google27eaa3905ca3fee3.html

Často sa nás pýtate, aké výživové doplnky odporúčame pri rôznych príznakoch stresu, ako je úzkosť, nekľud, roztržitosť, neschopnosť sa sústrediť, napätie, výkyvy nálady a mnohé ďalšie. Ako si upraviť stravu, čo jesť a čomu sa radšej vyhnúť?   

Napriek tomu, že v dnešnej dobe nie je núdza o potraviny, netrpíme podvýživou ani hladom, telo je často slabo nutrične vyživené. Mnohé potraviny sú plné látok, ktoré naše telo viac zaťažia, ako ho vyživia. Organizmus má prirodzenú schopnosť samoregululácie a v podstate aj samoliečby. Je dobré mu v tom však vedome pomôcť, odstrániť príčiny – prekážky, ktoré mu bránia udržiavať rovnováhu a tým zdravie.

Denne sme vystavení množstvu vplyvov, ktoré organizmus zaťažujú. Na jednej strane sú to vonkajšie vplyvy, ako je životné prostredie a naša strava, na druhej strane sme to my, kto pristupuje k sebe a k okoliu spôsobom, ktorý nám umožňuje sa lepšie, či horšie vysporiadať so stresom, ktorý sa stal súčasťou moderného spôsobu života.

Mnohí nevedia relaxovať, iní nevedia byť asertívni, iní majú potrebu robiť viac, než je dobré a zdravé, iní sa prejedajú a iní zas expetimentujú s jedlom v snahe vyzerať príťažlivo. Často si neuvedomujeme, že svojim prístupom a správaním si spôsobujeme množstvo problémov.Treba si uvedomiť, že my sme zodpovední za svoje zdravie a v podstate aj za kvalitu svojho života.

Na to, aby sme sa účinne vysporiadali aj s náročnými dňami plných stresu je nutné si uvedomiť, že každé naše správanie a rozhodnutie má na nás vplyv, že nie sme takí bezmocní, ako sa nám občas javí.

Nenechajte sa odradiť tým, že želaný výsledok sa nedostaví na počkanie. Riešením len jednej oblasti v našom žvote, napr. stravy, nemôžeme očakávať výrazné zmeny. Telo je so psychikou prepojené, mnohé fyzické príznaky ustúpia zmenou postoja a správania. Funguje to aj opačne.

Užívanie výživových doplnkov a obmedzením niektorých látok dosiahneme subjektívny pocit zlepšenia, no kým neodstránime skutočnú príčinu svojich problémov, výrazné a definitívne zlepšenie nemôžeme očakávať.

Zdravie – psychické aj fyzické súvisí s rovnováhou, striedmosťou, uvedomením si, ako fungujeme a rešpektovním seba a svojich potrieb. Netreba zabúdať na žiadnu oblasť svojho života, každá odchylka sa časom prihlási o slovo.

Univerzálne rady nefungujú ani v tomto prípade. Je množstvo vplyvov a látok ktoré ovplyvňujú to, ako sa cítite a prežívate stres. Každý je individuálny, každý potrebuje niečo iné, to, čo mu chýba.Potrebujeme napraviť to, kde nie sme v rovnováhe.

Môžeme vám ponúknuť naše skúsenosti, ktoré sa osvedčili nám a mnohým klientom. Sú síce všeobecné, no nevieme vám zaručiť, že aj na vás, budú mať taký dobrý vplyv. Účinok sa môže dostaviť až po dlhšej dobe. Nezabúdajte, že zvyšovať odolnosť voči stresu je komplexná záležitosť a je dobré sa individuálne poradiť s odborníkom (psychológom, lekárom, špecialistom na stres).

V prvom rade je dobré v období zvýšenej záťaže, kedy sa objavia psychické príznaky stresunepiť kávu ani nič, čo obsahuje kofeín. Možno to znie zvláštne, ale naozaj sa mnohým ľudom a našim klientom po relatívne krátkej dobe uľavilo. Na únavu a stratu energie z dlhodobejšieho hľadiska lepšie účinkuje pitie zeleného jačmeňa alebo užívanie guarany.

