google27eaa3905ca3fee3.html

17123254699_55eba1c865_oMyšlienka, ktorú by som tu rada predstavila, je dosť radikálna. Stavia na hlavu to, ako sme naučení veci vnímať a hodnotiť. Uvediem ju teda „z mosta doprosta“, a potom si ju môžeme trochu rozobrať:

Nie je to tak, že by na svete bolo iba určité, presne dané množstvo peňazí (alebo čohokoľvek). My ľudia sa však domnievame, že to tak je a že ak si niekto z tohto „finančného koláča“ odreže riadne veľký kus, ostatným pochopiteľne veľa neostane.

Ale nie, nie je to tak. Ten koláč RASTIE – priamo úmerne túžbam, predstavám a preferenciám nás všetkých.

Avšak to, koľko si kto z neho odkrojí alebo odhryzne, závisí len od toho, koľko si zobrať dovolí = nakoľko sa dostane do súladu s tým, čo chce.

Chamtivosť iných nijako nesúvisí s tým, čo mám ja. Ja nie som hladný preto, lebo niekto iný je „nenažraný“. Nie som chudobný preto, lebo niekto iný je bohatý.

Analogicky, nie som chorý preto, lebo ostatní okolo mňa sú zdraví. Nie som osamelý preto, lebo množstvo iných mojich známych má vzťah.

A ešte inak: Nemôžem úmyselne dostatočne ochorieť na to, aby sa niekto iný mohol uzdraviť. Nemôžem začať byť naschvál nešťastný na to, aby som tým niekomu dopomohol ku šťastiu. Nemôžem si zakázať chodiť s niekým alebo mať sex v nádeji, že tým kamarátke pomôžem konečne si nájsť lásku.

Nikto z nás nemôže vytvárať skutočnosť iného človeka. Nikto nemôže tvoriť za nás a my nemôžeme tvoriť za nikoho iného. Nikto nemôže za iného myslieť, cítiť a vibrovať (vysielať).

Iste, môžeme sa navzájom ovplyvňovať. Určitý vplyv (menší, ako si mnohí myslia alebo ako by si v určitých situáciách želal každý z nás) na druhých samozrejme máme. A tento vplyv je tým silnejší, čím viac sme my sami vo svojom vlastnom súlade – čiže v súlade s tým, ako sa chceme cítiť, kým sa cítime byť a čo chceme zažívať.

Podľa vyššie uvedenej analógie: Ak by som rád pomohol niekomu, kto trpí, najväčší pozitívny vplyv naňho budem mať vtedy, keď sa sám budem cítiť šťastný, silný a slobodný (a z tej pozície sa s ním budem rozprávať či inak jednať). Ak mám súcit s niekým, kto je ťažko chorý, nepomôžem mu tým, že sám ochoriem; no ak sa budem cítiť plný síl, zdravý a vitálny, môžem mať naňho inšpirujúci (a teda liečivý) vplyv.

Čo sa týka finančného bohatstva a dostatku či hojnosti všeobecne, možno si myslíte opak, ale vedzte, že by sa vám nezačalo dariť lepšie ani by sa vám nezvýšil plat len preto, že niekto zo známych boháčov by skrachoval alebo rozdal svoj majetok ako sv. František z Assisi.

Podľa platných „univerzálnych zákonov“ by vám dokonca – čuduj sa svete! – nepomohlo ani lepšie prerozdeľovanie štátnych peňazí alebo iná politika a ekonomika. Nie, pokiaľ by sa nezmenili vaše vlastné vibrácie = myšlienky = presvedčenia = pocity.

A naopak: akonáhle sa raz začnú meniť vaše vibrácie = myšlienky = pocity v súvislosti s pojmom dostatku, hojnosti, bohatstva, istoty, zabezpečenia, poistenia, väčších možností, času, slobody a podobne, tieto veci/stavy/kvality si k vám začnú nachádzať cestu. Spôsobmi, ktoré často prevýšia aj veľmi bujnú fantáziu. Lebo tento svet/vesmír je nastavený („naprogramovaný“) tak, že to, čo vyžarujete, sa časom zákonite začne zhmotňovať vo vašej realite, a to často veľmi prekvapivo, ohromujúco až „neuveriteľne“, pretože tu pôsobí synchronicita a rôzne iné zákonitosti a spojitosti, ktoré všetky stále sledovať, pamätať si či manažovať jednoducho nie je v našich silách. Zato svet/vesmír/život ich manažovať dokáže, a nám potom výsledok niekedy pripadá priam ako zázrak. Nie je to však zázrak (ani náhoda), je to zákonitosť.

