google27eaa3905ca3fee3.html

V Číne je známa už 4 000 rokov ako cisárska huba dlhovekosti. Domáci liečitelia ju zaraďujú do najvyššej kategórie božích liečiv. Nazývajú ju aj kráľovnou bylín od Boha. Ten, kto stále užíva hubu reishi žije dlho a spokojne a udržuje si svoju ideálnu váhu – vraví zákon Čínskej Tradičnej Medicíny. Huba reishi sa preto užíva aj počas hladovky a chudnutia.

Okrem toho :
 • Utlmuje bolesti
 • Brzdí rozvíjanie tumora
 • stabilizuje krvotok
 • čistí črevá a posilňuje imunitu
 • má priaznivý vplyv na pľúca a dýchanie
 • veľmi dobre čistí pečeň a slúži ako prevencia
 • adaptogén
 • antioxidant
 • zmierňuje psychické záťaže
 • brzdí proces starnutia
 • dlhodobým použitím udržiava správnu váhu

Podľa starých čínskych spisov sa už pred 4 000 rokmi užívala ako liek vzácna huba Ling Zhi, zvaná aj reishi alebo po latinsky Ganoderma lucidum. Jej pôvab a význam bol zobrazený aj na kamenných stenách jaskýň, spievalo sa o nej v čínskych ľudových piesňach, ospevovali ju poeti a liečili sa ňou cisári. Jej účinky sa objavujú vo všetkých starobylých textoch a receptúrach ľudovej medicíny. Jej cena bola nesmierne vysoká, pretože na rozdiel od iných liečiv sa vyskytovala veľmi zriedka. Napríklad na 100 000 jedlí, sa vyskytla jedna huba. O pár kusov väčšia úroda sa zberala na starom slivkovom dreve. Práve pre jej malý výskyt ju Číňania nazývali aj huba fantóm. Jej vzácne vlastnosti si kedysi mohli užívať iba cisári, taká bola vzácna a drahá. Cisárska huba Ling Zhi -Reishi sa v kánone čínskej medicíny dodnes nachádza na prvom mieste všetkých známych liečiv, čo jasne hovorí o jej význame pre zdravie.

Keďže jej liečivé vlastnosti potvrdil aj moderný výskum, stala sa vyhľadávaným prírodným liečivom. V súčasnosti záujem o ňu mnohonásobne prevýšil ponuku a tak sa začala v prísne stanovených podmienkach pestovať aj v skleníkoch. Podľa odborníkov jej to na kvalite neuberá. Podmienky jej pestovania dokonale simulujú situáciu v pralesoch starej Číny. Vďaka tomu sa my všetci môžeme liečiť takým istým spôsobom ako kedysi bohom vyvolení cisári. Vieme, že práve v profylaktickom (preventívnom) užívaní tejto vzácnej huby spočívalo pevné zdravie žltého cisára.

*

Dr.Ac. Boris Subotič

Viac tu: http://www.subotic.sk/index2.php

*

Letná akcia v eshope www.eugenika.sk:

Zdravá výživa na základe osvedčených princípov – podľa piatich elementov! – Prehľadný farebný plagát (30 x 60 cm) s abecedným zoznamom potravín, kde sa uvádza, k akému prvku potravina patrí a aký má tepelný účinok. Elementy drevo, oheň, zem, kov, voda. V každom z nich deľba na horúce, teplé, neutrálne, osviežujúce a studené. Druhy potravín: mäso/ryby, mliečne výrobky, korenie, nápoje, obilie, strukoviny, ovocie, zelenina, bylinky/korenie, oleje, orechy/semená, sladidlá.

Pôvodná cena: 0.70 EURNaša cena: 0.63 EUR Zľava: 10.00 % Ušetríte: 0.07 EUR

Odporúčané knihy:

Barbara Temelie – Výživa podle pěti elementů  (s tým istým priloženým plagátom) – Praktické rady a odporúčania, na základe ktorých môžete prostredníctvom stravy dosiahnuť fyzickú aj psychickú rovnováhu, čo znamená mimo iné aj prevenciu proti chorobám, prípadne doplnok liečebného procesu. Autorka opisuje prejavy nerovnováhy energií jin a jang. Chce upozorniť na určité princípy a zákonitosti, ktoré majú svoje opodstatnenie. Mnohí z nás už vedia, že celý vesmír, a teda aj náš vlastný organizmus, funguje na princípe vzájomnej rovnováhy dvoch energií – jin a jang. Strava a spôsob jej úpravy výrazne vplýva na rovnováhu týchto energií v našom tele. Vaša celodenná vitalita a nálada bude závisieť od toho, čo si dáte na raňajky, alebo čím si zaťažíte organizmus počas dňa. Aj keď sa asi nedá prejsť na tento výživový systém naraz, určite každého pri čítaní napadnú aspoň drobné zmeny, ktoré by sa mohli objaviť vo vašom jedálnom lístku. A malé zmeny sú vždy základom veľkých zmien. Táto kniha vám k nim určite dopomôže. Po jej prečítaní v sebe pocítite novú silu a chuť cielene sa postarať o svoje zdravie.

Pôvodná cena: 7.60 EUR, Naša cena: 6.46 EUR, Zľava: 15.00 %, Ušetríte: 1.14 EUR

 +

Barbara Temelie, Beatrice Trebuth – Kuchařka podle pěti elementů (s tým istým priloženým plagátom) – Skvelá príručka pre všetkých, ktorí sa zaujímajú o zdravú výživu, ako aj o čínsku medicínu. V prvom rade tu nájdete množstvo receptov (vrátane pikantných ranných pokrmov a slávnej čínskej ryžovej kaše congee). Na konci každého receptu sa uvádza liečivé pôsobenie daného jedla a odporúčania v súlade s princípmi tradičnej čínskej medicíny a dietetiky, a to na základe dlhoročných skúseností z poradenskej praxe s osobami chorými aj zdravými.

Pôvodná cena: 11.55 EUR, Naša cena: 9.24 EUR, Zľava: 20.00 %, Ušetríte: 2.31 EUR

*

Súvisiace články:

Pozor na mandle!

Tradičná čínska medicína – s Dr.Borisom Subotičom o diéte a datliach

Ľanový olej a ľanové semienka – skvelý zdroj omega-3 kyselín

Zdravý mozek

*

Jednoduchú a účinnú pomoc pri zdravotných problémoch môžte nájsť v tejto výbornej knihe:

Wang Čchuan-Kuej – Automasáž podél meridiánů a akupunkturních bodů – Praktická príručka vás od základov zoznámi s jednoduchou a účinnou liečebnou metódou. Prehľadné ilustrácie a jasné vysvetlenia, konkrétne postupy rozdelené na preventívnu a regeneračnú starostlivosť o zdravie (dlhovekosť, zníženie nadváhy, zdravé zuby atď.) a na pomoc pri konkrétnych ťažkostiach (bolesť hlavy, nádcha, vysoký tlak, cukrovka a ďalšie).

Pôvodná cena: 9.90 EUR, Naša cena: 7.92 EUR, Zľava: 20.00 %, Ušetríte: 1.98 EUR

*

(Prečítané 2 143 krát, 1 dnes)

Comments are closed.