google27eaa3905ca3fee3.html

JeseňOd 23. 09. 2014 04:23 SELČ do 22. 11. 2014 11:30 SELČ sa na Zemi podľa Nového Slovenského Prírodného Kalendára nachádzame v ročnom období Jeseň.

Jeseň má na starosti bytostný Radegast, ktorý hovorí: „Človeče, dávaj rady hosťom! To, čo vieš, čo si zažil, nenechávaj si len pre seba, ale posúvaj to ďalej! Si hosť vo Stvorení a to, čo prežiješ, z čoho máš skúsenosť, dávaj ďalej ako radu ostatným hosťom vždy správnym spôsobom, aby z toho ľudia mali prospech!“

Bytostný Radegast prináša Jeseň a energiu vlhka.

Jesennou rovnodennosťou sme prešli do druhého polroku. Prvý polrok začína jarnou rovnodennosťou od znamenia Baran a končí znamením Panna. Je pod vplyvom teplých farieb. Druhý polrok začína jesennou rovnodennosťou v znamení Váhy a končí znamením Ryby. Je pod vplyvom studených farieb. Preto vstupom do jesene, sme zároveň vstúpili do studených energií, čo je pre náš organizmus určitá záťaž, ktorá každoročne spôsobuje chrípkové epidémie a nachladnutia. Dvojtýždňové pitie lipového čaju v období Lipiča (menší bytostný pôsobiaci v znamení Panna)  a jedenie rýb v období Rojbiča (menší bytostný pôsobiaci v znamení Panna) umožní organizmu preklenutie energetického skoku z tepla do studena.

Máme za sebou tri ročné obdobia Jar (Baran, Býk), Predletie (Blíženci, Rak), Leto (Lev, Panna). Teda prvý polrok, ktorý je charakteristický väčšou aktivitou smerom k hmote. Aj príroda sama nám to ukazuje. Kto sa stará o záhradu vie, že na jar musel sadiť a počas celého polroka okopávať, polievať, ošetrovať a nakoniec pozberať úrodu. Na jeseň je však už vo väčšine prípadov úroda spracovaná. Prichádza čas k menej aktívnemu pôsobeniu. Samozrejme ľudia pracujúci mimo prírodu podávajú rovnaký výkon v každom čase, ale tu je poukaz na to, že každý človek si má uvedomiť charakter Jesene a vnútorne sa na ňu naladiť. Z celého predošlého polroku máme kopec skúseností, ktoré máme dávať iným ľuďom. To, čo sa nám podarilo máme odovzdať ako skúsenosť a to čo sa nám nepodarilo zase ako výstrahu. Preto sú pre toto obdobie typické rôzne besedy.

Jarmoky sú taktiež charakteristickou udalosťou Jesene. Úroda je spracovaná a tak rôzne prebytky a výrobky z nich sa dajú na stôl a hoduje sa.  Sme spolu a navzájom sa obohacujeme o vlastné skúsenosti.

Prvá polovica Jesene je v znamení Váhy a druhá v znamení Škorpión.

O období, v ktorom sa naša Zem ponára do vyžarovania znamenia Váhy je písané tu

O období, v ktorom sa naša Zem ponára do vyžarovania znamenia škorpión je písané tu


rod-autumn-kolovrat


Súvisiace články:


Tip redakcie Eugenika na knihu:

Martin Schulman – Duše v horoskopu – Jedinečný astrológ Martin Schulman vo svojej novej práci zhŕňa, ako zistiť vyspelosť duše a možnosti jej vývoja z hľadiska astrológie. Zavádza do horoskopu nové prvky: bod regenerácie a bod závislosti. Uvádza zoznam a význam ďalších astrologických prvkov, ktoré majú vo vyššie zmienených súvislostiach mimoriadny význam, a svoju teóriu ilustruje rozborom horoskopov troch známych osobností. Záver knihy obsahuje test (so správnymi odpoveďami), ktorý vám pomôže precvičiť si novo získané znalosti a zároveň poskytne množstvo ďalších detailov, ktoré dokresľujú uvedené učenie. Táto kniha však nie je len knihou astrologickou – je zároveň knihou filozofickou, pojednávajúcou o zmysle ľudského života, o ceste duše, jej vývoji, premene a snahe dospieť k osvieteniu a naplneniu.

“Zásadní rozdíl tkví v tom, jak člověk využívá svou svobodnou vůli. Například tranzitující planeta, která podněcuje fyzickou zdatnost, bude mít obrovský vliv na profesionálního sportovce, zatímco na administrativního pracovníka nijak zvlášť nezapůsobí. Pro vyvíjející se duši je důležité, jak se chopí příležitosti, které jí vesmír skýtá…”

Pôvodná cena: 6.60 EUR, Naša cena: 5.61 EURZľava: 15.00 %, Ušetríte: 0.99 EUR


6177963847_7aa09240e6_z


 

(Prečítané 878 krát, 1 dnes)
Tagged with:
 

Comments are closed.