter Dúha píše:

    Ano.. máte pravdu aj s vašim článkom aj vaše názory sú pochopiteľne „pravdivé“ a dokonca ste uhádli, že mám kurie oko. To je priam neuveriteľné:). Viete nechcel som sa vás dotknúť, priateľka mi poslala link na váš článok, tak som iba neovládol svoju primitívnu potrebu zareagovať. Nepovažujem sa za duchovného človeka ani zo seba nerobím vizionára, iba sa dívam otvorenými očami na svet okolo seba (podobne ako to robíte vy).. A verte skôr je prejavom „nezrelosti“ očakávanie, že sa na tejto planéte nič nestane – to by už bol skutočný zázrak, keby to mohlo takto pokračovať donekonečna. Takže úprimne dúfam, že sa konečne už niečo stane a že sa ľudia zobudia. A samozrejme súhlasím, že je dôležité sústrediť svoju pozornosť v prvom rade na seba. Verte mi pracujem na tom väčšinu života. Na druhej strane úplná ľahostajnosť voči udalostiam „mimo seba“ je prejavom najhoršej ľudskej vlastnosti – ignorácie. Myslím, ale že všetko čo sa deje má svoj dôvod a význam. Aj to, že mnohí ľudia sú podľa vás z toho všetkého už „ezotericky zblbnutí“ a uveria každej hovadine.
    Som tomu iba rád, lebo aj toto je veľmi dôležitou súčasťou životnej cesty každého z nás – rovnako ako dlhé roky veriť všetkým blábolom, ktoré nás učili v škole.
    Na ceste poznaním neexistujú žiadne skratky. Preto som považoval váš článok za nezmyselný aj keď nakoniec musím uznať, že má pre vás určite svoj význam:)

    • Jaro Pavliga píše:

     S tým kurím okom to bola len taká slovná hračka. Nemyslel som Vás osobne, aj keď to asi tak vyznelo, keďže som priamo odpovedal na Váš komentár. Trochu som prekvapený z Vašej reakcie na môj článok, pretože podľa mňa máte zdravé názory. Ale asi som Vás v ňom niečim podráždil a odtiaľ tie komenty.
     Nikde v článku nepíšem, že sa nič nestane. Práve naopak, jasne na konci píšem, že sa stále niečo mení. Zmena je neustála konštanta a jediná istota vo vesmíre. Samozrejme aj dňa 21.12. sa veľa vecí zmení, ale nie tak, ako si to niektorí ľudia naplánovali.
     Ďalej ignorácia. Odkiaľ máte, že nesledujem a nezasahujem do spoločenského diania. Práveže, keby mi to bolo jedno, tak takýto článok, kde som si už stihol vyrobil zopár „priateľov“, nenapíšem. Práveže mi ohromne záleži na tom, kam sa vyberie táto planéta, táto spoločnosť. Netvrdím, že môj názor je jedinečný a jediný správny, ale pocítil som potrebu sa s ním podeliť. Možno vďaka nemu bude mať zopár ľudí menej stresu z približujúceho sa dátumu. Možno nie. Podľa vašej logiky by mnísi, ktorí dennodenne meditujú a riešia iba svoj osobný rast boli najväčší ignoranti. Viete veľká väčšina z nich ani netuší kto napríklad vyhral voľby v USA, alebo žeby sa malo niečo špeciálne udiať na konci roka.
     A úplne ma dostal Váš posledný odsek, že na ceste ku skutočnému duchovnu neexistujú skratky. Kde tam ja v článku, pre živého Boha, hovorím o skratkách??? Práve všetci títo ezoterici bažia po rýchlom riešení. Len aby sa preboha rýchlo rýchlo rýchlo niečo udialo. Sú napätí ako strunky. Brnknete silnejšie a prasknú. Úplne jasne píšem, že život v láske si treba zaslúžiť. Nepríde k nám z vonku. Každý musí na sebe pracovať. To nie je tak, že abrakadabra tri dni temna a všetci sme duchovne zrelí. No ale veď som o tom dosť popísal v článku, nebudem sa opakovať, aj keď z Vašej reakcie mám takmer pocit, že ste ho nečítal, alebo možno iba každú druhú vetu. Každopádne som rád, že si môžme vymieňat názory. To je cieľom tohto môjho textu.

