google27eaa3905ca3fee3.html
vejan_alchymkaStarí slovania, vedomecký život v súlade s prírodou, permakultúra, to všetko nie sú len nejaké tradície z čias minulých – ale veľa krát hodnoty a postoje ktoré majú v ktorejkoľvek dobe svoj význam a opodstatnenie. A aj keď sa v poslednej dobe čoraz častejšie vyhrocuje a naráža na seba starý a nový pohľad na svet, veľa krát netreba hneď do boja zbrojiť. Jedno múdre príslovie hovori že mier je niekedy dôležitejší ako pravda. Svojou troškou do tejto debaty prispel aktuálne aj slovenský pesničkár Vejan. Meditácia, modlitba, pieseň sú a vždy boli pokojné formy protestu ktorých účinok nieje okamžitý no na duchovnej úrovni zasahujú možno hlbšie ako si myslíme..

Vejan – Spoločný mier

Vejan – maliar, hudobník a textár. V roku 2012 vydal svoj debutový CD album s názvom O PÚTI POZEMSKEJ, na ktorom hosťoval aj známy liptovský folkový pesničkár Jano Svetlan Majerčík, speváčka a herečka Petra Humeňanská, či Javor Divotvor ako doprovod na perkusie.

Vejan skladá a hráva svoje piesne naplnené chválou Matky Zeme, všetkých jej Bytostí a úctou k darom, ktorými nás živí. To všetko sa nesie na krídlách pokojnej zasnívanej melodiky, striedajúcej sa s energickou, či priam až tanečnou dynamikou. Jeho tvorbe nechýba tiež výstižná kritika súčasnej konzumnej spoločnosti, ktorá však namiesto beznádeje a zúfalstva ústi do hlbokej viery a osobnej výzvy k vytváraniu plnohodnotnejšieho života, užšie spojeného s prírodou a k obnove nášho rodného slove(a)nského duchovna.


 

(Prečítané 496 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.