Taktiež je dobré vynechať alebo výrazne obmedziť pitie akéhokoľvek alkohlu. Alkohol je síce prirodzené anxiolytikum (látka, ktorá potláča úzkosť a napätie) odporúčame sa mu vyhnúť, pretože nerieši problém, len dočasne prekrýva príznaky. Dočasnú úľavu môže vystriedať tzv. alkoholická depresia a závislosť.

Pri nervozite a miernych úzkostných stavoch spôsobených preťažením a stresom veľmi dobre zaberá chlorella

Chrorella pyrenoideosa je psychoadaptogén. Ide o prírodnú látku, ktorá zlepšuje schopnosť organizmu prekonať stresujúce podmienky. Zlepšuje schopnosť organizmu vysporiadať sa s vyplavenými stresovými hormónmi, dokonca ich efektívnejšie reguluje. Výrazne tým znižuje negatívne následky stresu. Dlhodobý stres doslova devastuje organizmus a oslabuje psychiku. Pravidelné užívanie chlorelly upokojuje psychiku, odstraňuje únavu a preventívne pôsobí pri syndróme vyhorenia. Zvyšuje imunitu a sexuálnu výkonnosť, podporuje trávenie.

Najlepšie výsledky sme zaznamenali pri užívaní chlorelly v kombinácii s kurkumínom (Curcuma longa) a bioperínom (výťažok z čierneho korenia).

Kurkumín okrem toho, že je silný antioxidant, stabilizuje psychiku a priazdnivo pôsobí na organizmus vystavený nadmerným stresom. Bioperín uľahčuje vstrebateľnosť, a tým zvyšuje účinok kurkumínu v tele.

Odporúčame vám pravidelne sa stravovať (počúvať svoje telo), neprejedať sa, nezajedať nepríjemné emócie, vyberať si prirodzenú a kvalitnú stravu. Vyhýbať sa fast foodom a polotovarom, nadmernej konzumácii jednoduchých cukrov a syntetických látok. Zaťažujeme tým organizmus a nezostáva mu pri prirodzenom čistení dostatok energie na udržiavanie menej podstatných procesov v tele.

Na podporu psychiky a mentálnych funkcii je dobré zvýšiť dávku omega mastných kyselín v správnom pomere omega 3, 6 a 9. Nie je nutné kupovať si výživové doplnky, stačí používať prírodné oleje do šalátov. Odporúčame: ľanový olejkonopný olejcédrový olej – ten má výrazne pozitívne účinky na psychiku 

Pred tým, ako siahnete po týchto prípravkoch, sa poraďte o dávkovaní a vhodnosti s odborníkom(lekárom, lekárnikom alebo výživovým poradcom). Uprednostnite prírodné a čisté výťažky bez prídavných látok, ktoré majú vedľajšie účinky.

Ak vás naše skúsenosti zaujali a máte záujem o viac informácii, kontaktujete nás: poradna@atna.sk


Odporúčame túto skvelú knihu:

Jelena Svitko – Stres, nespavost a deprese – Známa ukrajinská liečiteľka sa v tejto svojej knihe venuje nervovej sústave človeka, jeho vnútornej sile a podstate. Pojednáva o štruktúre nervovej sústavy, o tom, ako funguje, o príčinách jej porúch, ich liečení a prevencii. Všetko podáva natoľko zrozumiteľne a jednoducho, aby každý človek, ktorý si túto knihu prečíta, mohol pomôcť sebe aj iným.

Pôvodná cena:5.60 EUR, Naša cena:4.48 EUR, Zľava:20.00 %, Ušetríte:1.12 EUR


Súvisiace články:

Aj zablokovaná chrbtica ovplyvňuje psychiku

Neuróza? A čo s ňou?

Mnoho chorôb plynie z prekysleného organizmu

Naše zmatená podstata


(Prečítané 3 077 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.