Nová politická paradigma
Vzhľadom k tomu, že sa blížia ďalšie voľby uverejňujem článok, ktorý má ukázať naše správne postoje smerom k politike. Či sa nám to páči alebo nie, politika je súčasťou nášho života a máme k nej pristupovať zodpovedne ako zrelá osobnosť. Je taktiež súčasťou našej duchovnej cesty.
Článok:
Všimnite si tento, po celej zemi rozšírený jav. Politické strany niečo pred voľbami sľubovali, na základe týchto sľubov ich väčšina populácie volila a očakávala ich splnenie. K splneniu však nemohlo (a nikdy nemôže – to si popíšeme nižšie) dôjsť a nastalo nespokojné hundranie.
Niekedy toto nespokojné hundranie prešlo do krvavých revolúcií, ktoré sa skončili fiaskom ako napr. tzv. Veľká Francúzska, kde sa muselo až spriemyselniť oddeľovanie hlavy od tela, vyvrcholená celoeurópskou vojnou. Alebo tzv. Veľká októbrová v Rusku, kde zase po vyvraždení šľachty, milióny predtým chudobných ostali aj po zmene politického systému na rovnakej ,,koľaji“. My si zas pamätáme 89. rok, po ktorom krádeže tisícročia stali sa realitou našich dní a dnes sme tak chudobní, že niet už čo rozkradnúť.
O čo teda ide? Nejde o poukázanie na holý fakt, že daní občania boli len oklamaní politickými sľubmi. To by sme si veľmi uľahčili. Že boli oklamaní a stále sa nechávame manipulovať je žiaľ realitou, ale nie podstatnou v tejto téme. Dostali sme sa do štádia, v ktorom už väčšina vie, že tomu tak proste je. Samozrejme, že sme si týchto politikov zvolili, takže nadávať môžeme ak by len na seba, lebo bez nás by tam proste nesedeli. Ale o tom nie je tento článok.
Je potrebné poukázať na niečo v tomto svete dosť neznáme, veľmi neobvyklé a nesmierne nepohodlné.
To najpodstatnejšie je v uvedomení si, že tzv. sľuby politických špičiek sú nesplniteľné, utópiou a fantáziou pokiaľ my sami, väčšina populácie neaplikuje morálne hodnoty do svojich životov!
Som si celkom istý, že tu boli aj sú, čestní politici. V súčasnosti sa možno takí uchádzajú o našu priazeň. Chcú nám len to najlepšie, myslia to úprimne. Len možno nevedia (alebo vedia a sú z toho zúfalí) o novej politickej paradigme.
Nová politická paradigma je nová v tom, že odmieta lož a ilúziu samobudovania. Ak sa chceme mať dobre, mať vysoké platy, bezpečnosť, istoty…kvalitný život, nie je možné toto dosiahnuť bez nášho vlastného pričinenia. Také niečo je absolútne nemožné.
Aj keby samotní anjeli nebeskí sedeli v parlamente, nič nám to nepomôže. Zbytočne čakáme na zázrak, že niekto príde a spraví nám (a za nás) raj na zemi. Vylúčené. A toto je nesmierne nepohodlné väčšine populácie.
Nová politická paradigma bude nútiť politické strany k Pravde. Je nevyhnutné jasne a zreteľne národu povedať: ,,ak sa chceš mať dobre, musíš sa snažiť o uskutočnenie tohto ideálu. Musíš sa svojou prácou, vlastnou usilovnosťou namáhať.“
Nie je myslená len práca manuálna. Človek musí zmeniť svoj charakter. Stať sa lepším, dobrosrdečnejším, láskavejším, spravodlivejším. Na týchto hodnotách musí pracovať.
To je ťažšie ako murovať dom.
Presne to čo nenávidíme na politikoch – ohovárania, škriepky, krádeže, pokrytectvo, lakomstvo…to robíme naším blížnym. A čo je horšie, nechceme s tým nič robiť. Keď si bude každý hovieť v tom svojom súkromnom malom duševnom smetisku, tak žiaden ideál, žiaden raj na zemi tu proste nebude!