     • Peter Dúha píše:

      ..ano článok som veru nečítal príliš podrobne. V podstate s vami v mnohom súhlasím..A slovo ezoterika mi už tiež evokuje „pomätenosť z beznádeje“. Niektoré vaše výroky v článku mi ale pripadajú trošku prehnané, alebo zbytočné – napr. „Pravda je, že ľudia sú nešťastní“ alebo “ Jajajáj, to bude frustrácie, keď sa napokon nič nestane! A nič mimoriadne sa zaiste nestane.“ atd.
      …Neviem, ja si nepripadám „neštastne“ ani nebudem frustrovaný, keď sa nič nestane.
      Ten článok sám o sebe je vlastne iba vyjadrením určitej kritiky vyplývajúcej z vašich subjektívnych pohľadov na svet. Asi by som si nedovolil takto „vehementne“ tvrdiť inému človeku napr. – že: „toto takto nefunguje, lebo to funguje inak a hento zase tak“…(snád mi rozumiete – každá bytosť má slobodnú vôlu, má právo rozmýšľať a konať tak ako uzná za vhodné a každý z nás je na odlišnom „stupni vývoja/poznania“ a musí si prejsť svojou individuálnou spleťou omylov, chýb, prehier a jedine takto na vlastnej koži – môže dospieť k skutočnému pochopeniu. Z rozprávania druhých ľudí si žiaľ málokto vezme ponaučenie..Takže myslím, že je dôležité rešpektovať každého človeka – samozrejme do tej miery pokiaľ jeho názory a činy priamo nezasahujú do procesu môjho života..V takom prípade mám právo na sebaobranu – pretože je to priamou hrozba.
      A bláboly o konci sveta – určite nepovažujem až za tak nebezpečnú hrozbu…Skôr sa mi zdá že už mnoho planých poplachov sme zažili a nezaškodí mať sa na pozore – konkrétne ani pred tým dátumom 21.12.12
      Veľa múdrych ľudí ktorých si osobne vážim, dokonca aj vedci (nie len sfanatizovaní ezoterici) sa obávajú že skutočne budeme svedkami mimoriadneho astronomického úkazu
      pri prechode slnečnej sústavy galaktickou rovinou – kde sa ocitneme v jednej osi s čiernou dierou v strede našej galaxie. A nie je ani tak dôležité či to bude v podobe 3 dní temnoty a pod. ale skôr ide o to čo bude potom ak sa to stane.. A už len tá samotná predstava minimálne núti ľudí zamýšľať sa nad životom ..predstaviť si že majú možno pár posledných rokov života – a musia sa rozhodnúť ako ich chcú prežiť..Ako by ste ich prežili napr. Vy ? …Rozumiete mi ? Na tomto nevidím nič hrozné, práve – naopak.
      Mnoho ľudí sa teraz začína viacej zaujímať o podstatu ich vlastnej existencie, ako funguje vesmír, začínajú sa venovať niečomu inému ako je len hromadenie majetku a rivalita, pretože dostali strach a začínajú si uvedomovať že budúcnosť je neistá a že jediné čo má zmysel – je život v prítomnom okamžiku a vždy za každých okolností..A na tom sa určite obaja zhodneme:)
      Majte sa, a prajem nech sa vám darí na vašej ceste.

      • Jaro Pavliga píše:

       Ako hovoríte Peter: Na tomto nevidím nič hrozné, práve naopak. – preto som sa ja čudoval, že reagujete na môj článok, pretože, podľa mňa vidíte svet triezvo. Vy ani nepatríte do cieľovej skupiny, pre ktorú som to písal. Vytvára sa tu totiž početná komunita ľudí, ktorí sú z približujúceho sa dátumu v panike. Vôbec nepreháňam. V rámci mojej práce sledujem weby, blogy atd. aj tohto zamerania a nestačím sa diviť. Niektorí sú už teraz „na prášky“. Ani trochu nezveličujem. A toto napätie bude len vzrastať. Každý jeden z nás je zodpovedný za seba, ale aj za to čo povie či nepovie. Ja som cítil, že tento môj názor môže byť pre niekoho prospešný, alebo aspoň inšpiratívny. To je celé. Ak niekoho môj názor urazil, tak by sa mal predovšetkým zamyslieť nad sebou a podumať o vlastnej malichernosti. Pozdravujem.

