google27eaa3905ca3fee3.html

Kedysi neexistovali veľké farmaceutické spoločnosti, ktoré dokázali vyrobiť tabletky na všetky choroby, ako je tomu dnes. Nezastupiteľnú úlohu pri liečení ľudí mali babice a ich zázračné bylinky. Veríte na liečivú silu bylín? Pretože ženšen taký zázračný nepochybne je.

Ak aj ženšen nepoužívate, určite ste o ňom počuli. Táto zázračná liečivá bylina patrí k najznámejším exotickým rastlinám, ktorá sa v tradičnej čínskej medicíne používa viac ako 5000 rokov. Koreň ženšenu pripomína svojím tvarom ľudské telo a za tie roky si vyslúžil prezývku koreň života.

Energický život so ženšenom

Najviac ženšen požívajú ľudia, ktorí potrebujú „dobiť baterky“. Ak ste unavení, vyčerpaní, siahnite po ženšene, ktorý sa považuje za jeden z najlepších posilňujúcich a povzbudzujúcich prostriedkov. Dokonca je účinnejší než káva, čierny či zelený čaj alebo iné energetické nápoje. Účinnosť je spôsobená tým, že viac ako 20 % hmotnosti koreňa ženšenu tvoria účinné a povzbudzujúce látky. Na rozdiel od iných látok, ženšen nespôsobuje závislosť, na dosiahnutie rovnakého účinku nie je potrebné zvyšovať dávky a vplýva na zdravie človeka po všetkých stránkach.

Ženšen dnes používa mnoho ľudí, ktorí potrebujú načerpať energiu, byť aktívni a vitálni. Niektorí ho používajú s cieľom spomaliť proces starnutia, aj také silné sú jeho účinky. Obľúbený je medzi športovcami, keďže je považovaný za prírodný legálny doping. Užívanie ženšenu sa odporúča napríklad študentom počas skúšobného obdobia, rovnako aj ľuďom v psychicky náročných povolaniach.

Po ženšene nemusíte siahnuť len keď ste chorí alebo unavení. Táto bylina pôsobí vynikajúco aj ako afrodiziakum, keďže po požití stúpa hladina testosterónu. U žien stabilizuje nepravidelný menštruačný cyklus.

Uznaný aj modernou medicínou

Dnes už ženšen pokojne dostanete v lekárňach alebo si ho môžete zakúpiť v špecializovaných obchodoch s výživovými doplnkami. Široká dostupnosť ženšenu je spôsobená zmenou názorov farmaceutických spoločností, ktoré ho prestali vnímať ako zanedbateľnú bylinu a aj na základe viacerých vedeckých štúdii uznali jeho účinky a priaznivý vplyv na zdravie. Zrejme preto si svoje miesto našiel v oficiálnych lekárskych knihách a slovníkoch.

Na výber máte viacero druhov

Existuje viacero druhov ženšenu, ktoré sa od seba odlišujú hlavne svojimi účinkami. Vzhľadom na pôvod a históriu ženšenu je známy ženšen čínsky a kórejský. Nápomocné sú hlavne pre potreby posilnenia imunitného systému alebo pri ťažkostiach s oplodnením. Ženšen sibírsky sa používa pri cukrovke, chrípke a na zvýšenie krvného tlaku. Známy je aj ženšen americký, ktorý pomáha pri liečbe chrípky, kašľa a problémov s trávením.

Už sme spomínali, že najčastejšie používanou časťou je práve koreň. Ak ho necháte voľne vysušiť na slnku, dostanete biely ženšen. Vyrobiť si však môžete aj červenú verziu tým, že koreň sparíte v cukrovom alebo bylinkovom náleve a potom v celku usušíte umelým teplom.

Viac tu: http://cvicte.sk/


Ázijský žen-šeň – Panax ginseng


Odporúčame túto zaujímavú publikáciu:

Gennadij P. Malachov – Bioenergetika člověka – Táto kniha je venovaná dôležitým témam, akými je bioenergetika a biosyntéza organizmu človeka. Čitateľ má možnosť získať informácie o tom, čo núti človeka k tomu, že energiu stráca, a čo mu pomáha, aby si ju zasa doplnil. Veľmio podrobne sú tu popísané prostriedky, umožňujúce zvýšiť bioenergetiku: pohyb, správna výživa a hladovanie, dýchanie a vodoliečba.

Pôvodná cena: 6.60 EUR, Naša cena: 5.28 EUR, Zľava: 20.00 %, Ušetríte: 1.32 EURSúvisiaci článok:

Tajomstvo žeň-šeňu(Prečítané 1 601 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.