Niekto si povie: ,,ako toto súvisí s politikou, veď existujú zákony, nariadenia a jediné prečo sa máme zle sú zlodeji vo finančných skupinách ovládajúce našu politiku. Keď zmením svoj vzťah k susede, ktorú už nebudem ohovárať, keď si dám pozor na tvrdohlavosť, ktorou tyranizujem rodinu, ako tým pomôžem napr. ekonomike? “
Nesmierne! Lebo ak väčšina popracuje na zlepšení svojho charakteru (zmeniť môže každý len sám seba), tak tým vytvára vhodnú pôdu na lepší, šťastnejší život. To je alfou a omegou všetkého úsilia spoločnosti. Toto podhubie, ktoré vznikne našou snahou o dobro (každý neomylne vie, čo je a čo nie je dobré) vytvorí dobré podmienky aj pre hmotný blahobyt.
Aj keby v parlamente sedela len samá duchovná spodina, pokiaľ by značná časť národa usilovala o aplikáciu morálnych, duchovných hodnôt vo svojom každodennom živote, okamžite nastáva napredovanie spoločnosti vo všetkých oblastiach.
Veď také desatoro, ktoré tu už bolo vyše 3000 rokov pred Kristom je nesmierne cenným zdrojom rád nášho správania. Ide o univerzálne poučenia ľudstva (nie len pre jednotlivé náboženstvá).
Ako je teda možné, že najčítanejšími denníkmi sú bulvár, keď sa u nás hlási zhruba 80% ku kresťanom? Tu je vidieť, ten určitý druh pokrytectva, falše a neúprimnosti, presne tej, ktorú vyčítame politikom.
Nová politická paradigma je o uvedomení si svojej vlastnej zodpovednosti za chod štátu.
Ak sa teda chceme mať dobre, musíme to dobro siať.
Najdôležitejšie sú tie zdanlivo najmenšie, najelementárnejšie veci.Úsmev darovaný dieťaťu, odpustenie, povzbudenie kolegu keď je smutný, pomoc susede s ťažkými taškami, láskyplné pridržanie výťahových dverí…je toho mnoho, čo môžeme konať. Čím nás bude viac, tým bude lepšia atmosféra v národe, tým sa budeme mať lepšie.
K tomuto majú politické strany viesť národ. Vytvárať vhodné podmienky k realizácii dobra samotnými občanmi. Plané sľuby sa musia stať minulosťou.To staré, nech vystrieda to nové.
Je tu nová politická paradigma.
—
Martin Hruštínec, www.jupitera.sk
Súvisiace články:
Tip na zaujímavú knihu:
Rose Rosetree – Peníze, spiritualita a realita – Na rozdiel od ostatných kníh, ktoré na základe ezoteriky v súčasnosti zaplavujú trh učením zhmotňovania bohatstva, táto zdôrazňuje podstatné detaily, ktoré ostatným autorom unikajú a ktoré sú protikladné k filozofii rýchleho zbohatnutia. Rose Rosetree na základe svojej schopnosti vidieť a čítať auru, ale tiež triezvo hodnotiť skutočnosť, rozoberá, vysvetľuje a na príkladoch zo života dokladá tieto myšlienky aj ich praktické implikácie: Na to, aby človek zbohatol, rozhodne nestačí pozitívne myslenie! Ľudia sú mystifikovaní autormi, ktorí tvrdia, že sa stačí správne naladiť a predstavovať si, že sú bohatí, čím si podľa nich bohatstvo zhmotnia! Ľudia, ktorí vyššie uvedenému uveria, sa v skutočnosti na rovine praktického života oslabujú (a tým sa programujú skôr na neúspech a finančné problémy, a nie na bohatstvo!) A veľa z nich trpí duchovnou závislosťou (čo je niečo úplne iné ako duchovné osvietenie). Ľudia, ktorí sú veľmi bohatí, k tomu majú úplne iné než čisto ezoterické či duchovné predpoklady: sú to naopak zemití, pragmatickí ľudia s obrovským egom (hlavne v zmysle obrovskej sebadôvery). Každý, kto túži po bohatstve, by si mal v prvom rade poctivo zvážiť, či má na to, aby sa vrhol prakticky do práce, podnikania, rokovania s ľuďmi a ďalších zručností, a vytvoril si tak predpoklady pre výnimočný úspech. Tí, ktorí naozaj túžia po bohatstve a radi by to skĺbili aj so svojou duchovnou stránkou, v texte nájdu cvičenia a rady pre úspešné fungovanie aj na praktickej (čiže materiálnej) rovine. Zaujímavou súčasťou knihy sú osobnostné profily známych boháčov vykonanej autorkou na základe ich aury aj osobného vyžarovania, a to ako z hľadiska ich spirituality, tak aj ďalších vlastností.