A pekné na tom je, že zhmotnenie toho, čo zodpovedá nám, nikdy nie je „na úkor“ nikoho iného. (Nie naozaj, ak sa pozriete poriadne pod povrch.) Takže netreba s obavami bojovať o to, kto si urve väčší kus koláča!

Tiež je veľmi dôležité pamätať si: Je veľký rozdiel medzi tým, keď sme naladení na to, čo chceme, a ideme si za tým, a medzi tým, keď bojujeme proti tomu, čo nechceme alebo čo sa nám nepáči.

Je veľký rozdiel medzi tým, keď si želáme mať viac peňazí alebo určitých vecí či možností, a medzi tým, keď nenávistne (alebo žeby aj závistlivo?) nadávame na bohatých a úspešných ľudí. Pritom je jedno, akým spôsobom ku svojim peniazom prišli, v akej oblasti sa pohybujú alebo aký majú charakter; podstatní nie sú ONI, ale to, či MY v súvislosti s nimi pociťujeme zlosť, trpkosť, závisť, krivdu, neprávosť a podobne a či si v tomto stave odporu „libujeme“, alebo či chápeme, že by sme sa od neho mali odvrátiť iným smerom – jednoducho smerom k tomu, čo my sami chceme/preferujeme.

A ak to aj niekedy, zvlášť v niektorých oblastiach (či už celkove v určitých životných oblastiach, či v niektorej oblasti ekonomického trhu, či geograficky) vyzerá tak, že možnosti naozaj SÚ limitované = že ten koláč naozaj MÁ iba určité rozmery, nebojte sa – život je vždy väčší, než sú naše ľudské predstavy! Aspoň doteraz to tak bolo vždy. 🙂

(Uvedené myšlienky majú pôvod a autorstvo v diele Esther Hicks.)

Zuzana Šestáková


Súvisiace články:


Tip na knihu:

Rose Rosetree – Peníze, spiritualita a realita

Na rozdiel od ostatných kníh, ktoré na základe ezoteriky v súčasnosti zaplavujú trh učením zhmotňovania bohatstva, táto zdôrazňuje podstatné detaily, ktoré ostatným autorom unikajú a ktoré sú protikladné k filozofii rýchleho zbohatnutia. Rose Rosetree na základe svojej schopnosti vidieť a čítať auru, ale tiež triezvo hodnotiť skutočnosť, rozoberá, vysvetľuje a na príkladoch zo života dokladá tieto myšlienky aj ich praktické implikácie: Na to, aby človek zbohatol, rozhodne nestačí pozitívne myslenie! Ľudia sú mystifikovaní autormi, ktorí tvrdia, že sa stačí správne naladiť a predstavovať si, že sú bohatí, čím si podľa nich bohatstvo zhmotnia! Ľudia, ktorí vyššie uvedenému uveria, sa v skutočnosti na rovine praktického života oslabujú (a tým sa programujú skôr na neúspech a finančné problémy, a nie na bohatstvo!) A veľa z nich trpí duchovnou závislosťou (čo je niečo úplne iné ako duchovné osvietenie).

Ľudia, ktorí sú veľmi bohatí, k tomu majú úplne iné než čisto ezoterické či duchovné predpoklady: sú to naopak zemití, pragmatickí ľudia s obrovským egom (hlavne v zmysle obrovskej sebadôvery). Každý, kto túži po bohatstve, by si mal v prvom rade poctivo zvážiť, či má na to, aby sa vrhol prakticky do práce, podnikania, rokovania s ľuďmi a ďalších zručností, a vytvoril si tak predpoklady pre výnimočný úspech. Tí, ktorí naozaj túžia po bohatstve a radi by to skĺbili aj so svojou duchovnou stránkou, v texte nájdu cvičenia a rady pre úspešné fungovanie aj na praktickej (čiže materiálnej) rovine. Zaujímavou súčasťou knihy sú osobnostné profily známych boháčov vykonanej autorkou na základe ich aury aj osobného vyžarovania, a to ako z hľadiska ich spirituality, tak aj ďalších vlastností.

Pôvodná cena: 9.90 EUR, Naša cena: 8.91 EUR, Zľava: 10.00 %, Ušetríte: 0.99 EUR


(Prečítané 341 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.