 4. Heyoka píše:

  Jaro, je zjavné, že ste , ako sa hovorieva, trafili klinec po hlavičke či pichli do osieho hniezda… a osy vyleteli a štípu! 😀 Je aj moja skúsenosť, že keď detinským a naivným ezoterikom ukážete zrkadlo, urazia sa do krvi a vybehnú na vás s vetami, že článku chýba láska a pod. Neznesú kritiku, neznesú, keď im je ukázaná ich vlastná detinskosť a často krát hlúposť. Ego týchto „ezoterikov“ je nafúknuté, narcistické ego a také ego jednoducho neznesie, aby mu niekto ukazoval jeho chyby! Rozhorčene sa ozvú presne len tí, ktorých sa takýto text týka. To je priam zákonitosť. Títo takzvaní „ezoterici“ majú síce plné ústa a reči o láske, najlepšie bezpodmienečnej, no keď príde na príslovečné lámanie chleba, po ich láske (u nich) niet ani stopy. Budú kritizovať a odsudzovať nábožensky založených ľudí z vecí, ktorých sa v skutočnosti dopúšťajú aj oni sami! A zaprú to presne tak, ako zaprel Peter Ježiša. (Nie, nie som kresťan, hoci tu uvádzam tieto veci.)
  Dá sa povedať, že mnoho ľudí to s duchovnom myslí naozaj dobre, úprimne, no neuvedomujú si, že duchovno používajú ako štít, ktorý ich má chrániť pred bôľom, pred utrpením, pred realitou… a zamieňajú si svoju vlastnú detinskú predstavu o duchovne s tým, čo duchovnom naozaj je. Treštenie okolo mayského kalendára je príznakom všeobecnej úzkosti zneurotizovaných ľudí Západnej civilizácie – ako ste správne uviedol, ľudia v iných kultúrach, spätých ešte stále s numinóznom, zďaleka nereagujú tak, ako sme tomu svedkami u nás a inde na Západe. Oni duchovno žijú, nepotrebujú sa o ňom neustále presviedčať a hovoriť o ňom. To je ten zásadný rozdiel…

  • Jaro Pavliga píše:

   ďakujem Heyoka, lepšie by som to nepísal. Presne tak to vidím aj ja. Pozrite sa napríklad ako to urazilo moju priateľku Eriku Vincourekovú, ktorú mám veľmi rád a ktorá je vzácny človek. Link je uvedený pod článkom. Len preboha nech si ich nikto nedovolí kritizovať, lebo potom človeka označia za egoistu, nadutého ignoranta, človeka ktorý je poplatný systému. A ktorý je samozrejme úplne mimo. Tak vám poviem, že ja som jeden čas pracoval ako kameraman pre istú televíziu a veľkou časťou mojej pracovnej náplne bolo točiť rozhovory s politikmi, či už v štúdiu, alebo v priamo v „teréne“, ale také ješitné egá ako majú ezoterici som nenašiel ani u jedného z nich.

 5. Anonym píše:

  sánka dolu šéfe :-)))) Prvý pravdivý článok, ktorý som čítal o konci sveta.

 6. nobody píše:

  Jaro, super, skutočne. Bravúrne si vystihol strach patologických rozmerov, ktorý je týmto bájkarom vlastný. Vyčítajú ti tu akési ego, že si útočný. To je dobre, buď! Hnev je teraz na správnom mieste. Je to však hnev zdravý. Zodpovedný človek nebude len tak prihliadať šíreniu nezmyselných výplodov. Z histórie – vlastnej, či ľudskej -, môžeme vidieť, že práve takíto bájkari spáchali najviac hrôzy. A preto ich treba dementovať. A je to tiež pre ich dobro, pomôže im to vytriezvieť, urobiť ďalší krok v ich vývoji, ktorý nebude regresívny, ale progresívny. Síce teraz brblú, ale časom poznajú, že si im vlastne svojou trochou pomohol. Vzájomne sa proste usmerňujeme. Spaľujeme svoje egá. Hodne zdaru 🙂

 7. Monika a Radka píše:

  Ahoj Jaro,
  Tvoj príspevok sa nám veľmi páčil.
  V každom ohľade slobodného ducha si treba zachovať aj zdravý rozum a ako už vieme, každý fanatizmus spojený s vierou je spútavaním ducha a nie jeho oslobodením.
  Krásne píšeš o mieri v duši a ohľaduplnosti voči druhým, ktorí sa nechcú bať a nemajú “radosť” z konca tohto sveta.
  Moja babička ma vždy učila myslieť na horšie časy, robiť si zásoby, rešpektovať prírodu a jej živly…
  A je dobré mať balíček prvej pomoci doma aj v mierových časoch, takže nič proti “atómovým zásobám”.

