google27eaa3905ca3fee3.html

Aby ste mohli pochopiť geniálnu mašinériu medicíny, ukážem vám to na príklade liekov, ktoré sa používajú pri pálení záhy. Tento problém trápi mnohých ľudí. Keď to dôjde do istého štádia idú za lekárom a ten im predpíše lieky. Tieto lieky považujú ľudia za neškodné a dajú sa dokonca kúpiť bez predpisu.

Denne sa vyprodukuje cca 2-3 litre žalúčočnej kyseliny. Pokiaľ je žalúdočná kyselina v žalúdku je to v poriadku, ale ak sa uvolní zvierač žalúdka napr. pri nadmernej tvorbe voľných radikálov, môže spôsobiť zápal pažeráka.

Žalúdočná kyselina plní mimo iného aj imunitnú funkciu. Nízke pH ničí baktérie a drží ich pod kontrolou. Ak lekár pri pálení záhy nasadí lieky na znižovanie kyslosti žalúdka (volajú sa napr. inhibítory protónovej pumpy -PPI – omeprazol), zníži sa ochranná funkcia proti baktériám.

Toto je ideálne prostredie pre rozvoj Helicobaktera pylori. Vďaka vhodným podmienkam sa táto baktéria premnoží a spustí zápal žalúdočnej sliznici. A ako zareaguje medicína? Človek dostanete antibiotiká a PPI! Tie isté lieky, ktoré prispeli k vzniku premnoženia Helicobaktera pylori. A takto začne človek chodiť po lekároch a vyšetreniach. Lieky -PPI – ale okrem toho vyčerpávajú organizmus z mnohých živín.

Telu začne chýbať:

– zinok (zníži sa napr. imunita a tvorba žalúdočných štiav)
– horčík (zníži sa napr. odolnosť voči stresu, tvorba vitamínu D )
– mangán (zníži sa detoxikačná schopnosť)
– železo (môže vzniknuť chudokrvosť, nechutenstvo a únava)
– vitamín B12 ( vznik neurologických problémov ako depresie, podráždenosť)
– vtamín D ( poruchy imunity)
– vitamín C ( vredy na žalúdku)
– vitamín B9 ( depresie, zápaly)

Pacient sa dostane do kolotoča, z ktorého sa väčšinou nedostane. Následkom užívania týchto liekov je aj poškodenie mitochondrií, ktoré sa prejaví ako:

– bolesti hlavy
– nespavosť
– úanava
– padanie vlasov
– boelsti kĺbov
– svalová slabosť
– ekzém
– alergie
– tinitus (pískanie v ušiach)
– bolesti brucha

Ak poznáte ľudí čo užívajú PPI (inhibítory protónovej pumpy)všimnite si týchto ľudí. Nájdete u nich nejeden zo spomínaných príznakov. A človek zase ide k lekárovi, ktorý predpíše ďalšie lieky. A čo si myslíte s následkom na zdravie alebo nie? A že vraj ľudia nevymysleli perpetuum mobile.

Prajem Vám pekný deň

Andrej


Foto: http://maxpixel.freegreatpicture.com/


Súvisiace články:


 

(Prečítané 933 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.