google27eaa3905ca3fee3.html

image_miniSú rôzne spôsoby, ako napomáhať ceste duchovného naplnenia. Jeden z nich je cesta spoločenská.

Vieme, že možnosť voľby je lepšia, ako nevoľníctvo. Keďže mnoho spoločenských vecí je v nedobrom stave, učíme sa, ako ich spraviť lepšími. Vieme, že otázky správy ľudskej spoločnosti dnes označujeme ako politiku. Toto slovo pochádza z antického prameňa a väčšina ľudí ho nepovažuje za príjemné. Správa spoločnosti však môže byť dôležitá.

Blížia sa prezidentské voľby. Prezident znamená predseda. Toto pôvodom latinské slovo neznamená nič iného. Predseda – ten, čo sedí vpredu, je ten, ktorého vidíte ako prvého. Preto sa aj často označuje ako „prvý občan“. Možno by bolo zaujímavé, keby nielen sedel vpredu, ale aj kráčal vpredu. Aj keď nemusí mať najväčšiu moc, je to človek pre krajinu dôležitý. Mal by sa snažiť spravovať krajinu tak, mal by vystupovať tak, aby rôzni občania mali v neho dôveru. Mal by okrem iného chrániť i kultúrno-duchovné záujmy občanov veľkoobčiny, a teda štátu. A teda mal by sa snažiť predstavovať i záujmy domácej – pôvodnej duchovnej kultúry. No a my by sme mu mali dať možnosť, aby sa k tomu vyjadril. A my mu tú možnosť aj dáme. Určíme si spravodlivý kľúč: oslovíme s rovnakými otázkami všetkých záujemcov – registrovaných kandidátov. Otázky im rozošleme všetkým v jeden deň, zo stredu krajiny. Na internetovú adresu i pevnú schránku, pokiaľ je verejne prístupná. Ich odpovede uverejníme v poradí, v akom ich dostaneme. Ak niekto neodpovie, uvedieme to. Odpovede zverejníme prinajmenšom na sieti. Neuverejníme žiadne linky na stránky kandidátov, len ich priame odpovede pre našu redakciu. Pri ich odpovediach uverejníme nimi vybranú fotografiu ak nám ju poskytnú, všetkým v rovnakej veľkosti.

Takže – dávame možnosť nielen záujemcov o miesto predsedu Slovenskej krajiny, ale dávame možnosť aj vám, naši čitatelia, aby ste v prípade záujmu doplnili otázky. Znovu podotýkame, že prenechávame iným médiám všetky témy okrem našej rodnej kultúry a priamych súvislostí. Neočakávame, že prezident môže všetko zariadiť, to nie. Ale je pre nás dôležité zvedieť, aký má prístup k našim veciam a či sa bude snažiť predstavovať aj našu pôvodnú, duchovnú kultúru.

Predbežné otázky:

  • Zdá sa vám správne, že medzi štátnymi sviatkami a pamätnými dňami SR nie je ani jeden, ktorý by vychádzal otvorene z našej pôvodnej duchovnej kultúry? Podporili by ste sviatok Letný Slnovrat, alebo rozšírenie názvu Pamiatka zosnulých – Dušičky, prípadne Sviatok duší predkov?
  • Myslíte si, že je v našom školstve dostatočné vzdelanie o našej pôvodnej kultúre?
  • Ako vnímate otázku odluky cirkví od štátu a Vatikánsku zmluvu?
  • Ste spokojný /spokojná so stavom pôvodnej kultúry v slovenských médiách?
  • Súhlasíte s voľným predajom slovenskej pôdy cudzincom od jari tohto roku?
  • Aký máte názor na ničenie rastlinných a živočíšnych druhov a odrôd (biodiverzity) globálnym pretláčaním GMO potravín a s nimi spojenou zákonitou chemizáciou?

Ž.slav, redakčne krátené

Viac tu – www.ved.sk


Súvisiace články:


Tip na zaujímavú knihu:

Rose Rosetree – Peníze, spiritualita a realita – Na rozdiel od ostatných kníh, ktoré na základe ezoteriky v súčasnosti zaplavujú trh učením zhmotňovania bohatstva, táto zdôrazňuje podstatné detaily, ktoré ostatným autorom unikajú a ktoré sú protikladné k filozofii rýchleho zbohatnutia. Rose Rosetree na základe svojej schopnosti vidieť a čítať auru, ale tiež triezvo hodnotiť skutočnosť, rozoberá, vysvetľuje a na príkladoch zo života dokladá tieto myšlienky aj ich praktické implikácie: Na to, aby človek zbohatol, rozhodne nestačí pozitívne myslenie! Ľudia sú mystifikovaní autormi, ktorí tvrdia, že sa stačí správne naladiť a predstavovať si, že sú bohatí, čím si podľa nich bohatstvo zhmotnia! Ľudia, ktorí vyššie uvedenému uveria, sa v skutočnosti na rovine praktického života oslabujú (a tým sa programujú skôr na neúspech a finančné problémy, a nie na bohatstvo!) A veľa z nich trpí duchovnou závislosťou (čo je niečo úplne iné ako duchovné osvietenie). Ľudia, ktorí sú veľmi bohatí, k tomu majú úplne iné než čisto ezoterické či duchovné predpoklady: sú to naopak zemití, pragmatickí ľudia s obrovským egom (hlavne v zmysle obrovskej sebadôvery). Každý, kto túži po bohatstve, by si mal v prvom rade poctivo zvážiť, či má na to, aby sa vrhol prakticky do práce, podnikania, rokovania s ľuďmi a ďalších zručností, a vytvoril si tak predpoklady pre výnimočný úspech. Tí, ktorí naozaj túžia po bohatstve a radi by to skĺbili aj so svojou duchovnou stránkou, v texte nájdu cvičenia a rady pre úspešné fungovanie aj na praktickej (čiže materiálnej) rovine. Zaujímavou súčasťou knihy sú osobnostné profily známych boháčov vykonanej autorkou na základe ich aury aj osobného vyžarovania, a to ako z hľadiska ich spirituality, tak aj ďalších vlastností.

Pôvodná cena: 9.90 EUR, Naša cena: 7.92 EUR, Zľava: 20.00 %, Ušetríte: 1.98 EUR


(Prečítané 482 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.