  Avšak snívať o tom, že raz budem mať na tom lepšom svete / Deň po / kozy a krásnu záhradu, kde sa budu pásť …… a že musím počkať až kým príde tá skaza…je pre mňa neuveriteľne iritujúce a zároveň slaboduché.
  Všetky sny , ktoré máme, môžme hneď teraz začať napĺňať, len sa netreba toho bať a alibisticky sa vyhovárať na koniec sveta.

  Monika, Radka

 8. Anonym píše:

  Výstižné. Je le pripomeniem, že každý proces má svoje hranice, koniec. Nič nie je statické, nemenné, ako by si mnohí priali. A dnes svoje možnosti vyčerpala ezoterika. Na jednej strane niektorých ľudí ozajvyliečila z vážnych patoógií, na strane druhej inde vyvolala duševné poruchy, schizofréniu apod. Ak sa pozrieme objektívnym okom na posledné roky – nič principiálne nové, nepriniesla, iba opakuje a kopíruje to isté – podvojné špekulácie, často pod novými názvami. Obsah sa ale nezmenil. Preto ani nemôže priniesť prospech zaoberania sa teóriami a špekuláciami. Rôzne predpoklady a hypotézy stoje v priamom protiklade so starými východnými disciplínami. Nie modernými pozápadštenými. Tam bola iba konkretika – prijínie toho čo život prinesie a opustenie toho čo vezme. Nič nepodržať je absolútna adaptácia. A dnes je práve skúšobným kameňom to – ako sa vieme adaptovať na zmenené podmienky a nie to ako vieme špekulovať umom. Akurát by som autorovi pripomenul že každý prijíma svet len v rámci svojich možností, niekto nepreskočí sám seba, preto je zbytočné vyčítať človeku jeho rekcie.
  A doba horlivých angeológov,kontaktérov, žrecov, hry na duchovnosť sa skončí, či niekto chce alebo nechce, tak isto ako skončila éra nemých filmov. Môžeme len dúfať že nastane éra skutočnej rovnováhy a jednoty človeka a prírody.

 9. Asi tak... píše:

  ….Velmi dobrý článok. Jednota, všeobjímajúca láska, svetlo, 3D – 5D, 21.12.2012, plejádania, previbrovanie sa do 5D, anjelikovia, kvantove prebudenie, channelingová sugescia, a totálne odtrhnutie od reality a extremne vyšinuté pozitívne myslenie, ktoré siaha až tak daleko, že ludia týmto celkom osprostení si zmazavajú aj kamarátov, ktorí dali ,,negatívny status,, :))).(Lebo podla The Secret sa máme zbavovat negatívnych ludí:)), .až tam zašla moderná iluzorna cukríková ezoterika lásko-svetelníkov lásky a svetla…Akoby títo ludia mali problem prijat fakt, že nejaký dobrý a láskavý pánbozko dopustí fakt a zmasakruje všetko živé tak si to ludia zaobalili do teorii roznych prechodov a evolucnych vzostupov. Je to len o egu a vlastnej dolezitosti. Ezoterikou sa zaoberám vyše 20 rokov, verím na ufo, aj rozne iné ako oficiálne mediami tlačené teorie, ale táto 5-dimenzionálna mánia zašla skutočne daleko, teda nie, že by koniec sveta kedykolvek nemohol byť, isteže môže, presuny polov, Niburu, zmeny prudov, atomova vojna, stat sa moze kadečo… no zaobalovať to do akýchsi láskavých prechodov, vzostupov k ,,stvoritelovi,, ku ,,Zdroju,,…ked vlastne hovoríme o vyhynutí všetkého živého v potope, zemetraseniach, mraze, považujem za úchylné. Autor tam v podstate vystihol všetko tiež na to už dlhšie na FB upozorňujem.. No a čo potom ak nič nebude, žiadna piata dimenzia, ani plejádania a ani iné bytostičky lásky a svetielka :)?…Ludia nebudu verit ničomu, alebo sa vrátia ku klasike, storočiami overenej…budhizmu, taoizmu, hermetike, pohanstvu a pod….resp. si vymyslia nejaký iný katastrofický dátum, lebo podobné veci o vzostupe sa hovorili aj pred rokom 2000, kedy sa mal začat Nový vek Vodnára… Ak skutočne niečo bude nič nám nepomože, ani všeobjímajuca láska a svetlo, pretože ide o cyklicky sa opakujuce udalosti, napr. kazdych 12 000 rokov

  ….mne sa slová ako láska, svetlo, DNA, vibrácie, Zdroj, už tak sprofanovali, že sa hanbím ich používať :))