google27eaa3905ca3fee3.html
robert_greene_bw

Robert Greene – americký autor a motivátor

Eugenika čoskoro vydá svetový bestseller, ktorý je jednou z najpredávanejších, najčítanejších a najuznávanejších kníh na medzinárodnom trhu. Robert Greene – 48 zákonů moci.

Z knihy: Považujte 48 zákonů moci za svérázný návod, jenž učí umění hledat postranní cestičky. Až si knihu přečtete, moci a jejím vlastnostem důvěrně porozumíte. Rozhodnete-li se nabytých poznatků využít v praxi, získáte šanci mít se dobře a dosahovat úspěchů. Dokážete obratně manipulovat s lidmi kolem sebe a v jejich očích přitom budete ztělesněním slušnosti a počestnosti.

Kniha má veľmi prehľadnú, jasnú a pritom sympaticky stručnú formu. Každá kapitola predstavuje jeden zo 48 zákonov, a to podľa nasledovnej štruktúry: znenie zákona; z neho vyplývajúce rady (v knihe nazvané „kľúče k moci“); príbeh z histórie, prípadne nejaké podobenstvo či legenda, ktorá daný zákon ilustruje; rozbor celej témy; symbolické znázornenie podstaty uvedeného zákona („obraz“); citát známej osobnosti („názor autority“).

Tým sa podobá na slávny I-ťing, dodnes vydávaný v rôznych úpravách a prepracovaniach; ten totiž nie je len nástrojom na veštenie, ale predovšetkým filozofickým radcom, ktorý s pomocou symbolických výkladov ukazuje, ako treba správne jednať v rôznych typických životných situáciách a za rôznych okolností.

Nie je to duchovná či ezoterická kniha. Je to cynický návod na to, ako nenápadne manipulovať, využívať a prekonávať iných ľudí tak, aby sme mali čoraz väčšiu moc, čoraz väčší úspech.

Tento návod však stojí na dobrej psychologickej znalosti odvekej ľudskej povahy. Nie nadarmo je ilustrovaný množstvom zaujímavých pravdivých príbehov, dejinných historiek a citátov slávnych, múdrych, úspešných osobností. Uvedené zákonitosti sú podané veľmi rafinovane – na to, aby ich človek naozaj pochopil a vhodne uplatňoval, musí byť silný, rozhodný, inteligentný a vynaliezavý. Na ceste k moci teda určite musí rozvíjať svoje silné stránky a nejednu pozitívnu vlastnosť. Jeho motiváciou môže byť moc, zisk a vlastný prospech, ale to ho určite poženie vpred na ceste rozvoja a rastu.

Čo si budeme klamať – nie každý má za svoj ideál prostý, skromný život plný duchovných zážitkov a pobytov v prírode, v okruhu iba svojej rodiny a najbližších priateľov. Sú ľudia, ktorí chcú niečo dosiahnuť a dokázať, a chcú toho veľa. Ľudia, ktorí veria v zákon džungle a prastaré inštinkty. Tých môže táto kniha potešiť, povzbudiť alebo aspoň sarkasticky pobaviť.

Na druhej strane, táto kniha sa dá brať aj tak, že vás naučí všímať si a správne si vysvetľovať správanie druhých, rôzne ich taktiky a úskoky. Nejeden súčasný čitateľ sa o knihe vyjadril tak, že je veľmi pravdivá a že to, čo autor popisuje, v skutočnom svete naozaj funguje.

Samozrejme, ide o to, kde sa človek pohybuje, v akej profesnej oblasti, v akom okruhu ľudí, a možno aj v akej krajine či regióne. Určite sú spoločenstvá, kde sú zákony moci menej zreteľné a vedome uplatňované. Ale na druhej strane, množstvo ľudí musí fungovať v prostredí, kde naozaj je veľmi užitočné poznať a chápať aj presne takú stránku ľudského myslenia, aká sa predstavuje v tejto knihe.

