google27eaa3905ca3fee3.html

Semená čiernej rasce obsahujú viac než 100 účinných látok

Prorok Mohamed údajne povedal, že semená čiernej rasce môžu vyliečiť čokoľvek okrem smrti. Čierna rasca (Nigella sativa) má skutočne pozoruhodné hojivé a liečivé vlastnosti, ktoré z nej robia jednu z najsilnejších liečivých rastlín sveta. Semená čiernej rasce sa používajú po stáročia na Blízkom východe, v Stredomorí a Indii. Dnes sa čierna rasca používa v kuchyniach po celom svete vďaka svojej orechovej chuti. Okrem toho má čierna rasca významné účinky na zdravie a je jednou z najviac cenených liečivých rastlín v histórii ľudstva.

Semená čiernej rasce obsahujú viac než 100 účinných látok, vrátane niektorých doteraz neidentifikovaných. Hlavnými účinnými látkami sú: thymoquinone, beta sitosterol, kyselina myristová, kyselina palmitová, palmitolejová kyselina, kyselina stearová, kyselina olejová, kyselina linolová, linolénová kyselina, kyselina arachidonová, proteín, vitamín B1, vitamín B2, vitamín B3, kyselina listová, vápnik, železo, meď, zinok, a fosfor.

Čierna rasca má obzvlášť dlhú históriu použitia v Egypte. Dokonca archeológovia pri skúmaní hrobu egyptského kráľa Tutanchamóna našli fľaštičku oleja z čiernej rasce, pretože podľa starých Egypťanov ju bolo potrebné mať pri sebe aj pri posmrtnom živote.

Černuška siata (Nigella sativa) sa pestuje pre voňavé čierne semená (Semen nigellae sativae, Sernen cumini nigri), v obchode známe pod menom „čierna rasca”

Lekári používali olej z čiernej rasce na upokojenie pokazených žalúdkov faraónov po ich extravagantných hostinách. Okrem toho používali olej z čiernej rasce aj na bolesti hlavy, zubov, prechladnutie a infekcie. Kráľovná Nefertiti, známa svojou ohromujúcou krásou, používala čierny olej na posilnenie nechtov a lesk vlasov.

Stovky štúdií bolo vykonaných na čiernej rasci, ktoré preukázali, že tieto semená pomáhaju v boji proti chorobám zvýšenej produkcie kostnej drene, ako prírodný interferonóm, a buniekimunitného systému.

Niekoľko štúdií ukázalo, že extrakt z čiernej rasce môže pomôcť jednotlivcom s autoimunitnými poruchami, čo by mohlo pomôcť pri boji s rakovinou. Jedna nedávna štúdia na oleji z čiernej rasce preukázala, že je účinný proti karcinómu pankreasu, jednému z najnebezpečnejších a najťažších druhov rakoviny.

Jedným z najčastejších a efektívnych použití oleja z čiernej rasce je liečba chorôb súvisiach s dýchacou sústavou vrátane astmy, bronchitídy, reumatizmu a prechladnutí. Čierna rasca pomáhazvýšiť telesný výkon, stimulujú menštruáciu a zvýšiť tok materského mlieka u dojčiacich matiek.

Olej z čiernej rasce pomáha upokojiť nervový systém, bolesť, stimuluje tvorbu moču, zlepšujetrávenie a pomáha predchádzať a znižovať vysoký krvný tlak.

Semená čiernej rasce sú veľmi účinné pri liečbe abscesov a nádorov okabrucha a pečene, pravdepodbne v dôsledku veľkej koncentrácie protinádorovej zlúčeniny beta-sitosterol, ktorá bola nájdená v semenách čiernej rasce.

Čierna rasca tiež stimuluje energiu a pomáha pri zotavení z únavy a vyčerpania. Olej z čiernej rasce je účinným liekom pri kožných ochoreniach, ako sú alergieekzémyaknépsoriáza, má anitiparazitný účinok. Užívanie oleja z čiernej rasce tlmí nadúvanie, hnačky, môže byť riešením prehemoroidy, zápchu a úplavicu.

Ak sa rozhodnete užívať olej z čiernej rasce, mali by ste starostlivo skontrolovať štítky a informácie o výrobku! Čierna rasca olej sa často mýli s olejom z čierneho osiva, z čiernej cibuľe, z čierneho sézamového semienka a s inými produktami, ale iba Nigella sativa je skutočnou čiernou rascou.

www.naturalnews.com

Zdroj – http://www.symphytum.sk/


Skvelá kuchárska kniha, kde sa môžte presvedčiť, že variť sa dá aj hravo-zdravo:

Barbara Temelie/Beatrice Trebuth – Kuchařka podle pěti elementů – Skvelá príručka pre všetkých, ktorí sa zaujímajú o zdravú výživu, ako aj o čínsku medicínu. V prvom rade tu nájdete množstvo receptov. Na konci každého receptu sa uvádza liečivé pôsobenie daného jedla a odporúčania v súlade s princípmi tradičnej čínskej medicíny. Prílohou knihy je prehľadný plagát a abecedný zoznam potravín, kde sa uvádza, k akému prvku potravina patrí a aký má tepelný účinok.

Pôvodná cena: 11.55 EUR | Naša cena: 10.39 EUR Ušetríte: 1.16 EUR | Zľava: 10%


Súvisiace články:


 

(Prečítané 10 642 krát, 1 dnes)

Comments are closed.