Pôvodná cena: 9.90 EUR, Naša cena: 7.92 EUR, Zľava: 20.00 %, Ušetríte: 1.98 EUR
3 Responses to Nová politická paradigma
Nájdete nás aj na facebooku:
Zaujímavá informácia pre čitateľov:
„Affinity proces“ je dôležitý nástroj, ktorý sa používa v práci Paula Ferriniho, aby ľuďom pomohol vyjadrovať sa zodpovedným a súcitným spôsobom. Ak by ste mali záujem vyskúšať si tento proces nezáväzne a zadarmo (buď osobne, alebo aj telefonicky), kontakt:
Libor Modrovský, liboreg@gmail.comPrihlásiť/Odhlásiť sa
O autorovi:
Chcem podporiť duchovný rozvoj jednotlivca a napomôcť k výstavbe novej spoločnosti založenej na Zákonoch Všemohúceho. www.jupitera.skKategórie
velmi dobry clanok uplny suhlas podme na to:-D
myslite si, ze „postoj smerom politike“ znie lepsie ako „postoj k politike“? to mi fakt pripomina zvasty tych politikov. vsetko je „smerom k niecomu“, aj ked to uplne ide aj bez toho slova. zvastaju, aby nahradili obsah vlastnych slov.
„tak chudobní“…spravne „taki chudobni“
„Že boli oklamaní a stále sa nechávame manipulovať je žiaľ realitou, ale nie podstatnou v tejto téme…..myslim, ze chyba „sme“…ze sme boli oklamani….
a realita temy? podstatna a nepodstatna realita v teme…zaujimave ponimanie…
„….tomu tak proste je.“ spravne: je to tak…a „proste“, tak to je fakt dost blbe slovo. sice spisovne, ale vhodne tak akurat do beletrie alebo krcmy.
„ak by len na seba, lebo bez nás by tam proste nesedeli.“…“ak by len na seba“ je zaujimava formulacia a „proste“ je prosté.
„najpodstatnejsie“ je logicky blbost. bud nieco podstatne je, alebo nie je…nemoze byt nieco zakladnejsie alebo menej zakladne.
„pokiaľ my sami, väčšina populácie neaplikuje morálne hodnoty do svojich životov!“ my sami neaplikujeme, vacsina populacie neaplikuje….skor aplikovat v nasich zivotoch…aplikovat to v praxi
„jediné prečo sa máme zle “ …jediny dovod, ….
„rád nášho správania.“…rad pre nase spravanie
„denníkmi sú bulvár“….bulvarne
„80% ku kresťanom“ 80% ludi, obyvatelstva, populacie
„najelementárnejšie „…to iste ako s „podstatnym“
„podmienky k realizácii“ …podmienky na nieco, pre nieco
chyba vela ciarok….v clanku je niekolko dalsich zaujimavych zvratov, ale asi to malo vyzniet trocha poeticky, tak ok.
inak, s obsahom suhlasim. nemyslim si, ze je to nieco nove. uz som zaznamenala viac podobnych myslienok (aj jezis to spominal) problem vidim skor v motivacii obyvatelstva.
Veľmi dobrý a správny postoj. Iste, nie je nejako prevratný (odkaz na reakciu Maje), ale práve takéto veci by sa mali čo najviac opakovať, aby sa ľuďom vryli do pamäte. (Lebo zatiaľ tam majú vrytú hlavne tú ukrivdenosť, niektorí priam nenávisť, nespokojnosť a hlavne obviňovanie iných…)