Ako sa možno dočítať vo Wikipédii, je mimoriadne populárna medzi celebritami a väzňami. Napríklad raper 50 Cent ňou bol úplne nadšený.

Bola preložená zatiaľ do 24 jazykov a Eugenika toto číslo čoskoro ešte zvýši.

Robert Greene – 48 zákonů moci

Amorálna, škandálna, veľmi cynická … a pritom nesmierne pravdivá a najpredávanejšia kniha o tom, ako funguje moc

Niekto volá knihu „48 zákonov moci“ nástroj pre tých, ktorí chcú dosiahnuť moc a úspech. Niekto si myslí, že je to hlavne praktická príručka pre každú príležitosť. Pravdou však je, že už dve desaťročia najpredávanejšia kniha o fungovaní moci zostane ešte dlho jednou z najčítanejších kníh na svete na tuto tému.

Na stránkach knihy čitateľ nájde mnoho zaujímavých príbehov založených na skutočných faktoch zo života slávnych historických postáv. Robert Greene hovorí o ceste na vrchol slávy, moci a bohatstva. Ukazuje presne ľudskú podstatu. Jej túžbu dosiahnuť úspech.

Ak si o sebe myslíte, že ste ambiciózny človek, potom je táto kniha pre vás. Naučí vás spoznať a ovládnuť myšlienky a priania druhých. V nadväznosti na rady autora, bude pre vás oveľa ľahšie postupovať po kariérnom rebríku smerom nahor. Naučíte sa pochopiť, na akej pozícii sa nachádzajú vaši vodcovia a správne to využiť. A to nie je fikcia. Autor je veľký znalec ľudskej psychológie, a vie, čo hovorí. Jeho kniha pomohla tisícom ľudí realizovať svoje plány. Autor popisuje desiatky príkladov správneho konania v konkrétnych situáciach. Na skutočných príbehoch ukazuje, ako aj z prehratej pozície môžete smerovať k víťazstvu. Čitateľ sa stretne s neštandardnými metódami vyjednávania a konania. Každé svoje tvrdenie autor dokumentuje na konkrétnych príkladoch.

Bestseller „48 Zákonov moci“ zoznámi čitateľa so základnými pravidlami správania. Každý postulát v knihe je jasne a zrozumiteľne formulovaný. Všetky, tu uvedené, zákony majú vedecký základ a odporúčané konkrétne spôsoby konania. S pomocou jeho rád, môžete každé svoje slovo, pohyb, alebo úsmev zmeniť na mocnú zbraň. Použite neznalosť svojich súperov na dosiahnutie svojich cieľov. Súčasne sa naučíte správne chápať, čo sa naozaj skrýva za slovami alebo konaním vašich podriadených, vedúcich, alebo kolegov v práci.

Sam autor nazyval svoje dielo „amorálna, škandalózna, veľmi cynická… ale pritom nejpravdivejšia kniha o moci.“ Je to tak naozaj? Čítajte a sami sa presvedčte.

Pôvodná cena: 8.90 EUR, Naša cena: 8.01 EUR, Zľava: 10.00 %, Ušetríte: 0.89 EUR


BREAE4 man with angel wings painted on a wall


Súvisiace články:


foto: wikipedia.com


 

(Prečítané 464 krát, 1 dnes)
 

One Response to Robert Greene – 48 zákonů moci

  1. Mám pre Vás dobrú správu, Madam, už teraz máte vo Vašom vydavateľstve knihu niekoľko násobne silnejšiu http://www.eugenika.sk/detail-kniha/143441-umenie-vojny

    opojná túžba po moci, ktorá priťahuje najhorších a korumpuje najlepších, človeka privedie niekam, to áno … keď preložíte knižku, povedzte mi, prosím, či je podľa Vás lepšia než Sun C‘

    s mocou to vidím nejako takto https://www.youtube.com/watch?v=bzJoNopvr_E je prirodzená, ale je to dar a nie možnosť svojvôle